• ALTIN (TL/GR)
  1.627,83
  % -0,87
 • AMERIKAN DOLARI
  27,3861
  % 0,25
 • € EURO
  29,0664
  % -0,07
 • £ POUND
  33,4657
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  3,7585
  % 0,18
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

TFB Coin Hangi Borsada İşlem Görüyor?

tfb coin nedir

TFB coinlerin işlem gördüğü borsa, bitcoin ve kripto para borsalarından olan Bithumb Global’de listelenecek. TFB coin henüz işleme alınmamış olsa da bazı duyurular arasında Bithumb üzerinden işlemlerin yapılabileceği duyurular arasında. Popüler altcoin’ler arasında olan TFB, yalnızca IDEX üzerinden işlem yapılmasına olanak sağlanırken, yeni bir yöntem ile TFB işlemi yapmak isteyen kullanıcılar için başka bir uygulama geliştirildi. TFB bir süre sonra yalnızca IDEX’te değil, Bithumb üzerinden de işlem yapılmasına izin verecek.

TFB Coin Nedir?

tfb coin nereden alinir

TFB coinlerin, en büyük farkı; iddialı TFB coin projesinin tüm ekibinin türklerden oluşuyor olması. Son zamanların en popüler altcoini olan TFB, kurumların, şirketlerin ve diğer ilgili mercilerin ödül oluşturabileceği bir anket platformudur. TFB altcoine sahip olan herkes bu anketlere katılmak zorunda değildir. TFB aracılığı ile sunulan anket/ödül aşamalarına kullanıcılar isterler ise katılabilirler. Anketlere ve ödüllere katılan kullanıcıların, TFB tarafından kazanacakları bazı ödüller de bulunur. Kullanıcılar genellikle TFB tarafından bu anket ve ödüllere katılmak için teşvik edilirken, katılımlar esnasında tamamen anonim kalmakta mümkün ve bu durum tamamen kullanıcının insiyatifine kalmış bir durumdur. TFB’nin diğer altcoinlerden farklı olarak en belirli özellikleri; gizliliğe oldukça önem vermesi ve direkt olarak kişiden kişiye ödüllendirme sisteminin olmasıdır. Kullanıcılar istekleri doğrultusunda anket ve ödüllere katılarak belirli bir miktar TFB$ token kazanabilecekler. Kullanıcılar anketlere katılarak TFB kazanırken, aynı zamanda tüm gizlilikleri de şirket tarafından korunacaktır.

Ayrıca Bitcoin Nedir? Tarihçesi adlı yazımıza göz atın!

TFB Coin’in Diğer Altcoinlerden Farkı Nedir?

TFB coinler, diğer altcoinlerin yanı sıra anket ve ödül sistemi de bulunurken aynı zamanda kullanıcılarının gizliliklerini de sağlıyor ve bu duruma oldukça önem veriyor. TFB üzerinden yapılan hiçbir işlemde kullanıcıların gizlilik bilgileri kaydedilmez ve kazanılan tokenler gizlilik içerisinde anlık olarak kullanıcıya aktarılır. Bu sayede TFB kullanıcıları, anket/ödül sistemi ile TFB token kazanırken, aynı zamanda gizliliklerinin de korunmuş olduğunu gözlemleyebilirler. TFB anket ve ödüllerde kazanılan tüm tokenler, teşvik ödülü adı altında işleme alınır.

TFB Gelecek Vaad Eden Bir Altcoin Mi?

TFB altcoinlerin vaad ettiği kesin bir plan ve işleyiş bulunmasa da kısa bir sürede değerli altcoinler arasına girmeyi başardı. TFB sahibi olan kullanıcılar için önü açık bir yatırım hesabı bulunurken, fiyat açısından TFB, yeni zirvelere ulaşmak için olağanüstü bir potansiyele sahip olduğu düşünülüyor. TFB altcoinin değeri gün geçtikçe artış göstereceği gözlemlenenler arasında. Uzmanlara göre ise TFB altcoin 2030 yılına kadar yaklaşık 0.50$ gibi bir oranda yükseliş gösterecek. Bu sebeple yatırımcılar için oldukça fazla önerilen TFB altcoin, yapılacak olan yatırımların beklenmeden yapılmasını önerirken, coinin en dip fiyatlarda iken alınması durumunda kullanıcıları bir süre sonra hızlı bir yükselişin karşılayacağı da söylentiler arasında. Bu sayede kullanıcılar altcoinlere yatırım yaparak, hem az yatırım ile kâr etmiş oluyor, hem de altcoinlere yapılan yatırımlar anlık olarak zirveye ulaşabildiği için yüksek kazançlar da elde edilebiliyor.

TFB 2021 Yılı İçerisinde Kazandıracak Bir Altcoin Mi?

TFB’nin bu yıl içerisinde kazandırıp, kazandırmayacağı hakkında net bir bilgi olmasa da, düşük fiyatı ile erkenden alınması durumunda kullanıcıların kesin kâr yapabileceği biliniyor. TFB altcoin kıtlık fiyat artışı teşviğinde olduğu için kısa süre içerisinde belirli oranlarda yükselişe geçeceği tahminler arasında. Bu sebeple TFB altcoin’in değerinin yükselmesi beklenenler arasında ve analistlere göre uygun bir yatırım için oldukça önemli bir altcoin. Her yatırım aracında da olduğu gibi TFB altcoinde de belirli riskler bulunur ve bu riskler genellikle her yatırımlarda aynı kapıya çıkar. Bu sebeple risklerin önceden değerlendirilmesi ve göz önüne alınması gerekir. Bu sayede kullanıcılar kazanmak istedikleri gibi kaybedileceğinin de bilincinde olarak bu işe başlamış olurlar. TFB hakkında herhangi bir sonuca varmadan önce yapabilecekleri ve oluşabilecek tüm risk faktörleri detaylıca araştırılmalıdır. Bu sayede kullanıcılar kayıp yaşamadan da belirli bir standart üzerinden ilerleme kaydedebilirler.

TFB Token Nasıl Çalışır?

tfb coin nedir

TFB token sistemi, blockchain tabanlı veri toplama ve analiz şirketi olarak görev yapmaktadır. TFB sistemi ile; aktivite, reklam, haber, oyun gibi aktiviteler toplanan veriler ile şirketlerin istediği şekilde raporlar haline dönüştürülür. Bu platformun yerel tokeni ise TFB’dir. TFB kısa süre içerisinde birçok borsa da sıralanmaya başlamıştır. TFB altcoin, son zamanlarındaki fiyat artış hareketleri ile birlikte kullanıcıların dikkatlerini de oldukça fazla toplamıştır. Verileri sağlayan kullanıcılar ile kazançların paylaşıldığı bir token sayfasıdır. Bu sistem tamamen token ekonomisi ile çalışır.

Ayrıca Ethereum Nedir? Tarihçesi adlı yazımıza göz atın!

TFB Hangi Ülkenin Altcoin’i?

TFB altcoinler, tamamen Türk kuruluşlu bir sistem oldukları için Türk girişimciler tarafından ortaya çıkarılmaları ile tamamen Türk menşei yapısına sahip bir altcoindir. TFB ilk olarak 2019 yılında CoinMarketCap üzerinden listelenmeye başlamıştır. TFB token uzun bir süredir piyasanın içerisinde olarak önemli bir altcoin olmayı başarmıştır. Şu anda tüm TFB tokenler yaklaşık olarak, 11 milyon dolarlık piyasa değerine sahip bir altcoindir. TFB tokenin hem kurucusu hem de proje yöneticisi olan Dr. Çıbıkdiken’in genel çalışma alanı ise bilgisayar mühendisliğidir. 2000-2011 yılları arasında Necmettin Erbakan üniversitesinde akademisyenlik görevi yapmış olan Dr. Çıbıkdiken, tam 9 yıl aynı üniversitede akademisyenlik yapmıştır. Daha sonra ise 2015-2019 yılları arasında TÜRKSAT’a danışmanlık yapmıştır.