• ALTIN (TL/GR)
  1.891,24
  % -0,52
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8717
  % -0,25
 • € EURO
  31,6137
  % -0,51
 • £ POUND
  36,5955
  % -0,40
 • ¥ YUAN
  4,0448
  % -0,25
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Ziraat Bankası Günlük EFT Limiti Ne Kadar?

ziraat bankasi hesap goruntuleme

Ziraat günlük EFT işlem sınırlaması 50.000 TL olarak belirlenmiştir. Fakat Ziraat Bankası günlük EFT limiti arttırılıp azaltılabilmektedir. Bu artış – azalış işlemi müşteri ve banka ilişkisine göre yapılır. Müşteri ve bankanın çalışma sıklığına göre değişmekle birlikte günlük EFT limiti 75.000 TL – 100.000 TL arasına kadar yükseltilebilir. Yani EFT işleminin limit artışı, banka müşterilerinin hesap hareketlerine göre değişmektedir. Artış yapılabildiği gibi limitte azaltmaya da gidilebilir. EFT işlemini gerçekleştirmek için gönderici ve alıcının aynı banka hesabını kullanmasını gerektirmez. Gönderici hesap alıcının IBAN numarasını, adını ve soy adı bilgilerini girerek de transfer işlemini gerçekleştirebilir. Para transfer işlemleri Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulaması, telefon bankacılığı, internet bankacılığı ve Ziraat Bankası ATM’leri üzerinden gerçekleştirilebilir. EFT ile yatırılan para, kısa bir süre içerisinde alıcı kişinin hesabına ulaşacaktır.

Ziraat Bankası Günlük Havale Limiti Ne Kadar?

ziraat bankasi hesap goruntuleme

Ziraat günlük havale işlemleri için belirlenen tutar 50.000 TL’dir. Havale, aynı bankayı kullanan kişiler arasında gerçekleşen para transfer işlemlerine denir. Havale işlemi farklı bankalar aracılığı ile para transferi yapılmadığından dolayı daha az masrafsız ve daha hızlı bir şekilde gerçekleşir. Bu yüzden havale, EFT işlemlerine göre daha fazla tercih edilir. EFT işlemindeki gibi havale işlemlerinde de alıcı IBAN numarası ya da hesap numarası yazılara para transferi gerçekleştirilmektedir.

Havale işlemi Ziraat Bankası internet bankacılığı, müşteri hizmetleri, ATM şubeleri ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden gerçekleştirilmektedir. 50.000 TL olan Ziraat Bankası günlük havale limiti, kişinin hesap hareketlerine göre arttırılabilmektedir. Havale limitini arttırmak için ise bankaya başvurmanız yeterli olacaktır. Ziraat Bankası, hesap hareketlerini inceleyerek talebinize bir cevap verecektir. Eğer ki bu cevap olumlu ise havale limiti 75.000 TL – 100.000 TL arasında değişebilir.

Ayrıca Ölen Babadan Dul Kızına Ne Kadar Maaş Bağlanır 2021 adlı yazımıza göz atın!

EFT ve Havale Limitleri Neden Arttırılır?

Ziraat Bankası EFT ve havale işlemlerinin limitlerini arttırma işlemi son zamanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır. Büyük firmaların bazen yüksek rakamları transfer etmesi gerektiği durumlarda EFT ve havale limitlerini arttırmalarını isteyebilmektedir. EFT ve havale limitlerini arttırabilmek için Ziraat Bankası şubesine başvurmanız gereklidir. Banka tarafından hesap hareketleri incelenerek müşteriye geri dönüş yapılmaktadır.

Ziraat Bankası EFT İşlem Ücreti Ne Kadardır?

Ziraat EFT ücreti ATM’ler üzerinden yapılan transfer işlemlerinde 1.000 TL’ye kadar yapılan para transferlerinde 2 TL, 1.000 TL – 50.000 TL arasında yapılan para transferlerinde 5 TL ve 50.000 TL üzerindeki para transferlerinde ise 50 TL komisyon ücreti alınmaktadır.

Ziraat Bankası EFT İşlem Limiti Neden Vardır?

Ziraat EFT işlemlerindeki sınırlamaların sebebi tamamen müşterilerin güvenliği amaçlıdır. Ziraat Bankası, müşterilerinin hesap bilgilerinizin diğer kişiler tarafından ele geçirilmemesi amacı ile zararı minimuma indirmek için bir işlem limiti belirlemiştir. Ziraat Bankası günlük EFT limiti, müşterilerin hesap hareketlerine göre istek doğrultusunda artırılabilir ya da azaltılabilir. Aynı zamanda Ziraat Bankası üzerinden para transfer işlemlerini gerçekleştirmeden birkaç gün öncesinde otomatik talimat vererek işlem esnasında herhangi bir problem yaşamamanız sağlanabilir.

Ziraat Bankası Havale İşlemleri Nereden Gerçekleştirilir?

Ziraat havale işlemini gerçekleştirebileceğiniz bankacılık kanalları şu şekilde verilmiştir:

 • Ziraat Bankası şubeleri üzerinden,
 • Telefon bankacılığı üzerinden,
 • ATM’ler üzerinden,
 • İnternet bankacılığı üzerinden,
 • Mobil bankacılık üzerinden havale işlemleri yapılabilmektedir.

Ziraat Bankası günlük havale işlemi için belirlenmiş olan üst limit 75.000 TL, döviz havalesi ise 99.000 dolar olarak belirlenmiştir. Bu tutarlar, banka müşterisinin hesap hareketlerine göre istekleri doğrultusunda artıp azaltılabilmektedir. Havale işlem limitini arttırıp – azaltma işlemleri için Ziraat Bankası’na başvuru yapabilirsiniz. İnternet bankacılığı ve mobil bankacılık uygulaması üzerinden havale limit artışı yapılamaz.

Ziraat Bankası Günlük EFT ve Havale Limiti Nasıl Düşürülür?

ziraat bankasi hesap goruntuleme

Ziraat günlük EFT ve havale işlemleri için limit düşürme işlemleri Ziraat Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirilmektedir. Bazı bankalar, internet bankacılığı ya da mobil bankacılık uygulamaları üzerinden limit arttırma işlemleri yapılırken Ziraat Bankası’nda durum bu şekilde değildir. Ziraat Bankası’nda banka şubelerine başvuru yapılması gerekmektedir. Ancak limit düşürme işlemi için bu durum geçerli değildir. Yani Ziraat Bankası, müşterinin talebi doğrultusunda limit düşürme işlemleri için dijital bankacılık kanallarını kullanabilir. EFT ve havale limit düşürme işlemlerinde şu bankacılık kanalları kullanılabilir:

 • Ziraat Bankası müşteri hizmetleri,
 • Ziraat Bankası mobil bankacılık uygulaması,
 • Ziraat Bankası internet bankacılığı,
 • Ziraat Bankası şubeleri üzerinden gerçekleştirilmektedir.

Ayrıca Okul Öncesi (Anaokulu) Öğretmenliği Maaşları Ne Kadar 2021 adlı yazımıza göz atın!

Ziraat Bankası Günlük İşlem Limiti Nasıl Yükseltilmektedir?

Ziraat günlük işlem sınırını yükseltmek için uygulanmakta olan bazı yöntemler vardır. Bu yöntemlerden bazıları şu şekilde verilmiştir:

 • İlk olarak günlük işlem limitini arttırmak için kişinin bulunduğu şehirde size en yakın olan Ziraat Bankası şubesine giderek kredinizin günlük işlem limitini arttırmak için talebinizi bildirebilirsiniz. Bu şekilde kartınızın işlem limitini yükseltebilirsiniz.
 • İşlem limitinin yükseltilmesi ile birlikte müşterinin banka hesabı için güvenlik sorunu oluşturan problemler ile karşılaşılabilmektedir. Bundan dolayı bankalar, genel olarak müşterilerin işlem limitlerini arttırma durumlarında şube bankacılığı ya da telefon bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilir. Eğer ki işlem limitini yükseltmek için şube bankacılığı hizmetine başvuru yapamıyorsanız da telefonunuz üzerinden müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir, talebinizi bu şekilde iletebilirsiniz. Ziraat Bankası günlük EFT limiti ya da havale limiti artırma işlemleri için ulaşabileceğiniz müşteri hizmetleri numarası ise 444 00 00’dır.