• ALTIN (TL/GR)
  1.894,06
  % -0,37
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8573
  % -0,27
 • € EURO
  31,5986
  % -0,56
 • £ POUND
  36,5701
  % -0,53
 • ¥ YUAN
  4,0460
  % -0,20
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Papara Kart Hangi Kargo ile Gelir?

kart hangi kargo ile gelir

Papara kartların gönderildiği kargolar, paparanın anlaşması bulunan AGT firmasıdır. Müşteriler Papara kart başvurusunda bulunduktan sonra onaylı olan mail adresine kargo firma bilgisi ve kodu gönderilerek müşterinin kargo takibi yapılabilmesine olanak sağlanır. Paparanın AGT kargo firması ile anlaşması bulunduğu için genellikle müşterilerin kart teslimlerinde bu kargo firması kullanılır ve müşterilere kart teslim işlemi gerçekleştirir. Papara AGT kurye firması ile çalışarak, Müşterinin mail adresine gönderilen kargo takip kodu ile kart gönderiminin hangi aşamada olduğunu takip edilebilir. Online olarak kargonun takip edilebilmesinin dışında müşterinin mail adresine gönderilen bilgiler arasında hangi kurye ile gönderileceğinin bilgisi de verilir ve kuryenin cep telefon numarası da mail adresi içerisinde yer alır. Müşteriler bu sayede online ortam dışında da kargolarının hangi aşamada olduğunu kuryeyi arayarak da öğrenebilirler. Bu sayede dağıtıma çıkan ve gün içerisinde hangi saatlerde müşterinin adresine ulaşılabileceğini tahminen öğrenebilmek mümkündür. Müşteriler bu sayede kargo firmasının eve geleceği zamanı bilerek adreste bekleyebilirler ve bu sayede müşterilerin kargoları teslim edilmeden geri gönderilmez. Böylece müşteriler talep ettikleri kartı en kısa sürede teslim alabilirler ve herhangi bir aksama yaşamadan kart teslim işlemi gerçekleştirilebilir.

Papara Kart Nasıl İptal Edilir?

kart hangi kargo islemleri

Papara kartın iptal edilebilmesi için müşterilerin bazı adımları takip etmesi gerekir. Kartın bir sürelik olarak kullanıma kapatılması veya tamamen kullanıma kapatılması için farklı yöntemler kullanılır. Eğer müşteri kartını bir sürelik kullanıma kapatmak istiyor ise mobil bankacılık uygulaması içerisinden kullanımı aç/kapat özelliğini kullanarak kartı istediği süreler boyunca kullanıma kapatabilir. Bir diğer seçenek olan papara kartı tamamen kullanıma kapatmak için müşteri mobil bankacılığına giriş yapmalı ve kart bilgilerinden kartı kapat seçeneğine onay vermelidir. Müşteriler seçeneği onayladıktan sonra kart iptal işlemi anında gerçekleştirilir ve işlem geri alınamaz. Daha sonrasında müşteri kart iptal işlemini iptal edemeyeceği için tekrar papara kart sahibi olmak istediğimde yeniden papara kart başvurusunda bulunmalı veya paparanın anlaşması bulunan bayilerden yeniden kart alınması gerekir. Müşterilerin papara kartını iptal edebilmesi için mobil bankacılık yöntemin kullanılabileceği gibi kullanılabilecek olan bir diğer yöntem ise müşteri hizmetleridir. Papara müşteri hizmetleri aranarak da müşteri kendi papara kartımın kullanıma kapatılabilmesini ve kart iptalini gerçekleştirilebilmesini talep edebilir. Müşterinin talebi dahilinde müşteri hizmetleri işlemleri gerçekleştirir ve müşteriden onay alması durumunda anında kart iptali gerçekleştirilir.

Ayrıca Türkiye Finans Altın Günleri Ne Zaman? adlı yazımıza göz atın!

Paparanın Avantajları Neler?

Papara hesaplarının avantajları tüm papara hesap ve kart sahibi müşterilerin kullanımına açıktır. Papara hesap müşterilere 7:24 işlem gerçekleştirebilir ve komisyonsuz para gönderme işlemi gerçekleştirilebilirler.Papara müşterileri internet alışverişlerinde güvenli ödeme, ATM, cep telefonu numarası ile para çekim işlemi gerçekleştirilmesine olanak tanınmıştır.PaPara ile Netflix, YouTube Premium, Spotify uygulamalarındaki aboneliklerden indirim avantajları ile faydalanabilmek mümkündür. PaPara uygulamasına bakiye yükleyerek Teknosa, İste gelsin, gittigidiyor, Eczane, Martı, Yolcu 360 gibi pek çok markadan yapılacak alışverişlerde de müşterilere farklı indirim imkanları sunulur.

Papara Kart Nereden Alınabilir?

Papara kartların alınabileceği noktalar, Paparanın anlaşması bulunan özel noktalardır. Papara kartlar, Paparanın anlaşması bulunan bayilerden alınabilirken, İnternet bankacılığı aracılığıyla da kart başvurusu yapıldığı halde müşterinin onayladığı adrese kart teslimi yapılır. Bu yöntemlerin dışında Papara lite kartların alınabileceği bazı noktalar bulunur. Bu noktalar ise Papara tarafından müşteriler ile paylaşılır ve şu şekilde belirlenmiştir:
• D&R
• Teknosa
• Hepsiburada
• Gittigidiyor
• Kidega
• N11

Bu mağazalar üzerinden papara kart satın alınabilir ve satın alma işlemi sırasında müşteriden 5 TL talep edilir. Bu tutar ise müşterinin kartı hakl Bu mağazalar üzerinden papara kart satın alınabilir ve satın alma işlemi sırasında müşteriden 5 TL talep edilir. Bu tutar ise müşterinin kartı aktifleştirildikten sonra iade edilir.

Papara Müşteri Hizmetlerine Nasıl Ulaşılır?

kart hangi kargo ile gelir

Paparanın müşteri hizmetlerine ulaşabilmek için Papara tarafından yayınlanan müşteri hizmetleri numarasının aranması gerekir. Numara dışında öneri, şikayet ve taleplerin iletilebilmesi için destek mail hattı bulunur. Bu sayede müşteriler tüm taleplerini iletilme şansına sahiptirler. Paparanın müşteri hizmetleri numarası ise; 0850 340 0340’dır. Bu numara aranarak tüm Papara müşterileri birkaç dakika içerisinde müşteri hizmetlerine ulaşarak, taleplerini dile getirebilirler.

Ayrıca Kuveyt Türk Parite Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Papara İnternet Sitesi İle Yapılabilecek Olan İşlemler Neler?

Papara internet sitesi aracılığı ile müşterilerin yapabileceği işlemler belirli standartlar içerisindedir. Paparanın internet sitesi aracılığıyla müşteriler mevcut hesaplarından bir çok işlem gerçekleştirebilir ve papara avantajlarından faydalanabilirken, mevcut papara müşterisi olmayan bireyler ise internet sitesi aracılığıyla papara müşterisi olabilirler. Papara sitesine giriş yaparak müşterilerin gerçekleştirebilecek işlemler ise şu şekildedir:

• İnternet sitesi aracılığıyla yeni bir papara hesabı oluşturulabilir veya mevcut hesap üzerinden tüm papara işlemleri gerçekleştirilebilir.
• Safari internet sitesi üzerinden bireysel veya kurumsal hesap açarak tüm bireysel veya kurumsal işlemler internet sitesi aracılığıyla gerçekleştirilebilir.
• Papara bireysel hesaplar ile internet sitesi aracılığıyla 7:24 işlem yapılabilir ve para yönetimi, fatura ödeme, nakit yönetimi gibi işlemlerde gerçekleştirilebilir.
• Kurumsal papara hesapları ile anlaşması bulunan kurumların avantajlarından faydalanılabilir.
• Papara internet sitesi aracılığıyla ücretlendirmeler öğrenilebilirken, tüm papara hesap ve kartlarının işlem limitleri de detaylı bir şekilde öğrenilebilir.
• Paparanın internet sitesinde bulunan yardım seçeneğinden müşterilercece Sorulan sorulara erişebilir ve burada bir çok sorunun cevabını bulabilirler.