• ALTIN (TL/GR)
  1.888,63
  % -0,66
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8579
  % -0,27
 • € EURO
  31,4828
  % -0,95
 • £ POUND
  36,4769
  % -0,75
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Şekerbank Fast Nasıl Kullanılır?

fast islemleri

Şekerbank fast kullanabilmek için müşterilerin Şekerbank İnternet Bankacılığı veya mobil bankacılığa sahip olmaları gerekir. Aksi halde fast kullanabilmek mümkün değildir. Şekerbank’ın mevcut müşterileri internet bankacılığına giriş yaptıktan sonra veya akıllı cihazlara indirilen mobil Şekerbank uygulamasını edinerek, TC kimlik numarası ve şifre ile giriş yapılmalıdır. Gerekli bilgiler girildikten sonra müşterilerin fast ile işlem yapabilmek için gönderici olacak kişi seçilmelidir ve havale, eft işlemi de seçilerek kolay bir şekilde gönderim aşamasında “fast ile gönder” seçeneğinin seçilmesi gerekir. Bu durumda müşteriler işlemlerde herhangi bir aksama yaşamadan hızlı bir şekilde fast işlemlerini gerçekleştirebilirler. Tüm Şekerbank müşterileri fast sisteminden faydalanabilir.

Şekerbank Vadesiz Altın Mevduat Hesabı Nedir?

fast islemleri

Şekerbank vadesiz altın mevduat hesaplarında gram bazında altın birikimi yapmak mümkündür. Vadesiz altın hesaplarında herhangi bir şart, koşul bulunmadığı için müşteriler bu hesapları istedikleri zaman açıp, kapatabilirler. Müşteriler istedikleri zaman altın hesaplardan gram bazında altın alabilir veya satımını gerçekleştirebilirler. Altın hesaplarda ki birikimlere yalnızca müşteri müdahale edebileceği için vadesiz hesaplarda da kazanç elde etmek mümkün. Bunun için müşteriler hesapta bulunan altınları, altın fiyatı yükseldiğinde satıp altın fiyatı düştüğünde ise yeniden altın alarak yüksek kâr oranları edilir edilebilir. Bu sayede vadesiz mevduat altın hesaplarında da müşteriler birikimlerini kazanca dönüştürebilirler. Şekerbank vadesiz altın hesaplarda, müşteriler fiziki altın alım ve satımı yapabilirler. Bu sebeple altın birikimlerinde dikkatli olunması gereken ve çoğu zaman yatırımcının aleyhine olan detaylar bulunur. Şekerbank vadesiz altın hesabında müşterilerin altınların eski veya yeni olması, işlemesinin değeri gibi durumların önemi kalmaz ve takip edilmesi gerekmez. Altın alımı veya satımı yapılacağı zaman gram altının fiyatı ne kadar ise işlem ücreti de aynı fiyattan karşılanır. Bu nedenle müşterilerin başka herhangi bir konuyu düzenli olarak takip etmeleri gerekmez.

Ayrıca Türkiye Finans Altın Günleri Ne Zaman? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank Bireysel İhtiyaç Kredisi Özellikleri Neler?

Şekerbank’ın bireysel ihtiyaç kredilerine başvuran ve başvurusu onaylanan her müşteri ihtiyaç kredisinin özelliklerinden faydalanma hakkına sahiptir. İhtiyaç kredisi kampanyası kapsamında kredi ödemelerinden %20 daha az ödeme gerçekleştirilme imkanı sunularak müşterilerin ödemeleri kolaylaştırıldı. Şekerbank bireysel ihtiyaç kredisinin özelliklerinden bahsedilmesi gerekir ise bu özelliklerden şu şekilde bahsedilebilir:

 • Taksit tutarlara her yıl, bir önceki yıla göre daha düşük olacak şekilde ayarlanır.
 • Bireysel ihtiyaç kredisinde 36 aya varan vade seçenekleri bulunur.
 • Bireysel ihtiyaç kredisi kullanan müşterilerin ilk 3 ay kredi ödemeleri ertelenir ve ödemeler kredi alındıktan sonra ki 4.ayda başlar.

Kredi vadesi minimum 3 ay, maksimum 36 aydır. Kullandırılan kredi tutarı üzerinden bir defaya mahsus kredi tutarının 0,5%’i oranında kredi tahsis ücreti alınır.   Sigorta ve Vergiler Dahil Ücretler toplamı, kredi tahsis ücreti ve hayat sigortası prim tutarından oluşup vergi dahildir. Sigorta prim tutarı yaş, kredi tutarı ve vadeye göre değişmekte olup örnek hesaplamada sigorta prim tutarı dahil edilmemiştir. Kredinin toplam maliyeti kredi taksitlerinin toplamı, tahsis ücreti ve sigorta prim tutarını içermektedir. Şekerbank  faiz oranlarında değişiklik yapma, kredinin kullanımı için son kararı verme, ek belge ve kefil isteme hakkına sahiptir. Talep edilen kredi tutarı ve vadeye  ilişkin kredi kullandırım öncesinde faiz oranı, tüm masraf, ücret ve komisyon hakkında müşterilere bilgi formu ile bilgilendirme tüm bilgilendirmeler yapılır ve müşterinin de onaylaması halinde kredi başvuruları onaylanarak işleme konulur.

Şekerbank Taşıt Kredisinin Özellikleri Nelerdir?

fast islemleri ucret bilgisi

Şekerbank’ın oluşturduğu taşıt kredilerinde farklı özellikler ve avantajlar bulunur. Bu özelliklerden ve avantajlardan faydalanabilmek için seferber taşıt kredisine başvurmuş olmak ve başvurunun olumlu sonuçlanmış olması gerekir. Taşıt kredisine başvuran müşterilerin, kredi sonuçları olumlu olduğunda otomatik olarak taşıt kredisi özelliklerinden faydalanma hakkına da sahip olurlar. Şekerbank taşıt kredisinin özelliklerinden bahsedilmesi gerekir ise bu özelliklerden şu şekilde bahsedilebilir:

 • Şekerbank taşıt kredilerinde 48 aya varan vade seçeneklerinden faydalanabilmek mümkündür.
 • Taşıt kredisi ile alınan aracın rehni Banka için yeterlidir.
 • İkinci el olarak alınacak olan taşıtlarda en fazla 15 yaşındaki araçlar satın alınabilir.
 • Şekerbank taşıt kredilerinde genellikle kefil şartı istemez; fakat bazı özel durumlarda kefil şartı istenmesi mümkündür ve bu hak yalnızca banka da saklıdır.

Şekerbank taşıt kredilerinde kefil istemezken, müşterilerden genellikle farklı evraklar istenir. Bu evraklar her müşteri için aynıdır ve yalnızca kredileri kapsamında farklılık gösterebilirler. Şekerbank’ın taşıt kredileri için müşterilerden istediği evraklar ise şu şekildedir:

 • Başvuru formu
 • Kimlik fotokopisi
 • Gelir Belgesi
 • Maaş bordrosu
 • Serbes çalışan müşteriler için vergi levhası
 • 0 km olarak alınacak olan araçlar için proforma fatura
 • İkinci el olarak alınacak araçlar için ise ruhsat fotokopisi

Banka tarafından taşıt kredisine başvuracak müşterilerden istenilen belgeler bu şekildedir ve bu belgeler dışında özel olarak bir belge istenir ise bu belgenin de müşteri tarafından bankaya teslim edilmesi gerekir.

Ayrıca Kuveyt Türk Parite Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Şekerbank Enerji Verimliliği Kredisi Nedir?

Şekerbankın enerji verimliliği kredisi olarak sunduğunu kredi kapsamında enerji tasarrufu bilincinin artırılması ve yaşanılabilir bir çevre duyarlılığı oluşturmak için enerjinin daha verimli kullanılmasının hedeflendiği harcamalar için oluşturulan Ekokredi, enerji ve verimliliği koruyan bir kredi türüdür. Şekerbank Bu kredi türünü oluşturarak enerji verimliliğinin bilincine varılmasını ve enerji verimliliğine destek olan bireylerin desteklenmesini hedeflemiştir.