• ALTIN (TL/GR)
  1.889,11
  % -0,64
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8814
  % -0,26
 • € EURO
  31,5007
  % -0,89
 • £ POUND
  36,5182
  % -0,65
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Türkiye Finans Günlük Hesap Nasıl Açılır?

gunluk hesap islemleri

Türkiye finans günlük hesaplar, yani bir diğer adıyla konforlu hesapların ilk açılımı Türkiye finans şubelerinden gerçekleştirilir. İlk hesap açılışından sonraki açılım işlemlerinde ise şubeye gitmeye gerek olmadan, Türkiye finans internet bankacılığı üzerinden veya Türkiye finans mobil bankacılık üzerinden işlemler kolay ve hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Konforlu hesaplar; katılım hesapları ve günlük hesapları birleştirilerek hazırlanmış olan bir hesap türüdür. Bu hesap sayesinde müşteriler, hiçbir işlemde kâr kaybetmeden para çekme ve yatırma konforu müşterilere sağlanmış olur. Konforlu hesap, bir katılım hesabın alt kategorisinde yer alır ve bir nevi katılım hesabıdır.

Türkiye Finans Konforlu Hesap Özellikleri Neler?

gunluk hesap nedir

Türkiye finans konforlu hesapların özellikleri, banka tarafından uygun politikalar çerçevesinde belirlenerek uygulanır. Günlük hesapların özellikleri müşteriden, müşteriye göre farklılık göstermez ve her Türkiye finans müşterisi için aynı şekilde ilerleme sağlanır. Türkiye finans günlük hesap, bir diğer adıyla konforlu hesap özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Konforlu hesapların döviz cinsi yalnızca TL olarak belirlenmiştir.
 • Müşterinin hesap açılımı esnasında belirleyeceği şekilde, %10, %20 veya %30’luk bölümü günlük hesap kısmında değerlendirilir.
 • Belirlenen yüzde oranı dışında kalan %98-%2’lik avantajlı kâr paylaşım oranları ise katılım hesaplarında değerlendirilir.
 • Konforlu hesaplar aylık olarak açılabilir veya 3 aylık, 6 aylık olacak şekilde açılabilir.
 • Kırık vadede açılan konforlu hesaplar, 32 gün ile 180 gün vade arasında da açılabilir.
 • Hesap açılış alt limiti 5.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Hesap açılış üst limiti 250.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Konfor hesaplarda bulunan günlük hesap kısmından acil ihtiyaçlar için nakit çekimi yapılabilir.

Ayrıca Denizbank E-Parola Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Türkiye Finans Engelsiz Bankacılık Nedir?

Türkiye finansın müşterilerine sunduğu engelsiz bankacılık sistemi ile engelli ve 70 yaş üzeri vatandaşların konforunu düşünerek kurduğu bir bankacılık sistemidir. Türkiye finans mobil bankacılık ve Türkiye finans internet bankacılığına eklenen yeni özellikler sayesinde engelli vatandaşlar ve yaşlı vatandaşlar şubeye gitmeden kolay ve hızlı bir şekilde bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Türkiye finans engelsiz bankacılığın müşterilere sunduğu kullanım imkanı şu şekilde sıralanabilir:

 • Engelli ve 70 yaş üzeri müşteriler için 1 Ocak 2018 tarihi itibari ile internet şube ve mobil şube üzerinden canlı destek başlığı altında müşteri iletişim merkezi ile online mesajlaşma yöntemi ile chat yapabilecekler ve online sistem üzerinden 7 gün 24 saat destek alabilmektedirler.
 • Türkiye finansın internet ve mobil şubeleri, Web content accessibility guidelines standartlarına uygun hale getirilmiştir. Bu sayede internet ve mobil şubelerin kullanımları algılanabilir, kullanışlı ve anlaşılabilir yapısı ile engelli, yaşlı müşterilerin rahatlıkla kullanım sağlayabilmeleri için güncelleştirilmiştir.
 • İnternet ve mobil şubeye güvenli giril sağlayabilmek için kullanılan tek kullanımlık SMS şifreleri, ekran okuyucu programlar tarafından okunabilecek şekilde gönderilmesi sağlanmıştır.

Türkiye Finans Müşteri İletişim Merkezi Nedir?

gunluk hesap nedir

Türkiye finans müşteri iletişim merkezinin, asıl amacı canlı destek ekibe ek destek olarak kurulması ve bu destek sayesinden engelli, yaşlı vatandaşların 7:24 canlı yardım alabilmeleri hedeflenmiştir. Bu sistem ile engelli ve 70 yaş üstü müşteriler müşteri iletişim merkezi ile görüntülü görüşerek tüm bankacılık işlemleri hakkında bilgi alırken, istedikleri bankacılık işlemlerini de gerçekleştirebilirler. Türkiye finans müşteri iletişim merkezinin özellikleri şu şekilde anlatılabilir:

 • 1 Ocak 2018 tarihinden itibaren şubeleri ziyaret eden tüm engelli müşteriler, müşteri iletişim merkezi ile görüntülü konuşabilirler.
 • Müşteri iletişim merkezi çalışanları işaret dili bilme zorunluluğunda oldukları için, engelli müşteriler işaret dili ile kayıp, çalıntı konularından kart ve hesap işlemlerine kadar tüm bankacılık konularında destek alabilirler.
 • Bu hizmetin eksiksiz yürütülebilmesi için tüm müşteri iletişim merkezi çalışanları, işaret dili eğitimleri alarak, eğitimin tamamlanması halinde bankaya geri dönüş sağlayarak yeniden çalışmaya başladılar.

Türkiye finansın müşterilerine sunduğu engelsiz bankacılık sisteminde, müşterinin banka şubesine giderek faydalanabildiği her özellikten, işlemden ve bankacılık konularından, engelli vatandaşlar ve 70 yaş üzeri vatandaşlar yalnızca online bir görüşme ile faydalanma hakkına sahiptirler. Bu sayede Türkiye finans 7’den 70’e, her konumdan ve standarttan müşterisini düşünerek banka politikaları içerisinde müşterilerin ihtiyaçlarını karşılarken, her müşterisini incelikle düşündüğünü yeniden kanıtlamış oldu. Bankanın Müşterilerine sunduğu engelsiz bankacılık sisteminden şu ana kadar birçok engelli vatandaş ve 70 yaş üzeri birey yararlandı.

Ayrıca Denizbank Kartsız Para Çekme Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Türkiye Finans Bol Kepçe Hesap Nedir?

Türkiye finans bol kepçe hesaplar ile birikimler %1 oranına kadar birikim hesabında, %99 oranına kadar ise müşterinin tercihine bağlı olarak 31 gün, 181 gün vade ayı olacak şekilde katılım hesaplarında değerlendirilirler. Doğru ve güvenilir alternatif yatırım araçları ile çalışan müşterilerin avantajlı kâr payı elde edilmesini sağlayan bir hesaptır. Boş kepçe hesap ile birikimlerin değerleneceği katılım hesabı, mevduat bankacılığında mevduat hesabı olarak geçer. Katılım bankacılığı sisteminde bahsi geçen katılım fonu mevduat değildir. Katılım fonlarının getirileri faiz gelirleri üzerinden değil, kâr-zarar aracılığı ile hesaplanır. Türkiye finans bol kepçe hesapları yalnızca TL cinsinden açılabilen hesaplardır. Hesap vadeleri 31 gün, 181 gün aralığında olmak üzere, 3 ay ve 6 aylık vadeler ile veya kırık vadeli olarak açılabilen bir hesap türüdür. Bol kepçe hesap açabilmek için öncelikle müşterinin hem yatırım hesabı hem de katılım hesabı bulunması gerekir. Yalnızca bu durumda bol kepçe hesabı açılabilir.