• ALTIN (TL/GR)
  1.653,02
  % 0,66
 • AMERIKAN DOLARI
  27,4396
  % 0,45
 • € EURO
  29,1349
  % 0,33
 • £ POUND
  33,6235
  % 0,58
 • ¥ YUAN
  3,7587
  % 0,25
 • BITCOIN/TL
  744610
  % 2,74
 • ETHEREUM/TL
  46167
  % 4,12
 • BIST 100
  %

Shib Coin Hangi Borsada İşlem Görüyor?

shib coin nedir

Shiba coinlerin işlem gördüğü borsalar; OKEx, gate.io, Huobi, Crypto.com, binance, WazirX, CoinDCX, Probit Global, CoinBene, Kucoin borsalarında listelenen ve işlem gören bir coindir. SHIB aynı zamanda shıba uni olarak da adlandırılan bir coin türüdür. SHIB 2020’nin Ağustos ayında “RYOSHİ” olarak bilinen anonim biri tarafından kurulmuştur ve merkezi olmayan bir kripto para birimidir. SHIB, “DOGE kıller” olarak adlandırılan doge coinden kısa bir süre sonra piyasaya sürülmüş bir kripto paradır. Shıba uni, Mayıs 2021 tarihi itibari ile 6 milyar doların üzerinde piyasa değerine sahip olmuştur. Shıba unı’nin diğer kripto paralara göre fiyatı oldukça düşüktür. Bu sebeple yatırımcıların milyarlarca hatta trilyonlarca SHIB almasına olanak sağlanmıştır. Mevcut olarak 400 trilyon SHIB dolaşımdadır. SHIB transfer ücretlerini düşürmek için shibarium ağı üzerinden işlemler yapılmaktadır.

Shiba Unı Nedir?

shib coin borsa

Shıba tokenler, resmî internet sitesi aracılığı ile kendiliğinden oluşan ve merkezi bulunmayan bir kripto para birimidir. SHIB merkezi bulunmadığı için topluluk inşası temelli bir deney olarak tanımlanıyor ve DOGE coine benzer olan bir meme kripto para şeklinde adlandırılıyor. Ryoshi, isimli biri tarafından ortaya çıkarılan SHIB, ethereum temelli bir coin olarak satışa çıktı. Toplam arzın %50’si ethereum’un kurucusu olan Vitalik Buterin’e gönderildi. SHIB, DOGE coine benzer olan yapısı ile kullanıcıların oldukça dikkatini çeken bir kripto para birimi haline gelmiştir. SHIB, merkezi olmayan bir değişim olan ShibaSwap’i kullanmak için bir teşvik olarak listelenen ve kullanılan ilk token olma özelliğine sahiptir. Tıpkı DOGE coin gibi şaka coin olarak ortaya çıkan SHIB gün geçtikçe değer kazanmaya devam ediyor. Shıba unı kısa bir sürede aynı DOGE coin gibi hızlı bir yükseliş kaydetti. SHIB özellikle Elon Musk’ın Twitteleri ile gündemden düşmezken, 8 mayısta atılan son tweet ile büyük bir yükseliş yaşayarak yatırımcılarını şoke etti. SHIB, resmî internet sitesine göre deneysel nitelik taşırken, logosunda isminde bulunan shiba uni cinsi köpeğin fotoğrafı bulunuyor.SHIB henüz tüm borsa sitelerinde işleme alınmış bir coin türü değildir. Bu sebeple borsa siteleri de göze alınarak, yatırım yapmak daha sağlıklı olacaktır.

Ayrıca Kuveyt Türk Altın Puan Nasıl Kazanılır? adlı yazımıza göz atın!

SHIB Coin Nereden, Nasıl Alınır?

Shıba coinlerin alınabileceği bazı borsa siteleri bulunur; fakat SHIB şu an tüm borsa sitelerinde işleme koyulmamıştır. Bu sebeple hangi borsa sitelerinde SHIB işlemi yapılıp, yapılmayacağına bakılması gerekir. SHIB coinin listelendiği borsa siteleri ise şöyledir:

 • SHIB
 • OKEx
 • Poloniex
 • GATE.io
 • Uniswap
 • Binance

Şuan tüm borsa sitelerinde işlemi yapılamasa dahi genel olarak en yaygın olan beş borsa sitesinde de SHIB işlemleri yapılabilmektedir. Bu sayede kullanıcılar ve yatırımcılar tek bir borsa sitesine bağlı kalmadan tercihe yönelik olarak beş borsa sitesinden birisini seçerek kolayca SHIB işlemleri gerçekleştirmek mümkündür.

Shıba Uni HUH Token’da Neden Sorgulanıyır?

Shıba uni HUH token üzerinden sorgulandı; fakat bu sorgulamanın asıl sebebi tüm kullanıcılar ve yatırımcılar açısından oldukça önemli bir merak konusu oldu. Shıba uni, kripto para borsası için aldatmaca ve tehditkar, suçlayan forumlarda bulunduğu belirtildi. SHIB, reddıt dizilerinde sayısız gönderi ile yer alsa da 2021 itibari ile SHIB bu iddiaları yalanlıyor. Genellikle bu duruma ve sorgulamaya çoğu kripto para birimi maruz kalıyor ve bu durumunda farklı birçok sebebi bulunuyor. Son zamanların dolandırılık iddiaları ile yatırımcıların karşısına çıkan SHIB, bunun yalnızca bir boşaltma şeması olduğunu iddia ediyor. Shıb’ın lansmanı esnasında her yerde satın alınmaması için pankartlar bulunurken, her zaman bunların asılsız iddialar olduğunu savunan SHIB, şu anda zirvede DOGE coin ile yarışıyor.

HUH Token Nedir?

shib coin nedir

HUH tokenler, ultimeme olarak da biliniyor. HUH Token, kendi kendini ilan eden bir “ultimeme” belirteci olarak piyasaya girmesinin ardından kripto takipçileri ise bu uygulamanın amacı olarak ise yardımcı program sağlayarak kendisini standart bir meme belirtecinden farklı kılmak olduğunu ileri sürüyor. HUH Token Kripto para birimini başka kripto para birimine yönlendirmek için de bir ödül sistemi olarak BNB üretiyor ve sahiplerine sürekli olarak daha fazla HUH Token sağlamak için statik yansımayı kullanıyor. HUH Token içeren daha fazla işlem, sahiplerine daha fazla ödül kazandırıyor.

Ayrıca Kuveyt Türk Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Boğalar Ve Ayılar SHIB Fiyatının Geleceği Hakkında Ne Düşünüyor?

Shiba Inu boğalar ve ayılar göstergesinin düşünceleri, adres sayımına göre, Shiba Inu boğaları ve ayıları, son yedi gün içinde ayıların üstünlük kazanmasıyla mücadeleyi sürdürüyor. Boğalar tarafından satın alınan ve ayılar tarafından satılan toplam miktarı toplayan hacim görünümü ise oldukça ilginç bir şeye işaret ediyor. IntoTheBlock boğalar ve ayılar göstergesi, belirli bir günde işlem gören toplam hacmin %1’inden fazlasını satın alan veya satan adreslerin sayısını izler. %1’den fazlasını satın alanlar boğalar, %1’den fazlasını satanlar ise ayılardır. Boğalar ve ayılar arasındaki fark, büyük oyuncular tarafından net alım/satım faaliyetinin anlaşılmasını sağlar. Shiba Inu’nun günlük grafiğindeki RSI, olası konsolidasyon veya yatay ticaret öneren 50 nötr işaretinin yakınında geziniyor. Bu aynı zamanda avantajın ne boğalara ne de ayılarda olduğunu gösteriyor. CoinMarketCap verilerine göre Shiba, son 24 saatte 1,35 milyar dolarlık işlem hacmiyle piyasa değerine göre 13. sırada yer alıyor. Bu sayede kullanıcılar ve yatırımcılar için SHIB oldukça önemli bir yere sahip oluyor.