• ALTIN (TL/GR)
  1.319,86
  % 0,56
 • AMERIKAN DOLARI
  21,1172
  % 0,54
 • € EURO
  22,6345
  % 0,60
 • £ POUND
  26,4130
  % -0,37
 • ¥ YUAN
  2,9805
  % 0,56
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Thodex Hesabı Nasıl Açılır?

thodex hesabi acim asamalari

Thodex hesabı açmak için herhangi bir ücret ödemesine gerek yoktur. Üye olmak isteyenler öncelikle Thodex.com adresine giriş yapmalıdır. Buradan üye ol yazılı seçeneğe dokunarak üyelik oluşturma işlemi başlatılabilir. Thodex hesabı oluşturma işlemini tamamlamak için açılan sayfadaki forum doldurulmalıdır. Gerekli olan bilgilerin doğru şekilde verilmesine dikkat edilmelidir. İletişim bilgileri doldurulduktan ve üyelik sözleşmesi kabul edildikten sonra üyelik işlemi tamamlanabilir. Kullanıcı alım satım işlemleri yapmadan önce belli doğrulama adımlarından geçmelidir. Kullanıcının onaydan geçmesi için ilk kez girişte profilim kısmına tıklamalıdır. Bu sayfanın altında bulunan profilime onay gönder sekmesi tercih edilmelidir. Ardından onay işlemi kısa zamanda tamamlanır. Bireysel bir üyelik bu şekilde oluşturulurken kurumsal hesap oluşturmak da mümkündür. Bunun için Thodex kurumsal sitesindeki hesap oluşturma kısmınsa kurumsal hesap seçimi yapılmalıdır. Aynı zamanda bireysel hesabınız varsa bunu da kurumsal bir hesaba dönüştürmeniz mümkündür. Bunun için profil kısmına giriş yapmalısınız. Ardından kurumsal hesaba başvur yazılı bölüme girmelisiniz. Kurumsal hesap oluştururken vergi levhası, şirket yetkilisinin kimliği gibi belgeler talep edilir.

Thodex nedir?

thodex tanimi

Thodex kullanıcıların sistemde kripto para alım satım işlemine izin veren dijital bir borsadır. Bu platform üzerinden coin alım satımı TL üzerinden yapılabilir. Üye olan kullanıcılara güvenli ve kolay bir sistem oluşturulmak istenmiştir. Türkiye’ deki en güvenilen kripto para borsalarından biridir. Şirket ilk olarak 2017 yılında Koineks ismiyle kurulmuştur. Kuruluş tarihine göre Türkiye’ nin dördüncü kripto pazarı haline gelmiştir. Faruk Fatih Özer’ in kuruculuğunu üstlendiği platform global pazara açılmıştır. Şirket aynı zamanda ülkemizin ilk Bitcoin ATM’sini kurarak bir yeniliğe imza atmıştır. Sunduğu hizmet çeşitliliği ve farklı avantajlarla yatırımcıların ilgisini çekmiştir. Ocak 2020 tarihinde kaydedilen 698 milyon TL hacmiyle Türkiye’ nin kripto para borsasında 2. sırada yer alır. Thodex günümüzde 120’den fazla ülkeye hizmet eden global bir markadır. Türkiye’ nin de ilk global kripto para borsası olarak kullanıcıların güvenini kazanmıştır.

Dogecoin nedir? Tarihçesi Yazısına göz atabilirsiniz.

Thodex’te Hangi Kripto Paralarla İşlem Yapılabilir?

Thodex’te işlem yapılacak kripto paralar kurulduğu günden beri artış göstermeye devam etmiştir. Uluslararası bir kimlik kazanan Thodex kullanıcılara sunduğu en düşük komisyon oranlarıyla dikkat çekmiştir. Dijital borsa sektörüne yenilikler getirmiştir. Bu kripto para piyasası üzerinden ilk kurulduğu zaman beş farklı kripto para sunulmuştur. 2018 yılında bu sayıyı 18’ e ulaştırmayı başarmıştır. Özellikle Bitcoin’ in piyasada işlem görmeye başlaması bu alana olan ilgiyi arttırmıştır. Bu nedenle kripto para dünyasında kısa bir zamanda 1000’ den fazla altcoin oluşmuştur. Geniş Thodex portföyünde birçok kripto para sunulur. Thodex platformunda yer alan kripto paralar şu şekilde sıralanabilir:

Thodex Hesabına Nasıl TL Yatırabilirim?

Thodex hesabına TL yatırırken bunun için bir talep oluşturulmalıdır. Yatırma işlemine başlamadan IBAN numarasının Thodex’ e ait olduğundan emin olmalısınız. Alıcı adı kısmında da Koineks Teknoloji A.Ş. yazılı olmasına dikkat edilmelidir. Para yatırma talebinize özel olarak oluşturulan 7 haneli açıklama kodunun eksiksiz şekilde yazılmış olması gerekir. Resmi internet sitesinin sağ üst kısmında yer alan Cüzdan sayfasına girilmelidir. Ardından buradaki yatırma çekme yazılı menüye girilmelidir. Sol üst kısımdaki Türk Lirası yatır sekmesinden para yatırma işlemi yapılabilir. İstenen miktar yazılır ve TL talebi oluşturulur. Talepten sonra oluşan açıklama koduyla banka hesabı üzerinden transfer işlemi yapılabilir. Kullanıcı hesabınız sadece kendi adınıza açılmış olan vadesiz banka hesaplarından TL yüklemesi yapılabilir. Havale ya da EFT işlemini Türkiye’ de bulunan her bankadan gerçekleştirilebilir. Thodex hesabı için yaptığını para yatırma işlemi sonunda ortalama olarak bir saat içinde paranız hesabınıza yatmış olur. Bu süre işlem yoğunluğuna göre değişiklik gösterebilir. Papara hesabınız varsa yatırma işlemini 7/24 yapma imkanınız olur. Anlaşmalı bankalarla olan havale işlemleri de aynı şekilde mesai saati dışı ve hafta sonu yapılabilir. EFT işlemlerinde ise bankanın hizmet verdiği mesai saati kullanılır. Kurallara aykırı bir şekilde para yatırma yaparsanız yatırmak istediğiniz miktar size iade edilir.

Thodex’te Alım-Satım İşlemleri Nasıl Yapılır?

Thodex’te alım satım işlemleri için öncelikle üyelik oluşturulması gerekir. Üyeliği olan kullanıcı hesabına giriş yapmalı ve para yatırma işlemini tamamlamalıdır. Kullanıcı girişinin ardından açılan sayfa üzerinden istenen tüm işlemler yapılabilir. Alım satım işlemleri de buradaki market seçeğinden yürütülür. Kullanıcı burada istediği değerde kripto paranın alım satım işlemlerini tamamlayabilir. Ana paneldeki market bölümünden alınmak istenen kripto para tercihi yapılır. Örneğin kişi Bitcoin satın almak istiyorsa “Bitcoin al” sekmesine tıklamalıdır. Açılan sayfada hesap bakiyesi ayarlamaları yapılır.  TL kısmına yatırım miktarını girer ve hemen altındaki kutucukta satın alınabilecek Bitcoin miktarı yer alır. Miktarları kontrol ettikten sonra devam etmek istiyorsa en altta yer alan “Alış emri ver” sekmesine tıklar. Böylece istenen miktarda kripto para için satın alma emri verilmiş olur. Kripto para alım-satım işlemleri kullanıcılar arasında gerçekleşir. Market sekmesinde bulunun satış emirleri ve alış emirleri tablolarından kripto para alım ve satım işlemler yapılır.

Thodex Yatırımcılara Hangi Hizmetleri Sunar?

thodec avantajlari

Thodex’ in yatırımcılara sunduğu hizmetler çeşitlilik gösterir. Bu kripto para platformu üzerinden hem bireysel hesaplar hem de kurumsal hesaplar oluşturulabilir. Tüzel kişiler için oluşturulan kurumsal hesaplarda yatırımcılara birçok hizmet sunulur. Yatırımcılar kurumsal hesaplarını oluşturduktan sonra bu hizmetlerden yararlanabilir. Thodex internet adresi üzerinde Bitcoin’in ve altcoin’ lerin kur fiyatları takip edilir. Günlük işlem hacmi kontrol edilebilir aynı zamanda dönemsel işlem hacimlerine de bakılabilir. Listelenmiş olan kripto para fiyatlarının 24 saat içindeki en yüksek ve en düşük fiyatları takip edilebilir. Market alanından pratik bir şekilde krip para alım ve satım emirleri verilebilir. Kullanıcıların hızlı bir şekilde öğrenip kolayca kullanabileceği bir işleyişi vardır. Banka hesapları aracılığıyla alım satım işlemleri için gerekli olan para yatırılabilir. Bu işlemler havale, EFT ya da papara hesabı kullanılarak yapılabilir. Farklı borsalarda bulunan kripto paralar Thodex cüzdanına aktarılabilir. Birçok konuda kullanıcı dostu bir platform olarak karşımıza çıkar.

Ripple nedir? Tarihçesi yazısını da inceleyebilirsiniz.

Thodex Güvenilir Bir Kripto Para Borsası Mı?

Thodex’ in güvenilir olması öncelikle hesaplardaki iki aşamalı güvenlik sistemiyle sağlanmıştır. İnternet adresine giren ve hesabını açmak isteyen kullanıcının güvenliği girişte telefon onay kodu yoluyla korunur. Bunun yanında Thodex’in Müşteri Tanıma (KYC) sistemi de güvenliğin sağlanmasında etkili olan unsurlardan biridir. Thodex hesabı üzerinde olağandışı bir durum olursa hesap kullanıcısına hemen bilgi verilir. Kripto para borsalarına olan ilginin artmasıyla dijital borsa sayısı zamanla artmıştır. Bu nedenle hangi borsaların daha güvenli olduğu sorusu kullanıcılarda oluşmaya başlamıştır. Kripto para borsasında güvenlik, şeffaflık ve dürüstlük çok önemli ögeler haline gelmiştir. Thodex platformu içerisinde Kara Para Aklamayı Önleme Politikası (AML) , diğeri ise Müşteri Tanı Politikası’ dır (KYC) politikaları ile güvenliğin sürdürülebilmesi amaçlanmıştır. Kullanıcıların rahatlıkla kripto para alışverişlerinde tercih edebileceği bir dijital borsadır.