• ALTIN (TL/GR)
  1.891,05
  % -0,53
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8625
  % -0,26
 • € EURO
  31,5929
  % -0,56
 • £ POUND
  36,5823
  % -0,44
 • ¥ YUAN
  4,0474
  % -0,25
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Smart Trade Coin Hangi Borsada İşlem Görüyor?

smart trade coin nereden alinir

Smart trade coinin işlem gördüğü borsalar; Coinbase, Binance, GATE.io, MEXC Global borsa sitelerinde işleme alınan smart trade coin, birçok borsa sitesinde kullanıma açılmamıştır ve yalnızca bu borsa sitelerinden smart trade coin alımı yapılabilirken, bu borsa hesapları üzerinden de direkt olarak smart trade coin alımı yapılmadan, öncesinde genellikle bitcoin alımı yapılarak daha sonra BTC’leri, smart trade coine çevirmek mümkündür. Bu sebeple smart trade coinler ile işlem yapacak kullanıcıları ve yatırımcıları uğraştırıcı işlemler yapılması gerekebilir. Öncesinde farklı bir kripto alarak bu kriptoları smart trade coine çevirmek için kesinlikle kullanılacak olan borsa sitesi hakkında donanımlı bir bilgiye sahip olunması gerekir. Aksi taktirde kişilerin yatırım tutarları yanlış yerlere aktarılarak kaybedilebilir. Bu sebeple aktarım işlemlerini bu konuda bilgili ve bilinçli kişilerin yapması önerilir.

Smart Trade Coin Nedir?

smart trade coin nereden alinir

Smart trade coinler,  ilk olarak 28 Mayıs 2021 tarihinde işlem almaya başladı. Smart trade coinin bilinmeyen adet arzı vardır. Sağ itibariyle artık TRADE dolar piyasa değerine sahip bir kripto para birimidir.TRADE şu anki fiyatı $0.00 ve Coinmarketcap’teki en iyi 100 kripto para birimi arasına girmeyi başarmıştır. Smart trade coin, bir dizi kripto borsasında listelenmiştir, diğer ana kripto para birimlerinin aksine, fiat para ile doğrudan satın alınamaz. Bitcoin satın alarak ve ardından bu coin ile ticaret yapmayı teklif eden borsaya transfer ederek, smart trade coin alım, satım işlemleri gerçekleştirilir.

Ayrıca Bitcoin Nedir? adlı yazımıza göz atın!

Nakit ile Smart Trade Coin Satın Almak Mümkün Mü?

Nakit ile smart trade alımında direkt olarak bir alım yapılamaz. Ancak, LocalBitcoins gibi Pazar yerleri kullanılarak nakit smart trade coin alımı yapabilmek mümkündür. İlk satın almaya kadar BTC’ye smart trade coin aktararak geri kalan adımları tamamlayarak, BTC ile altcoin olan smart trade coin almak mümkündür. LocalBitcoins, eşler arası bir Bitcoin borsasıdır. Kullanıcıların birbirlerine Bitcoin alıp satabilecekleri bir pazar yeridir. Genellikle bu Pazar yerinde tüccar olarak adlandırılan kullanıcılar, sunmak istedikleri fiyatlar ile ve  ödeme yöntemleri eşliğinde reklam oluşturabilirler. Platformda belirli bir yakın bölgedeki satıcılardan satın alma işlemleri tercih etmekte mümkündür. Pazar yerleri istenilen ödeme yöntemlerini başka hiçbir yerde gerçekleştiremeyeceğinden smart trade coin satın almak için başvurulan başarılı bir yöntemdir. Ancak bu platformda fiyatlar genellikle daha yüksektir ve dolandırılmamak için gerekli özenin gösterilmesi gerekir.

Smart Trade Coin’in Kurucusu Kimdir?

Smart trade coinin sahibi olan ve Türkiye lider ekibinde yer alan Osman Esmer, 220 bin TL sermaye ile bir şirket açtığı da biliniyor. Smart trade coinin kurucularından olan Osman esmer’in yanı sıra kurucularda farklı isimlerde bulunuyor. Smart trade coin kurucularının isimleri şu şekildedir:

 • Emre Ünal
 • Çiğdem Karaca
 • İlhan Özcan
 • Zeliha Yılmaz
 • İlhan Çetiner

Osman Esmer ile birlikte bu farklı beş isminde Türkiye lider ekibinde yer aldığı biliniyor. Söz konusu olan bu 6 ismin, daha önce de Saadet zincirinin yöneticiliğini yaptığı bilinenler arasındadır.

Smart Trade Coin Battı Mı?

smart trade coin nedir

Smart trade coinin battığı uzun zamandır konuşulanlar arasındaydı; fakat bununla ilgili herhangi bir resmî açıklama kurucular, çalışanlar ve yetkili kişiler tarafından yapılmadı. Smart trade coin yatırımcıları mağduriyetlerinin çözülmesini isterken, hiçbir yetkiliye de ulaşamadıklarını bildirerek savcılık eşliğinde olayın takipçisi oluyorlar. Smart trade Coin’in yatırımcılarına paralarını vermediği görülürken, battığı hakkında da net bir açıklama yapılmadı; fakat smart trade coinin resmî internet sayfası da hala erişime açık olduğu için kişilerin kafası oldukça karıştı. Yatırım yapan ve istedikleri zaman parasını geri çekemeyen kişiler, smart trade coin tarafından sekteye uğratıldı. Smart trade coin şirketine ve toplam 11 kişi hakkında suç duyurusunda bulunarak dava açıldı. Smart trade coin kurucularının, yatırımcılara verdikleri tavsiyeler ile çoğu kişi kandırıldığını ve dolandırıldığını iddia ederken, şirketten herhangi bir açıklama yapılmadı.

Ayrıca Ethereum Nedir? adlı yazımıza göz atın!

Smart Trade Coin Sistemi Nasıl Çalışıyor?

Smart trade coin sisteminde işlem yapabilmek için öncelikle üyelik satın alınması gerekiyor. Bu üyelik alındıktan ve ilgili onaylar verildikten sonra smart trade coin sistemine erişim sağlanarak alım, satım işlemleri gerçekleştiriliyor. Kişinin isteğine göre seçilen paket içerikleri ve paket ücretlerinde minimum 100 dolarlık paket alınırken, maksimum 1000 dolarlık paket alımı yapılabiliyor. Söz konusu olan işlemler için ücret alınmasının sebebi ise bu sistem de robot yazılımının çalışıyor olması. Robot yazılımı ile birlikte bu sistem 7 gün 24 saat kullanıcıların ve yatırımcıların işlemlerine destek sağlıyor. Robot yazılımı ile kişilerin yatırımları anlık borsaya göre otomatik olarak takip edilerek, yatırımcının haberi olmadan da 7 gün 24 saat boyunca borsada ki değişiklikler otomatik olarak takip edilerek, sistem kendi kendine alım, satım işlemleri gerçekleştirebiliyor. Bu sayede birçok yatırımcı anlık olarak kazanç kaybederken veya ana paradan kayıp yaşarken, yatırımlar otomatik olarak çekiliyor ve yatırımların kaybedilmesi engelleniyor. Bu sayede smart trade coin yatırımcıları her an anlık borsa takibinde bulunamasalar dahi, robot yazılım sisteminin yaptığı takipler ile birlikte kâr payından kazanç sağlarken, ana paradan kayıpların yaşanmasıda engelleniyor. Bu robot yazılımı için kullanıcıların belirli bir ücret ödemeleri gerekiyor ve yalnızca ücret ödeyen yatırımcılar smart trade coin de bulunan robot yazılımından faydalanma hakkına sahip oluyor.