• ALTIN (TL/GR)
  1.473,63
  % 0,88
 • AMERIKAN DOLARI
  23,3860
  % 1,18
 • € EURO
  25,2104
  % 0,35
 • £ POUND
  29,6306
  % 0,76
 • ¥ YUAN
  3,2803
  % 0,94
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Şekerbank SMS ile Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

sms ile kredi alma

Şekerbank SMS yöntemi ile kredi başvurusunda bulunabilmek için müşterilerin, bankanın belirlediği adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde takip etmesi gerekir. Şekerbank müşterilerinin SMS yöntemi ile anında kredi başvurusu yapabilmesi için takip etmesi gereken adımlar şöyledir:

 • KREDI boşluk,
 • Müşterinin TC kimlik numarası,
 • 1953’e kısa mesaj olarak gönderilmelidir.

Hazırlanan SMS bankanın belirttiği numaraya mesaj olarak iletildiğinde, müşterilere yalnızca birkaç dakika içerisinde dönüş sağlanır. Müşterilere dönüş sağlanan SMS’in içerisinde olumlu veya olumsuz bir dönüş yapılarak, olumlu dönüş sağlandığında müşterinin kredi tutarını Şekerbank şubesine giderek alması gerekir. Şekerbank müşterileri kredi başvuruları olumlu sonuçlansa dahi şubeye gitmek zorundadırlar. Şekerbankın anında kredi sisteminde de olumlu sonuçlanmasına karşım müşterinin hesabına kredi sordum aktarılması mümkün değildir. Şekerbank kesinlikle bu sistem ile Çalışmaz bu sebeple tüm kredi başvuruları olumlu sonuçlanan müşterileri şubeye davet eder. Şekerbank müşterilerinin olumlu sonuçlanan kredileri ancak bu şekilde alabilmeleri mümkündür.

Şekerbank SMS Kredi Özellikleri Nelerdir?

kredi basvurusu

Şekerbank SMS yöntemi ile kredi almanın Özellikleri bulunuyor. Bu özellikler arasında müşterilerin avantaj olarak gördüğü adımlar varken bazı durumlar için dezavantaj da olabiliyor. Şekerbank müşterilerinin SMS yöntemi ile kredi alırken faydalanabileceği ve karşısına çıkacak olan kredi özellikleri şu şekilde sıralanabilir:

 • Şekerbank sms kredi üst limiti50.000 TL’dir. Bu tutarın üzerinde kredi ihtiyacı olanlar Şekerbank şubelerine başvurmalıdırlar.
 • Şekerbank sms kredi faiz oranları kullanacağınız vadeye göre değişmektedir. 3-24 ay arası vadeler için aylık %1,72, 25-36 ay arası vadeler için %1,73, 36-48 ay arası vadeler için %1,75 oranında geri ödeme faizi uygulanmaktadır.
 • Kullanılan Şekerbank 1953 sms kredi tutarının %0,5’i kadar kredi tahsis ücreti müşteriden alınmaktadır.
 • Şekerbank 1953 sms aylık akdi faiz tutarının %5’i kadar BSMV, %15’i kadar KKDF vergisi alınmaktadır. BSMV, Banka Sigorta Muamele Vergisi; KKDF ise Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu demektir.
 • Sms ile anında kredi başvurusu yaptıran Şekerbank, müşterilerine kredi kullandırmak için hayat sigortası yaptırmaktadır. Bu sigorta zorunlu olarak müşteriye yaptırılır. Yıllık hayat sigortası primi de müşteriden tahsil edilecektir. Kredi tutarı, müşterinin yaşı, müşterinin kredi notu gibi faktörler prim ücretini belirleyecektir.

Ayrıca Türkiye Finans Hangi Sigorta ile Çalışıyor? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank Anında Kredi Veriyor Mu?

Şekerbank anında kredi vermeyen bir bankadır. Sadece sms ile anında kredi başvurusu yaptırmaktadır. Bazı bankalar müşterilerine şubesiz başvuru yaptırırlar ve onaylanan başvurular kısa sürede müşterilerinin hesaplarına yatırılır. Bu bankalara anında kredi veren bankalar diyoruz; fakat Şekerbank bu bankalar arasında değildir ve müşteriler SMS yöntemi ile anında kredi başvurusunda bulunsalar bile başvuruların olumlu sonuçlanması halinde Şekerbank şubelerinden birisine başvurulması gerekir. Şekerbank müşterileri yalnızca bu şartlar altında onaylanan kredilerini alabilir.

Şekerbank SMS İle Anında Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

Şekerbank’a sms ile anında kredi kartı başvurusu yapmak için müşterilerin takip etmesi gereken adımlar bulunur. Bu adımlar takip edilerek anında kredi kartı başvurusu yapılabilir. Şekerbank müşterilerinin anında kredi kartı başvurusu yapmak için takip etmesi gereken adımlar şöyledir:

 • Kredi kartı boşluk TC kimlik no yazarak 1953‘e gönderilerek, birkaç dakika içerisinde sonuç müşteri ile paylaşılır.

Beş dakika içinde kredi kartı başvurusu sonuçlanacaktır. Olumlu olan sms kredi kartı başvurularının tamamlanması için Şekerbank şubelerine gitmek gerekir.

SMS Yöntemi İle Anında Şeker Kart Başvurusu Nasıl Yapılır?

SMS yöntemi ile anında şeker kart başvurusunda bulunabilmek için bankanın müşterilerine sunduğu yöntemler bulunur. Sms ile anında Şeker Kart başvurusu yapmak için SEKERKART boşluk kimlik numarası yazarak 1953’e gönderilmesi gerekir. Bu şekilde anında şeker kartı başvurusu yapılabilir.

SMS Yöntemi İle Şekerbank Kredi Kartı Limiti Sorgulama Nasıl Yapılır?

kredi basvurusu

Şekerbank SMS yöntemi ile kredi kartı limitlerinin sorgulanması için mevcut müşteri iseniz ve Şekerbank’tan aldığınız bir kredi kartınız varsa bu kredi kartının limit bilgilerini yedi gün yirmi dört saat anında sorgulayabilirsiniz. Sms ile Şekerbank kredi kartı limiti sorgulama işlemi için 1953’e bir kısa mesaj göndermeniz yeter. SMS ile redi kartı limiti sorgulamak için KKLIMIT yazın bir boşluk bırakın ve kredi kartı numaranızın son dört rakamını yazıp 1953’e gönderin. Sorgulama işleminin gerçekleşebilmesi için kısa mesaj gönderirken kullanacağınız cep telefonu numarasının Şekerbank veri tabanına kayıtlı olması gerektiğiniz unutmayın. Cep numaranız sistemde kayıtlı değilse 0850 222 7878 numaralı Şekerbank çağrı merkezini arayın ve numaranızı sisteme kaydettirin.

Ayrıca Türkiye Finans Günlük Hesap Nasıl Açılır? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank SMS İle Anında Nakit Sistemi Nedir?

Şekerbank SMS yöntemi ile anında nakit sisteminin asıl amacı müşterilerin yalnızca bir SMS ile nakit ihtiyaçlarını karşılayabilmesidir. Şekerbank’ın mevcut müşterisi olan ve Şekerbank kredi kartı bulunan müşteriler yalnızca bir SMS ile anında nakit sistemine başvurarak hızlı ve kolay bir şekilde nakit ihtiyaçlarını karşılayabilir ve uygun faiz oranları ile banka şubesine gitmeden nakit avans kullanabilme hakları bulunur. Şekerbank müşterileri anında nakit başvurusunda bulunmak için takip edilmesi gereken adımlar şöyledir:

 • NAKIT yazılarak boşluk bırakılır,
 • Müşterinin TC kimlik numarası yazılır,
 • Hazırlanan SMS 1953’e gönderilir.

Takip edilen bu adımlar sonrasında müşteriye birkaç dakika içerisinde SMS yöntemi ile olumlu veya olumsuz bir dönüş sağlanır. Dönüşün sonucuna bağlı olarak müşteriye olumlu dönüş sağlanmış ise mevcut Şekerbank müşterisinin hesabına aktarılır. Hesabına teknolojik ortamda aktarılmadı ise müşteriler Şekerbank şubesine başvurarak anında nakit tutarlarını alabilirler.