• ALTIN (TL/GR)
  1.888,63
  % -0,66
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8592
  % -0,26
 • € EURO
  31,4906
  % -0,93
 • £ POUND
  36,4818
  % -0,73
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Şifresi Nasıl Alınır?

internet bankaciligi sifre

Kuveyt Türk internet bankacılığının şifre alım işlemleri, internet bankacılığı sayfası üzerinden gerçekleştirilir. Kuveyt Türk Internet bankacılığı sayfası üzerinden gerçekleştirilebilecek olan bu işlem yeni müşterilerin ve eski müşterilerin faydalanabileceği işlem türüdür. İnternet bankacılığı sitesi üzerinden şifre alabilmek için unuttum kısmı tıklayarak Yeni bir şifre alabilirken, Türk ailesinin yeni katılmış müşterilerin ise İnternet bankacılığını sitesinden müşteri o kısmından yeni bir şifre edinilmesi gerekir. Bu yöntemler sayesinde müşteriler internet bankacılığı şifresi alabilirken, tüm internet bankacılığı işlemlerine de erişim sağlayabilir. Kuveyt Türk Internet bankacılığı şifresine erişebilmek için müşterilerden istenen ilk koşul Kuveyt Türk müşterisi olunmasıdır. Kuveyt Türk müşterisi olan her bireyin internet bankacılığından faydalanabilirken kolayca internet bankacılığı şifresi de alabilir. Kuveyt Türk müşterilerinin İnternet bankacılığı şifresi alabilmek için faydalanabileceği bir başka kanal ise müşteri hizmetleridir. İlgili numarayı arayarak müşteri hizmetleri tarafından SMS onayı ile müşteriye yeni bir internet bankacılığı şifresi oluşturulabilir. İnternet bankacılığı üzerinden veya müşteri hizmetleri aracılığıyla şifre almak istemeyen müşteriler için farklı bir seçenek olan banka şubeleri ile internet bankacılığı şifresi almak mümkündür.  Kuveyt Türk’ün herhangi bir banka şubesine başvurarakta İnternet bankacılığı için şifre oluşturmak istendi söylendiği taktirde müşteri temsilcisi tarafından müşteriden alınacak onaylar ile internet bankacılığı şifresi oluşturulabilir.

Kuveyt Türk İnternet Bankacılığı Nedir?

internet bankaciligi

Kuveyt Türk’ün müşterilerine sunduğu internet bankacılığının asıl amacı, müşterilerin Kuveyt Türk şubeye gitmeden tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmesi hedeflenmiştir. İnternet bankacılığı sistemi ile müşterilerin uzun banka kuyrukları beklemesine gerek kalmadan neredeyse tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirmesine izin verilmiştir. Bu sayede Kuveyt Türk müşterileri 7:24 zaman benim mekan farketmeden tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirler. Bu işlemlerin gerçekleştirilebilmesi için yalnızca gerekli olan internet erişimidir. İnternet erişimini sağlayabilen her müşteri Kuveyt Türk Internet bankacılığına ulaşabilir ve üzerinde sunulan her işlemi gerçekleştirebilir. İnternet bankacılığının, günümüzde en sık kullanılan bankacılık yöntemi olduğu da bilinmektedir. Müşterilerin bankalarda en çok aradığı özellik; kolay ve ulaşılabilir olmaktır. Bu sayede müşterilerine bir çok olanak sağlayan Kuveyt Türk, Internet bankacılığı aracılığıyla da müşterilerine bir çok kampanya ve avantaj sunar. Bu sayede çoğunlukla banka şubelerine gidilmesine gerek kalmadan, müşteriler bir internet aracılığı ile bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilir ve internet üzerinden Kuveyt Türk müşteri hizmetleri desteğinden de faydalanabilirler. Kuveyt Türk müşterilerinin en sık ve hatta genellikle tercih ettiği internet bankacılığı sistemi, günden güne gelişerek yenileniyor ve müşterilerin tüm ihtiyaçlarına karşılık verebilecek hale getiriliyor. Bu gelişim ile Kuveyt Türk internet bankacılığı kullanımı artış gösterirken, müşteriler mağdur edilmeden ihtiyaçlarına yönelik birçok fırsata da sahip olabiliyorlar.

Ayrıca Denizbank Fatura Ödeme Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

 Kuveyt Türk İnternet Bankacılığından Hangi İşlemler Yapılır?

Kuveyt Türk internet bankacılığı üzerinden yapılabilecek olan işlemler, belirli bir sınırda kalmayarak günden güne genişleme seyrediyor. Bu sayede müşteriler internet bankacılığı üzerinden neredeyse çoğu bankacılık işlemlerini gerçekleştirebiliyor ve banka şubesine gitmeye de ihtiyaç kalmadan işlemler teknolojik ortamda hızla ilerliyor. Kuveyt Türk müşterilerinin faydalanabildiği internet bankacılığı sisteminde, yapılabilecek işlemler ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Kuveyt Türk müşterileri, internet bankacılığı üzerinden kredi başvurusunda bulunma hakkına sahiptir.
 • İnternet bankacılığı üzerinden, kredi kartı başvurusu yapabilmek ve anında geri dönüş alabilmekte mümkündür.
 • Kuveyt Türk müşterilerinin faydalanabileceği nakit avans sistemi de internet bankacılığı üzerinden kullanılabilir.
 • Kuveyt Türk’ün Müşterilerine sunduğu tüm sigorta işlemleri, internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirilir.
 • Kuveyt Türk aracılığıyla gelişen emeklilik fırsatlarından yalnızca internet bankacılığı başvurusu yaparak faydalanmak mümkün.
 • Kuveyt Türk gümüş hesap açılımı başvurusunda bulunmak için yalnızca internet bankacılığı kullanılması yeterlidir.
 • Kuveyt Türk üzerinden açılacak olan altın hesap başvuruları da internet bankacılığı üzerinden yapılabilir.

Kuveyt Türk Mobil Şifre Nasıl Alınır?

internet bankaciligi

Kuveyt Türk mobil şifre alabilmek için, Kuveyt Türk çağrı merkezi aranabilir veya Kuveyt Türk internet bankacılığı üzerinden, mobil bankacılık sisteminden “anında şifre” menüsüne geçilerekte mobil şifre alabilmek mümkündür. Kuveyt Türk çağrı merkezine ulaşabilmek için; 444 0 123 aranarak, şifre adımlarının tamamlanması gerekir. Bu sayede müşteriler kolayca mobil şifre alabilirler; fakat alınan bu mobil şifreler, tek kullanımlıktır. Sisteme kayıtlı olan müşteri numarası veya TC kimlik numarası ile girilerek mobil şifre alınmadığı taktirde şifreler yalnızca tek kullanımda geçerli olur ve yeni bir girişte kullanılamaz. Kuveyt Türk mobil şifre oluşturulması için kullanılan yöntemlerden en sık tercih edilen ise; internet bankacılığıdır. İnternet bankacılığı üzerinden alınacak olan Kuveyt Türk mobil şifrelerde, müşterilerden istenilecek farklı birkaç güvenlik bilgisi bulunur. Bu bilgiler yalnızca müşterinin güvenliği açısından istenmektedir. Müşterilerin güvenliği açısından istenecek olan bilgiler arasında; müşteri no, kart no, anne kızlık soyadı gibi bilgiler bulunur ve bu bilgiler banka tarafından belirtilen sürelerde verildiği taktirde kolayca müşterinin mobil şifresi oluşturulur.

Ayrıca Denizbank Kurtaran Hesap Limiti Nasıl Yükseltilir? adlı yazımıza göz atın!

Kuveyt Türk Mobil Şifre Nasıl Değiştirilir?

Kuveyt Türk mobil şifre değişimi yapabilmek için, müşterilerin internet bankacılığı veya mobil bankacılık üzerinden “şifremi unuttum” kısmından yeni bir şifre edinmeleri söz konusu iken, internet bankacılığı veya mobil bankacılığa da giriş yapılarak, ayarlar kısmından “şifre değiştir” seçeneğine geçilerek yeni bir şifre oluşturmak mümkündür. Ayarlar kısmından müşterinin belirlediği tarihler aralığında, örneğin; 3 ay, 6 ay gibi süreler içerisinde sistem otomatik olarak müşteriden şifre yenilemesini isteyecektir ve bu işlem tamamen müşterinin güvenliği yapılan bir işlemdir. Bu sayede Kuveyt Türk müşterilerinin güvenliği daha kapsamlı şekilde korunmuş olacaktır.