• ALTIN (TL/GR)
  1.895,84
  % 0,34
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9195
  % 0,12
 • € EURO
  31,5832
  % 0,10
 • £ POUND
  36,6210
  % 0,07
 • ¥ YUAN
  4,0451
  % 0,00
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankası Maaş Avansı Nasıl Alınır?

ziraat

Ziraat Bankası maaş avansı veren bankalar arasında yer almaktadır. Maaşını Ziraat Bankası üzerinden alan tüm müşterilerine maaş avansı veren Ziraat Bankası, müşterilerin maaşlarına uygun oranlar üzerinden maaş avansı vermektedir. Ziraat Bankası maaş avansı nasıl alınır konusunu merak edenler için Ziraat Bankası avans ödemelerinde müşterilerinden herhangi bir evrak ya da başvuru işlemi istemeden direkt maaş hesabına yansıtır. Ayrıca bu yazı kapsamında maaş avansları ve emekli maaş avansı konuları incelenecektir.

Ziraat Bankası Maaş Avansı Almak İçin Ne Yapmalıyım?

ziraat

Maaş avansını Ziraat Bankası üzerinden almak isteyenler nasıl bir yol izleyecek, avans almak için neler yapmak gerekiyor konuları pek çok vatandaşın merak ettiği konular arasında yer almaktadır. Ziraat Bankası maaş avansı için öncelikle Ziraat Bankası müşterisi olmanız gerekmektedir. Ziraat Bankası müşterileri için herhangi bir belge istemeden Ziraat Bankası hesabı üzerinden direkt açılan mevduat hesabına, kişilerin maaş ücretleri üzerinden belirlenen oranlar ile yansıtılır. Bu kapsamda Ziraat Bankası avansları, maaş tutarına göre değişiklik göstermektedir. Maaş avansının değişiklik göstermesindeki bir diğer etken de müşterinin kredi notudur. Kişilerin bağlı oldukları banka üzerinden yıllar içinde düzenli ödemelerinin bulunması halinde kredi notları yüksek olur ve bu kapsamda maaş avansı için verilen oran da yüksek olmaktadır. Kişiler kredi notuna bağlı olarak maaş avansını daha yüksek ya da daha düşük alabilirler.

Ziraat Bankası maaş avansı kullanmak isteyen müşteriler, kullanmış oldukları avans ödemesini kredi kartı ödemesi yapar gibi ödeyebilmektedirler. Maaş avansını kullanan Ziraat Bankası müşterileri bir sonraki ay içerisinde ödemelerini yapabilirler. Ziraat Bankası müşterileri dilerlerse otomatik ödeme talimatı vererek de maaş avans ödemelerini gerçekleştirebilirler.

Ziraat Bankası maaş avansı için müşterilerinden yalnızca düzenli olarak Ziraat Bankası üzerinden maaş ödemesi alınması sözü istemektedir. Ziraat Bankası müşterileri maaş ödemelerini düzenli olarak Ziraat Bankası üzerinden almaları halinde tüm müşterileri için kredili mevzuat hesabını otomatik olarak başlatır.

3600 Günden emeklilik nedir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Ziraat Bankası Maaş Avansı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Ziraat Bankası maaş avansı talep eden müşterilerinden sıklıkla nasıl başvuru yapılacağı sorusu almaktadır. Ziraat Bankası maaş avansı başvurusu, Ziraat Bankası üzerinden maaş alan müşteriler için gerekli değildir. Kişilerin maaş ödemelerini Ziraat Bankası üzerinden alacağı teminatı yeterlidir. Ayrıca kredili mevduat hesabı istemeyen müşteriler, Ziraat Bankası’na bu taleplerini bildirmeleri gerekmektedir.

Ziraat Bankası maaş avansı için başvuru talep etmiyor olsa da müşterilerin maaş avansı alabilmeleri için belirli şartları sağlamaları gerekmektedir. Bu şartlar ise şöyledir,

 • Maaş ödemelerinin düzenli olarak Ziraat Bankası üzerinden yapılıyor olması gerekmektedir.
 • Maaş ödemelerinin düzenli olarak gününde yatıyor olması gerekmektedir.

Ziraat Bankası maaş avansı nasıl alınır konusu yukarıda belirtilen şartların sağlanması halinde gerçekleşmektedir. Ziraat Bankası, avans için müşterilerine verdikleri tutarı güvence altına almış olacağı için maaş avansı rahatlıkla verilebilmektedir.

Ziraat Bankası Emekli Avansı Nedir, Nasıl Alınır?

Ziraat Bankası maaş avansı çalışan müşteriler için yukarıda belirtildiği gibi olmakla birlikte, emekliler için de emekli avansı bulunmaktadır. Ziraat Bankası emekli avansı ise, emekli maaşını düzenli olarak Ziraat Bankası üzerinden alan müşterilere verilmekte olan bir avans türüdür. Ziraat Bankası, emekliliğin başlangıcında emekli maaşının Ziraat Bankası üzerinden alınması halinde emekliler için avans ödemesi alma imkânı da sunmaktadır.

Maaş avansı kullanmak isteyen emekliler için kredili mevduat hesabı otomatik olarak başlatılmamaktadır. Emeklilerin maaş avansı kullanması için Ziraat Bankası ile iletişime geçip kredili mevduat hesabı açtırması gerekmektedir. Emeklilerin kredili mevduat hesabı açtırabilmeleri için bankanın müşteri hizmetlerini arayabilirler, müşteri hizmetlerinin yönlendirmeleri sonucunda emeklilerin avans alabilmesi için mevduat hesabı açılabilmektedir. Ayrıca kredili mevduat hesabı açtırmak isteyen emekliler dilerlerse banka şubesine giderek de bu işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Ziraat Bankası emeklilerin maaş avansı alabilmesi için, maaş ödemelerini düzenli olarak Ziraat Bankası üzerinden düzenli olarak alıyor olmasını ve herhangi bir kredi ödemesinin bulunmamasını şart olarak emeklilere sunmaktadır.

Ziraat Bankası Maaş Avansında Limit Var Mı?

ziraat

Ziraat Bankası müşterisiyim, maaş avansı almak istiyorum ama maaş avansında kota var mı diye merak eden müşteriler için, maaş avansları maaş tutarı ile belirlenmektedir. Ziraat Bankası maaş avansı için 250 TL ile 1000 TL aralığında maaş avansı vermektedir. Söz konusu maaş avans aralığı yeterli gelmeyen müşterilerin limiti arttırabilmeleri, maaş ödemeleri ile doğru orantılıdır.

KOSGEB Başvuru şartları nelerdir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Ziraat Bankası Maaş Müşterisi Nasıl Olunur?

Ziraat Bankası pek çok kampanya ve faiz oranları ile birçok kişinin tercih etmiş olduğu bankalar arasında yer almaktadır. Maaş avansı için Ziraat Bankası maaş müşterisi olmak için ne yapmalıyım diye soran kişiler için, öncelikle çalışmış olduğunuz kurumun Ziraat Bankası ile anlaşması olması gerekmektedir. Çalıştığınız kurumun Ziraat Bankası ile anlaşması olması halinde, kurumun muhasebe bölümü ile görüşme sağlayın, muhasebe bölümü işlemleriniz için sizi bilgilendirecektir. Bu bilgiler ile birlikte size en yakın Ziraat Bankası şubesine T.C. kimlik kartınız ile gitmeniz gerekmektedir. Ziraat Bankası şubesine gittiğinizde yetkili çalışana maaş avansı hesabı açtırmak istediğini söylemelisiniz. Ziraat Bankası talebiniz için banka hesabınızın olup olmadığını kontrol eder. Eğer banka hesabınız yoksa sözleşme imzalamanız gerekecektir. Bu işlemlerinin sonrasında Ziraat Bankası maaş avans hesabı açacaktır ve kullanıma kısa bir süre sonra başlayabilirsiniz. Çalışmış olduğunuz kurumun anlaşmalı olduğu belirli bir banka olamaması halinde size en yakın Ziraat Bankası şubesine direkt gidebilir ve işlemlerinizi başlatabilirsiniz.

Bu yazı kapsamında Ziraat Bankası maaş avansı nasıl alınır konusu incelenmiştir.