• ALTIN (TL/GR)
  1.888,63
  % -0,66
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8579
  % -0,27
 • € EURO
  31,4828
  % -0,95
 • £ POUND
  36,4769
  % -0,75
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Şekerbank Mobil Şube Aktivasyon Nasıl Yapılır?

mobil sube islemleri

Şekerbank mobil şube aktivasyonunun gerçekleştirilmesi için müşterilerin takip etmesi gereken adımlar vardır. Öncelikle kullanılan akıllı cihaza müşterinin Şekerbank mobil uygulamasını indirmesi gerekir. Uygulama edinildikten sonra, Şeker Mobil Şifre aktivasyon ekranında belirtilen 20 haneli aktivasyon kodu cep telefonunda açılan uygulamaya sırasıyla yazılmalıdır. Cep telefonuna aktivasyon kodu girişi yapıldıktan sonra 10 haneli seri numarası girişi yapılır ve 6 haneli PIN oluşturulur. Şekerbank Mobil Şube’ye girişte, müşteri numaranızı, internet şifrenizi ve talep edilmesi durumunda parolanızı giriş yaptıktan sonra Şekerbank Mobil Şifre, SMS Şifre ya da mobil imza ile işlem yapılabilir.

Telefon Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

mobil sube islemleri

Telefon Bankacılığı şifreleri; Çağrı Merkezi, Şubeler ya da ATM ler aracılığı ile oluşturabilir. Sesli Yanıt sistemi aranılan kart numarası girdikten sonra kart şifresi / müşteri numarası ya da TC Kimlik numarası girdikten sonra telefon bankacılığı şifresinin tuşlanılması gerekir.

Ayrıca Türkiye Finans Cebe Havale Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

İnternet Şubesi Şifreleri Başvuru formunuzu şubenize teslim ettikten sonra kullanıcı kodunuzu, ek güvenlik tipini ve geçici internet şube şifrenizi şubelerimizden belirleyebilirsiniz. Veya başvuru belirttiğiniz firma adresine ve yetkili kişiye şifre veya şifreleriniz en kısa sürede gönderilecektir. 

Şekerbank İnternet Bankacılığı Nasıl Açılır?

Bireysel internet şubesi giriş ekranında bulunan “ İnternet Şube Başvurusu” butonunu tıkladıktan sonra açılan “Yeni İnternet Şubesi Müşterisi” ekranlarına istenen bilgileri girerek ve yönlendirmeleri takip ederek internet bankacılığının avantajlarından hemen yararlanmaya başlayabilirsiniz.

Şekerbank Mobil Bankacılık Nasıl Kullanılır?

Şeker Mobil Şube’ye girişte, müşteri numaranızı, internet şifrenizi ve talep edilmesi durumunda parolanızı giriş yaptıktan sonra Şekerbank Mobil Şifre, SMS Şifre ya da mobil imzanız ile işlem yapabilirsiniz. 

Ziraat Bankası Telefon Bankacılığı Nasıl Açılır?

​​ Telefon Bankacılığı başvurusu, şubeden ya da İnternet Şube’sine giriş yapıldıktan sonra menüdeki “Başvurular- Telefon Bankacılığı Başvuru” adımından yapılabilmektedir. Şifre belirleyebilmek için 7 gün 24 saat 444 00 00 – 0850 220 00 00 numaralı Müşteri İletişim Merkezi’mizi arayabilirsiniz.

Telefon Bankacılık Şifresi Nedir?

Telefon Bankacılığı Şifresi, İletişim Merkezi’ arandığında daha hızlı işlem yapmanızı sağlayacak, 6 haneli rakamlardan oluşan bir güvenlik şifresidir. Telefon Bankacılığı şifresi ile hesabınızdan para çıkışı ile sonuçlanan işlemler yapılabilir. Bu nedenle şifrenizi kimseyle paylaşmayınız.

Şekerbank Ek Güvenlik Bilgisi Ne Demek?

Şekerbankta eşleşmiş bir cihazınız varsa İnternet Bankacılığı’na girişte ve onay gerektiren tüm işlemlerde Mobil Onay Bildirimi ek güvenlik yöntemi olarak kullanılır. 

Şekerbank Kart Şifresi Nasıl Alınır?

SMS ile Şifre Al Kredi Kartınıza şifre oluşturmak için aralarında birer boşluk bırakılarak. SIFRE, oluşturulmak istenilen dört haneli şifre, şifre alınmak istenen kartın son dört hanesi ve arkasında bulunan güvenlik kodunun son üç hanesi yazıp 1953’e sms gönderin.

Şekerbank Cihaz Aktivasyonu Nasıl Yapılır?

Şeker Mobil Şifre aktivasyon; Uygulamayı yükledikten sonra, İnternet Şubesinde, Şeker Mobil Şifre aktivasyon ekranında belirtilen 20 haneli aktivasyon kodu cep telefonunuza sırasıyla yazılmalıdır. Cep telefonuna aktivasyon kodu girişi yapıldıktan sonra 10 haneli seri numarası girişi yapılır ve 6 haneli PIN oluşturulur.

Şekerbank Ortak ATM Hangi Bankalar?

mobil sube aktivasyon

Şekerbank’ın ortak ATM’leri yeni hizmetiyle tüm müşterileri, yurt içindeki farklı banka ATM’lerinden ayda 3 kez, 3 bin TL’ye kadar para çekme işlemini ücretsiz gerçekleştirebilecek. Şekerbank, nakit çekmek için ATM aramaya gerek bırakmayan yeni hizmeti çerçevesinde müşterilerinin zamandan tasarruf etmesini sağlayacak. Ücretsiz ATM imkanından yararlanmak isteyenlerin, 2 adet otomatik ödeme talimatı vermesi yeterli olacaktır. Şekerbank kartları ile müşteriler diledikleri bankanın ATM’sinden ücretsiz nakit çekebilme imkanına sahip oldular. Yeni uygulama ile birlikte Şekerbank müşterileri 50 binin üzerindeki ATM’den bu hizmeti ücretsiz alabilecekler. Hayatı kolaylaştırmak için Şekerbank müşterilerinin ihtiyaçlarına yönelik yenilikçi ürün ve hizmetler sunmaya devam ederek tüm bankacılık işlemlerinin de hızlandırılmasına olanak sağladı.

Ayrıca Türkiye Finans Bonus Puanları Nerede Kullanılır? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank Bireysel İhtiyaç Kredisi Özellikleri Neler?

Şekerbank’ın bireysel ihtiyaç kredilerine başvuran ve başvurusu onaylanan her müşteri ihtiyaç kredisinin özelliklerinden faydalanma hakkına sahiptir. İhtiyaç kredisi kampanyası kapsamında kredi ödemelerinden %20 daha az ödeme gerçekleştirilme imkanı sunularak müşterilerin ödemeleri kolaylaştırıldı. Şekerbank bireysel ihtiyaç kredisinin özelliklerinden bahsedilmesi gerekir ise bu özelliklerden şu şekilde bahsedilebilir:

 • Taksit tutarlara her yıl, bir önceki yıla göre daha düşük olacak şekilde ayarlanır.
 • Bireysel ihtiyaç kredisinde 36 aya varan vade seçenekleri bulunur.
 • Bireysel ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerin ilk 3 ay kredi ödemeleri ertelenir ve ödemeler kredi alındıktan sonra ki 4.ayda başlar.

Kredi vadesi minimum 3 ay, maksimum 36 aydır. Kullandırılan kredi tutarı üzerinden bir defaya mahsus kredi tutarının 0,5%’i oranında kredi tahsis ücreti alınır.   Sigorta ve Vergiler Dahil Ücretler toplamı, kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası prim tutarından oluşup vergi dahildir. Sigorta prim tutarı yaş, kredi tutarı ve vadeye göre değişmekte olup örnek hesaplamada sigorta prim tutarı dahil edilmemiştir. Kredinin toplam maliyeti kredi taksitlerinin toplamı, tahsis ücreti ve sigorta prim tutarını içermektedir. Şekerbank  faiz oranlarında değişiklik yapma, kredinin kullanımı için son kararı verme, ek belge ve kefil isteme hakkına sahiptir. Talep edilen kredi tutarı ve vadeye  ilişkin kredi kullandırım öncesinde faiz oranı, tüm masraf, ücret ve komisyon hakkında müşterilere bilgi formu ile bilgilendirme tüm bilgilendirmeler yapılır ve müşterinin de onaylaması halinde kredi başvuruları onaylanarak işleme konulur.