• ALTIN (TL/GR)
  1.627,83
  % -0,87
 • AMERIKAN DOLARI
  27,3861
  % 0,25
 • € EURO
  29,0664
  % -0,07
 • £ POUND
  33,4657
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  3,7585
  % 0,18
 • BITCOIN/TL
  737808
  % -0,18
 • ETHEREUM/TL
  45785
  % 1,09
 • BIST 100
  %

SuperFarm (SUPER) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

superfarm coin nedir

SuperFarm kripto parası NFT’leri kod kullanımına gerek duymadan oluşturma avantajını vermiştir. SuperFarm yerel kripto para birimi olarak işlem görür. SUPER Coin, NFT’lere kişiye özel detay ekleme imkanı verir. SUPER Coin stake edilebilir bir alt coin olarak piyasada yerini almıştır. NTF’lerin nakit olarak kullanılması için SuperFarm platformu aracılığıyla satış yapılır ve SUPER Coin ödemesi alınabilir. Bu kapsamda SUPER Coin NFT’leri pratik olarak nakde çevirmek amacıyla kullanılan bir araçtır.

SuperFarm (SUPER) Coin Nasıl Alınır?

SuperFarm Coin almak için internet üzerinden Uniswap, Gate.io, MXC.COM ve Binance kripto para borsaları kullanılabilir. Genellikle en sık kullanılan platform Binance kripto para borsasıdır. Platform üzerinde ana sayfadan “Yeni Kayıt” sekmesine tıklanması gerekir. Bu aşamada açılan ekranda e-posta ve kimlik bilgileri yazılarak hesap açılış onayı verilir. Ardından yeni açılan sayfada bulunan “Para Yatır” seçeneğine tıklanarak yatırılacak olan para miktarı belirlenir.

Para yatırma işlemi borsadaki hesaba yatırılacak olan para için yapılır. Genellikle kredi kartı veya banka kartından hesaba para aktarılması söz konusudur. Kart üzerindeki bilgiler girilerek para transfer işlemi onaylanmış olur. Hesapta para olduktan sonra “Kripto para al” seçeneğine tıklanarak SUPER Coin kripto parasının seçimi yapılır. Ne kadar alınmak isteniyorsa miktar girilerek emir verilir ve kripto para sanal cüzdana yansımış olur.

SUPER Coin alımından sonra yatırımcı istediği zaman kripto paranın alım ve satım işlemlerini gerçekleştirebilir. Satılmak istenen para tutarı içim emir verme işlemi yapılabilir.

Peso nedir? Yazısını inceleyebilirsiniz.

SUPER Coin Avantajları Nelerdir?

super coin olumlu yanlari

SUPER Coin’in en büyük faydası yüksek işlem hızına sahip olmasıdır. SUPER Coin, SuperFarm platformundan işlem esnasında ya da cüzdanlar arası transfer işlemlerinde yatırımcılara yüksek işlem hızlı bir hizmet sunar. Bu kapsamda satışı yapılan NFT’leri nakde çevirmek yatırımcılar en kısa sürede amaçlarına ulaşma avantajına sahip olur.

Her kripto para biriminde mevcut olduğu gibi cüzdanlar arasında 7/24 transfer işlemi yapılabilir. Cüzdanda çevrimdışı saklama ve düşük masraflı ödeme imkanlarını da bünyesinde barındırır. Pasif gelir elde etmek isteyenlere yönelik yüksek oranda staking kazancı sunulur ve stake edilebilir diğer alt coinlerine göre daha çok tercih edilir.

SUPER Coin Dezavantajları Nelerdir?

SUPER Coin’in olumsuz yanı kısa süre içerisinde yüksek kazanç elde etmek isteyen yatırımcı ağı için ideal kar oranı bulundurmamasıdır. Litecoin ve ETH gibi çok tanına kripto para birimlerine göre SUPER Coin daha düşük fiyata sahiptir. Bu yüzden seri alım ve satım işlemlerinde daha düşük bir kar sağlamış olur. Staking ve NFT satışının ise daha fazla tercih edildiği görülmüştür.

Borsada bulunan tüm kripto para birimleri için sanal cüzdanda saklanan kripto para ağda oluşabilecek herhangi bir saldırıdan dolayı risk altındadır.  Bu yüzden çevrimdışı saklanması önerilen bir durumdur. Fiyat değişikliğini öne alan kripto para biriminin fiyat hacmi ise diğer alt coinlerin oldukça gerisinde kalmıştır.

SUPER Coin Nasıl Değerlendiriliyor?

SUPER Coin hakkında söylenen birçok görüş pozitif düşünceler içerir. Kripto para borsalarında yer alan coinler için çok sayıda analist mevcuttur. Önceden analistlerin sayısı oldukça az ike günümüzde bu işle uğraşan insan sayısı fazladır. SUPER Coin ve diğer kripto paralar için yapılan değerlendirmeleri inceleyen çok sayıda yatırımcı mevcuttur. Özellikle son dönemlerde sosyal medya platformlarında kripto para ile ilgili sayfalara rastlama oranı oldukça artmıştır.

Analistler SUPER Coin için merkeziyetsiz finansal işlemlerin en popüleri olan ve staking için en ideal alt coinler içerisinde bulunduğunu söylüyor. Çünkü kripto para cüzdanında yer alan SUPER Coin kitleme ardından sağlanan ek coin kazancının yüksek oranlı olduğu belirtilmiştir. Yatırımcılar yalnızca staking üzerinden değil aynı zamanda dağıtım üzerinden de SUPER Coin kazandıklarını açıklamışlardır.

Ağda paylaşımı yapılan NFT’lerin beğenilmesi halinde kullanıcılar birbirleri ile etkileşime girerek SUPER Coin ödülü verebilir. Bu sayede beğenilerini bu yol ile ifade etmiş olurlar. Coin kazancında oldukça fırsat yaratan bu model yatırımcılar tarafından tercih edilir.

SUPER Coin’in Geleceği Var Mı?

SUPER Coin ile ileriye dönük planlama analistler tarafından yapılır. Alanında uzman olan analistlerden bazıları 2021 yılının ilk yarısında SUPER Coin’in iyi bir değer kazanacağına dair düşüncelerini aktarmışlardır. 2021 yılının yarısında bu coin için 3.40 doları aşacağı yönünde tahminler yapılmıştır. Ancak bu sadece grafiklere bakılarak yapılan bir tahmindir ve doğruluğu tam olarak kesin değildir. Bu durum biraz da şansa yöneliktir.

2021 yıl sonuna doğru birçok analist Bitcoin değer kazanımına yönelik beklentileri açıklamıştır. Analistler bu dönemde tüm alt coinlerde ve NFT’ler ile ilişki coinlerde bir artış beklediğini söylemiştir. 2021 yılının sonunda tüm bu süreçten destek alarak SUPER Coin 4.12 dolar üzerine çıkabilir. 4 sene sonra ise dolarlık fiyatın aşılması beklenen bir durumdur.

SuperFarm Ne İşe Yarar?

superfarm islevi nedir

SuperFarm platformunun görevi çok kısa süre içerisinde NFT’lerin oluşturulması ve kolayca nakde çevrilmesini sağlamaktır. SuperFarm platformunun SUPER token olarak bilinen kendine ait tokenı mevcuttur. Token, merkeziyetsiz olup çapraz zincir SuperFarm platformunu güçlendirmeye yarar. Bu platform NFT’lerin kişiye özel koşullar ile birlikte oluşturulup kod içermez. SUPER token satın alarak kolay bir şekilde üretilen NFT’leri ödül vermek için kullanmayı tercih edebilirsiniz.

Manat nedir? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Stake Etmek Ne Anlama Gelir?

Staking işlemi, bir kripto para zincirinin tüm operasyonlarını desteklemek amacıyla kripto paraların sanal cüzdanlarda belirli süre kilitlenip harcamadan veya transfer etmeden tutma anlamına gelir. SUPER Coin alma işlemi yaparak sanal cüzdanda tutulabilir ve borsada yer alan hizmetlere bağlı olarak token stake etme işlemi yapılabilir.