• ALTIN (TL/GR)
  1.888,68
  % -0,65
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8793
  % -0,18
 • € EURO
  31,5867
  % -0,60
 • £ POUND
  36,5832
  % -0,43
 • ¥ YUAN
  4,0472
  % -0,18
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

StormX (STMX) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

stromx coin degeri

StormX Coin kripto para birimi, mobil uygulamalar içerisinde yer alır. Ödül tokeni olarak görev yapar ve blok zincirinde yüksek hızlı işlem gücüne sahiptir. Storm Play uygulamasından oyunları oynayan ve verilen görevleri tamamlayan kişilere ödül olarak StormX Coin verilir. StormX ekosistemindeki ERC-20 tabanlı bir program yardımcısı tokeni olarak tanımlanabilir.

StormX Coin Nasıl Alınır?

StormX Coin satın almak için internet üzerinde birden fazla kripto para borsası bulunur. Bu borsalardan bazılarının mobil uygulamaları da mevcuttur. İnternet sitesi üzerinden veya mobil uygulamaları kullanarak kripto para borsası açmak mümkündür. StormX Coin’in listelendiği kripto para borsa platformları şu şekildedir:

 • Gate.io
 • Binance
 • FTX
 • Bittrex
 • VCC Exchabge
 • HitBTC
 • Upbit
 • Nominex
 • WazirX

Eskiden kripto para borsası platformları daha az sayıda iken şu an çok artış göstermiş durumdadır. Çevremizde borsa oynayan kişi sayısı günden güne artmaya devam ediyor. Yukarıdaki kripto para borsası platformlarından herhangi biri tercih edilebilir. Platformların ana sayfasında yer alan “Kayıt Ol” bölümünden hesap oluşturulması gerekir. Ekranda açılan kimlik ve e-posta bilgileri gerekli alanlara yazıldıktan sonra hesap açılış onayı verilir.

Hesap açılış onayı işlemi başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra sistem otomatik olarak açılan sayfadan “Para Yatır” butonuna tıklar. Daha sonra hesaba aktarılacak olan para birimi ve tutarı girilir. Yatırımcı hesaba kredi kartı veya banka kartı ile kolay bir şekilde transfer işlemi yapabilir.

Para hesaba yansıdıktan sonra ekranda gözüken “Kripto Para Al” seçeneğine tıklanır. Tablo üzerinde yer alan kripto paralardan StormX Coin tercihi yapılır ve alınmak istenen miktar seçilerek sisteme satın alma emri verilir. Emir kısa süre içinde gerçekleşerek StormX Coin kripto para borsası hesabında görüntülenmiş olur.

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin nedir, nasıl alınır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Binance Üzerinden StormX Coin Nasıl Alınır?

bianceden stormx coin nasil alinmaktadir

StormX Coin için Binance platformu çoğu yatırımcı tarafından tercih edilir. Hesap oluşturduktan sonra izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • İlk olarak borsaya TL gönderilir.
 • BTC aldıktan sonra “Al-Sat” kısmından “Klasik” sekmesine tıklanır.
 • Açılan kısımda BTC sekmesi seçilir ve STMX araması yapılır.
 • STMX/BTC çifti seçildikten sonra alınmak istenen miktar girilir ve işleme onay verilir.

StormX Coin Avantajları Nelerdir?

StormX Coin’in yararları yatırımcının bu kripto paraya yönlenmesini sağlar. Bu coinin en büyük avantajı olarak yatırımcı kazancının risksiz bir şekilde yükseltilmesi durumudur. Yatırımcılar bu coine sahip olduktan sonra Cash Back modeli ile bazı işlemleri yapabilir. Cash Back modeli aracılığıyla yatırımcı uygulama içerisinde alışveriş yaptığında ödemesini StormX Coin ile yapabilir. Bu durumda yatırımcıya daha fazla STMX Coin hediye edilmiş olur. Alışveriş yaparken kripto para kazanma avantajından dolayı birçok yatırımcının tercihidir.

Likiditesi farklı kripto para borsaları içerisinde bulunan StormX Coin için bu durum da bir avantaj olarak görülür. Her borsada farklı fiyatlar ile gündeme gelebilir. Her borsada farklı fiyat olması yatırımcıya kar elde etme şansını verir. Eğer yatırımcı fiyatın düşük olduğu bir borsadan StormX Coin alıp fiyatın yüksek olduğu borsada bunu satarsa iyi bir kazanç sağlamış olur. Sadece bu şekilde işlem yaparak kazanan çok sayıda yatırımcı mevcuttur.

StormX Coin Dezavantajları Nelerdir?

StormX Coin’in olumsuz yanı her kripto para borsasında olduğu gibi paranın sanal cüzdanda saklanırken meydana gelebilecek saldırılar için risk altında olmaktır. Bu tarz durumların önüne geçmek için masaüstü cüzdanda çevrim dışı olarak saklanması önerilen bir durumdur. Borsalarda yer alan diğer altcoinlerden fiyat olarak daha düşük olmasından dolayı bu bir dezavantaj olarak kabul edilebilir.

StormX Coin daha çok orta vadeli yatırım için tercih edilebilecek bir coin olmuştur. BTC, ETH ve fiyat değeri yüksek diğer altcoinler gibi kısa süre içinde kar elde etmesi oldukça düşük bir ihtimaldir. Bu yüzden yatırımcılar bu coini alacağı zaman bu hususlara dikkat etmesi gerekir. Orta veya uzun vadeli yatırım düşünen yatırımcılar için StormX Coin idealdir.

StormX Coin Kurucuları Kimlerdir?

stormx coin kurucu firma

StormX Coin’i gündeme getirenler Simon Yu, Tara Nygaard, Bill Shihara, Sean Shong ve Anthony Di Loiro isimli girişimcilerdir. Simon Yu iş hayatına finansal analist olarak adım atmıştır. Daha sonra iş hayatında yetersiz gördüğü durumları StormX vizyonu ile doldurmaya çalışan bir girişimci olmuştur.

VeChain (VET) nedir, nasıl alınır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

StormX Coin Nasıl Değerlendirilir?

StormX Coin için yapılan yorumlar oldukça olumlu olmuştur. Oyun ekosistemleri içerisinde bu kripto para birimi ödül olarak yatırımcılara verilir. Kullanıcının günden güne artması ile bu oyunun oyun sektöründe iyi bir yerde olacağı öngörülüyor. STMX Coin sayesinde uygulamalar içerisinde alışveriş yapılması tercih edilirliğini artıran bir durumdur. Alışveriş yaparken yatırımcıya ek coin kazandırır. StormX (STMX) Coin ve piyasadaki diğer tüm kripto para birimlerinin fiyatları piyasa volatilitesine göre değişiklik gösterir.

Çok hızlı iniş ve çıkışların önde olduğu fiyatları anlık takip ederek alım veya satım emri vermek önemlidir. Kripto para borsalarının son zamanlarda çok rağbet görmesi ile bu alanda analistlik yapan çok kişi mevcuttur. Alanında uzman analistler yatırımcılara yol göstererek iyi bir kazanç elde etmelerini sağlamayı hedefler. StormX Coin için ise 2021 yılında ilk dönem değer kaybı yaşayan bu coinin 2021 yılının sonuna doğru artışa geçeceği yorumu yapılmıştır.

2021 yılının ikinci döneminde StormX Coin 0.069-0.076 dolar bandı arasına konumlanacağı söylentiler arasındadır. StormX Coin’in amacı sadece oyun ödevi görevi görmek değildir. Daha çok avantajlı bir alışveriş sunduğu için tercih edilir. Yatırma yönelik işlem onayındaki hız ile yakalanılan avantajlı fiyattan STMX Coin satışı yapılabilir. Fiyattaki hareketlenmelerin etkilerini alım ve satım anında yatırımcılar tarafından minimize edilir.