• ALTIN (TL/GR)
  1.889,18
  % -0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8608
  % -0,26
 • € EURO
  31,5057
  % -0,88
 • £ POUND
  36,5250
  % -0,63
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Türkiye Finans Altın Günleri Ne Zaman?

altin gunleri avantajlari

Türkiye finansın altın günleri 5 gün 24 saat şeklinde çalışıyor. Altın günleri hafta sonu haricinde çalışan bir sistem olduğu için hafta sonu bu yönde bir işlem yapılamıyor. 5 gün 24 saat işleyen altın günleri, hafta sonu kapalı oldu için pazartesi TFTarget 01.00 da kullanıma açılırken, altın ve gümüş için ise bu saat 02.00 olarak belirlenmiştir. Bu saatler kış saati ve dünya saatine göre değişiklik gösterebilirler. Altın günleri sahipleri Türkiye finans müşterilerine huzurlu ve kolay işlem seçeneği sunar. Altın günlerinde isteyen müşterilerin altın veya gümüş alım satımı için emir verebilme yetkisi bulunur. Dünya döviz ve altın gümüş işlemleri 5gün 24 saat gerçekleştirilebilir. küfür etmem altını mısırları bir hayat kurlarına bağlı olarak verilen emirler ile takip etmeden de,  altın alım/satım yapabilirler. Altın bankaya verilen tüm altınlar Türkiye altın rafinerisi tarafından inceleniyor. 24 ayar altın var gram bazında değerlendirilerek müşterinin hesabına yatırılır. Türkiye finans altın şubelerinin listeleri düzenli olarak Türkiye finansın resmi internet sitesinde yayınlanır. Altın ve gümüş gibi ziynet eşyaları değerlendirilmek isteniyor ise, Türkiye finansın müşterilerine sunduğu altın şubelerine yatırım yapılabilir.   

Türkiye Finans Altın Şube Avantajları Neler?

altin gunleri nedir

Türkiye finansın müşterilerine sunduğu altın şubeleri farklı avantajlara sahiptir. Türkiye finans da bulunan altın şubelerinden faydalanabilmek için yalnızca Türkiye finans müşterisi olmak yeterlidir. Türkiye finans müşterisi olan her bireyin altın şubelerinden faydalanma hakkı bulunur. Türkiye finans altın şubelerinin avantajlarından bahsedilecek olur ise bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir:

 • Altın şubelerinde saklanan kıymetli Madenlerin herhangi bir şekilde kayıp çalıntı gibi olumsuzluklar Karşılaşması mümkün değildir. Altın şubelerinde saklanan her bir ziynet eşyası Türkiye finans güvencesi altında saklanmaktadır.
 • Altın şubelerinde oluşturulan hesaplara 7 gün 24 saat ulaşım sağlanabilir ve müşterinin ihtiyacı bulunduğu halde altınlarını direkt olarak nakde çevire bilir.
 • Altın şube hesaplarında bekletilen değerli madenler, altın şube hesapları dışında altın katılım hesabına aktarım sağlayarak farklı bir  kâr oranı da elde edilebilir.

Tamamen müşterilerin isteğine bağlı olarak ilerleyen altın Şube hesaplarında, altın ve gümüşün artış göstermesi ile birlikte hesapta otomatik bir kar oranı görüntülenir. Müşteri altınlarıyla aynı birikmeye devam ederken, yalnızca kar oranlarını da natik olarak çekebilme şansına sahiptir. Tamamen müşterilerin insiyatifine bağlı olan kâr oranları, altın katılım hesabına geçerek artış sağlanabilir.

Ayrıca Denizbank Kurtaran Hesap Limiti Nasıl Yükseltilir? adlı yazımıza göz atın!

Türkiye Finans Gram Altın Sistemi Nasıl Çalışır?

Türkiye finans gram altın sistemleri, aynı altın şube hesapları üzerinden yürütülebilir. Altın kadar olmasa da değerli madenler arasında sayılan gümüşler de, altın şube hesapları ile biriktirilebilir ve kar oranları elde edilebilir. Hediye veya birikim amaçlı olan gümüş talepleri en yakın Türkiye finans Şubesi üzerinden yapılabilir.  Türkiye finans gram altın avantajları ve özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Gram altınlar, 1, 2.5, 5, 10, 20, 50, 100 gram seçenekleri şeklinde satın alınabilir.
 • Gümüş satın alma işlemleri istenir ise nakit karşılığında alınabilirken, istenir ise altın şube hesaplarında bulunan altınlar ile de alınabilir.
 • Kişiye özel gümüş, sistemi ile hediye gümüş alınabilir ve kişiye özel hediye kartı hazırlanarak istenen adrese teslim yapılabilir.
 • İAR logolu gümüşlerin satılabilmesi için yalnızca Türkiye finans şubelerine başvurmak yeterlidir. Satılan altın veya gümüşlerin karşılığı müşterilere nakit olarak verilebilirken, hesaba aktarımı da gerçekleştirilebilir.
 • Yüksek tutarlı işlemler için 1 kg ve katları olacak şekilde Türkiye finans şubelerinden külçe altın alım/satımı yapılabilir.

Türkiye Finans Gümüş Katılım Hesabı Nedir?

Türkiye finans katılım hesapları, gram bazında seçilen vadeler ile Türkiye finans’a yatırılan gümüşlerden, hem kâr payı elde edilir hem de gümüşün değer kazanması ile birlikte kazanç sağlanmasına yarayan bir hesap türüdür. Türkiye finans gümüş katılım hesaplarına başvuruda bulunarak kolay ve hızlı bir şekilde katılım hesabı açmak mümkündür. Türkiye finans müşterisi olan vatandaşlar teknolojik ortamda takip edeceği birkaç adım ile gümüş katılım hesap müşterisi olabilirken, bankanın müşterisi olmayan vatandaşların öncelikle en yakın Türkiye finans şubesine başvurarak müşteri olması gerekir. Daha sonra Türkiye finans müşterisi olan vatandaş istediği kanal üzerinden başvuru da bulunabilir.

Türkiye Finans Gümüş Katılım Hesabın Avantajları Neler?

altin gunleri nedir

Türkiye finans gümüş katılım hesaplarının farklı birçok Avantajları bulunur ve bu avantajlardan faydalanabilmek için yalnızca gümüş katılım hesap sahibi olmak yeterlidir. Gümüş katılım hesaplarının faydalanılabilecek avantajları ise şöyledir:

 • Gümüş katılım hesapları, banka da bekledikçe gümüşlerin değerlenmesine yardım eder.
 • Gümüş yatırım esnasında belirlenen vadeler üzerinden, vade sonunda gram cinsinden kâr oranları elde edilir.
 • Tüm katılma hesaplarına Türkiye finans mobil bankacılık ve Türkiye finans internet bankacılığı üzerinden ulaşılabilir.
 • Türkiye finansın katılma hesaplarına sunulan, avantajlardan faydalanılabilir.

Ayrıca Garanti BBVA Avans Hesap Ödeme Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Türkiye Finans Gümüş Katılım Hesaplarının Özellikleri Neler?

Türkiye finans gümüş katılım hesabının özelliklerinden, her gümüş katılım müşterisi faydalanabilir. Gümüş katılım hesaplarının özellikleri şu şekilde açıklanabilir:

 • Gümüş katılma hesaplarının minimum açılış limitleri 5000 gram olarak belirlenmiştir.
 • Gümüş katılım hesapları, 1 YAG= 1 gram gümüş 999/1000 saflıkta olarak işleme alınır.
 • Gümüş katılım hesapları 1,3,6,12 ay standart vadeler şeklinde veya 32 günden başlayarak kırık vade seçenekleri ile açılabilir.

Türkiye finans gümüş katılım hesapları, müşterinin ve bankanın onayladığı standartlar altında müşteriye özel farklılık gösteren özellikler altında açılabilir.