• ALTIN (TL/GR)
  1.627,83
  % -0,87
 • AMERIKAN DOLARI
  27,3861
  % 0,25
 • € EURO
  29,0664
  % -0,07
 • £ POUND
  33,4657
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  3,7585
  % 0,18
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Waves (WAVES) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

waves coin amaci nedir

Waves kripto para birimi, kullanan kişilere ait değerli varlıkların kolay ve güvenli bir şekilde ticaretinin yapılıp depo edilmesini sağlar. Her transferin rahat bir şekilde görülmesi için açık kaynaklı kod içerir. Waves Blockchain üzerinden sorunsuz bir şekilde para transferi sağlar. Kendi dijital parasını oluşturmak isteyen kişiler Waves Coin’i tercih edebilir.

Waves Coin Nasıl Alınır?

Waves’e sahip olmak için kripto para borsası platformları kullanılır. Günümüzde çok sayıda kripto para borsası bulunur. Günden güne kullanıcı sayılarında artış görünür. Bu yüzden hesap açılacak olan kripto para borsasının güvenilir olmasına dikkat edilmelidir. İnternet üzerinden kripto para borsası araştırmaları yapılabilir. Ülkemizde genellikle kullanılan borsa Paribu ve Binance platformlarıdır.

Waves son dönemlerde oldukça iyi bir fiyat artışı yapmış kripto paradır. Bu yüzden dünyada çok işlem görmeye devam eder. En büyük ilk 60 kripto paradan biri olan Waves’e sahip olmak için tercih edilebilecek kripto para borsaları şu şekildedir:

 • Binance
 • Paribu
 • Kraken
 • Huobi
 • OKEx
 • Bittrex

Bu verilenler sadece platformların bir kısmıdır. Wawes Paribu üzerinden Türk Lirası ile alınabilir. Waves sadece bu platformlardan değil aynı zamanda kendi platformu üzerinde yer alan merkeziyetsiz borsa Waves Exchange’den de alınabilir. Waves işlem hacmi çok büyük olan bir kripto para birimidir.

Waves Coin’in Amacı Nedir?

Waves Coin’in temel hedefi piyasada yer alan tüm değerli varlıkların merkeziyetsiz olarak değiştirilip düzenlendikten sonra aktarımının sağlanması için kullanıcılara kolaylık sağlamaktır.

Waves Coin Platformu Nasıl İşler?

nasil calisir vaves platformu

Waves’in çalışma prensibi Blockchain protokolü ile bağdaştırılabilir. Her yapılacak olan işlem bu protokol üzerinden geliştirilmek istenir. Yeni işlemler ve türleri işlemcinin üzerine eklentiler yapılarak uygulanır ve kayda geçmiş olur. Waves tüm bunların yanı sıra akıllı sözleşmeler ile işlem yapabilir. Bu sözleşmeler Waves’in kendine ait olan sözleşmeler olduğundan tüm süreç daha kolay hale gelmiş olur. Özel Uygulama Tokenleri, merkeziyetsiz olan borsalar ve çekirdek yazılımdaki uygulamalar buna dahildir.

Waves Coin Özellikleri Nelerdir?

Waves Coin’e ait hususlar aşağıdaki gibi listelenmiştir:

 • Dijital kripto para ticareti ve değiş tokuşunda uluslararası bağlantıya sahiptir.
 • USD, EURO türünden Bitcoin, Binance Coin, Ethereum ve Litecoin gibi dijital para birimleri ile merkezi olmayan ve güvenli takas imkanı sunar.
 • Çok büyük bir işlem hacmine sahiptir.
 • Waves büyüdükçe daha fazla kripto parayı işlemlerine dahil edecektir.
 • Çok düşük komisyon ücretine sahiptir.

Kripto para birimleri ile değiş tokuş yapmak isteyen kişiler alım veya satım işlemleri için kripto para borsalarını kullanır. Waves bu konuda oldukça dikkat çeken ve tercih edilen bir kripto para birimidir. Merkeziyetsiz borsalarda Waves Coin alınan komisyon ücretleri düşük olur. Çoğu kripto para borsası yüksek komisyon aldığı için bu durum yatırımcıların hoşuna gitmeyen bir durumdur.

Waves Coin Madenciliği Mümkün Müdür?

Waves Coin mining işlemi imkanı bulunmaz. Bunun temel sebebi ise toplam arz miktarının şu anda tamamının piyasada işlem görmesidir. Waves Coin için toplam arz miktarı 100 milyon olarak belirtilmiştir. Waves Coin’in sunduğu güzel bir alternatif vardır. Buna da Masternode adı verilir ve blok üretimi işlemidir. Bu işlem ile Waves üretilebilir ancak elde en az 10 bin Waves Coin bulunması gerekir.

En az 10 bin Waves Coin’i olmayanlar bu yöntemi kullanamayacağı için onlara da farklı alternatifler mevcuttur. Bir diğer alternatif ise Waves Coin kiralamaktır. Bunun temel amacı blok zincirleme sistemine katkıda bulunmaktır. Blok zinciri tamamlandığı zaman kazanılan tüm gelirler coinlerini kiralayan kişiye geçer. Kiralayan kişi gelirlerden kişinin payına düşeni verir. Bu işlemin risk barındırdığı unutulmamalıdır.

Kiralanan Waves Coin’lere kimse dokunamadığı için gelirleri kiralayan kişiye geçer. Kiralayanın gelirlerin bir kısmını vermesi kişinin insafına kalan bir durumdur. Bu yüzden eğer böyle bir şey düşünülürse coinlerin kiralanacağı kişinin güvenilir olması gerekir. Önceden araştırmak da fayda vardır.

Waves Coin Nasıl Değerlendiriliyor?

Waves Coin için yapılan yorumlar alanında uzman analistler tarafından yapılmaya devam ediyor. Waves birçok özelliğiyle ön plana çıkan bir kripto paradır ve bu özelliklerden en önemlisi merkezi olmayan borsası olmasıdır. Merkezsiz borsalar merkezi olan borsaların barındırdığı birçok riski devre dışı bırakmış olur.

Kullanıcıların sahip olduğu tüm kripto paralar doğrudan kullanıcının cüzdanında saklanır. Aynı zamanda cüzdanlara başkası tarafından herhangi bir şekilde müdahale etmesini engeller. Merkezsiz borsalardan para çekilmesi için bir limit durumu söz konusu değildir. WavesDex BTC/Waves çiftinin yanı sıra Dolar, Euro ve Türk Lirası gibi çiftleri de bünyesinde barındırır. Waves platformu merkezsiz eşleştirme sisteminden dolayı alım ve satım işlemlerinde yüksek hıza sahip bir platformdur.

Waves Coin’in Kurucusu Kimdir?

kim tarafindan kurulmustur waves coin

Waves’i ortaya çıkaran kişi Sasha Ivanov’ dur. 2016 yılında Moskova’da bulunmuştur. Ivanov’un başında olduğu ekip adından ICO oluşturduktan sonra 22 milyon dolarlık bir meblağa ulaşmayı başarmıştır. 2016 Nisan’dan sonra ise aynı yıl içerisinde bu ekip platformlarını aktifleştirmiştir. Ardından Waves DEX ve Waves Enterprise uygulamalarını yaratan bu firma, 2019’dan günümüzde kadar yeni ürünleri çıkarıp geliştirme için çalışmalar yürütmüştür.

Waves Exchange Borsası Nedir?

Waves’in kendi borsası olan Exchange, merkezi olmayan borsa olarak işlem görür. Güvenli ve hızlı bir şekilde kripto para alım ve satımı yapacak olan kişiler bu borsayı tercih edebilir. İngilizce, Almanca, Çince, İtalyanca, İspanyolca gibi birden fazla dil desteğine sahip olan bir borsadır. Waves Coin ile kripto paraların nakde çevrilmesi gibi bir özelliği yoktur. Kripto paralarının nakde çevrilmesini isteyen yatırımcıların başka kripto para borsalarını tercih etmesi gerekir.