• ALTIN (TL/GR)
  1.627,83
  % -0,87
 • AMERIKAN DOLARI
  27,3861
  % 0,25
 • € EURO
  29,0664
  % -0,07
 • £ POUND
  33,4657
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  3,7585
  % 0,18
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı Nasıl Açılır?

gumus hesabi nedir

Kuveyt Türk gümüş hesabı açılımı, farklı bir çok kanaldan yapılabilir. Bu kanallar arasında koy Türk Internet bankacılığı, mobil bankacılık, Kuveyt Türk şubeleri, Kuveyt Türk müşteri hizmetleri, Kuveyt Türk ATM’leri bulunur. Bu kadar uygun olan kanalı seçerek gümüş hesabı açılımı için başvuruda bulunabilir. Gümüş hesabı açılabilmesi için bankanın müşterilerine sunduğu ilk kuşu kesinlikle Türk müşterisi olmaktan geçer. Kuveyt Türk müşterisi olmayan hiçbir kullanıcıya gümüş hesabı başvurusunda bulunamaz ve hesap açamaz. Kuveyt Türk üzerinden mi kasabı açabilmek için müşterinin yalnızca bir onay vermesi yeterlidir. Kuveyt Türk müşterisi onay verdiği taktirde gümüş hesabına anında açılacaktır. Müşterinin onayı ile anında açılan gümüş hesap, açıldığı dakikadan itibaren müşterinin kullanımına sunulacak ve her zaman, istenilen her yerden 7:24 kullanımı sağlanabilecektir. Kuveyt Türk müşterilerimiz gümüş hesabı açabilmesi için, öncelikle vadeli veya vadesiz bir hesaba sahip olmaları gerekir. Bu hesaplar aracılığıyla vadeli gümüş hesabı ve yaptıkları dokuz gümüş hesabı açılabilir. Bankanın gümüş hesabı açılımında belirlediği minimum gümüş miktarının hesaba yatırılması gerekir. Minimum gümüş tutarı hesaba yatırıldı andan itibaren gümüş hesabı resmen açılmış olacaktır. Bu sayede müşteriler daha sonra minimum tutara bakmaksızın istenilen tutarda gümüş yatırımı yapabilirler ve her yatırımdan belirli bir miktar kar oranı elde edilir.

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı Nedir?

kuveytturk islemler

Kuveyt Türk gümüş hesapları, değerli bir maden olan Gümüş’ün yatırım aracılığıyla kullanılmasına yarayan bir hesap türüdür. Görüş yatırımları genellikle düşük bütçeli yatırımcılar tarafından tarif edilirken gümüş hesaplar neredeyse tüm bankalarda mevcuttur. Gümüş hesabı ise düşük bütçeli yatırımcılara destek olmayı hedeflerken, yatırımlarına kar oranı sağlayarak yatırımcıların birikimlerini günden güne katlamayı hedefler. Bu sayede Kuveyt Türk müşterilerinle kanlar ne de olsa büyük yatırımı yapabilmektedir. Kuveyt Türk gümüş hesabı daha çok düşük bütçeli kesimlere hitap eder. Bunun sebebi ise gümüş madeninin, diğer madenlere bakılarak daha ucuz olmasından kaynaklıdır. Gümüş madenine sahip olan müşteriler yastık altında saklayarak bir ilerleme kaydedemezken, Kuveyt Türk gümüş hesabı açarak gümüşlerini bu hesaba yatırdıkları takdirde vadeli hesaplarda günden güne bir kazanç elde ederler. Kuveyt Türk Gümüş hesabı da tam olarak müşterilerin çalışmadan kazanç elde etmelerini hedefleyerek, kolayca müşterileri bu hedefe ulaştırmak için gümüş hesabının kar oranlarını gün geçtikçe artırır.

Ayrıca Garanti BBVA Avans Hesap Ödeme Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı Nasıl Kullanılır?

Kuveyt Türk gümüş hesabı kullanımı oldukça basittir. Gümüş hesapları müşterinin uygun gördüğü kanal üzerinden açılarak anında müşterinin kullanımına sunulur. Bu sayede müşteriler gümüş birikimlerini yatırıma dönüştürerek yalnızca beklenmesi istenir ve vadeli hesaplarda ne kadar beklenir ise o kadar çok kar oranı elde edilir. Kuveyt Türk gümüş hesabının kullanımı da en basite indirgenmiş şekilde müşterilere sunulmuştur. Bu yöntem ile müşteriler herhangi bir Kuveyt Türk şubesine başvurmadan da tüm işlemlerini teknolojik ortamda kolayca gerçekleştirebilirler. Müşterinin herhangi bir yardım almasını gerektirmeden kolayca kullanılabilecek olan mobil bankacılık ve internet bankacılığı üzerinden tüm gümüş hesap işlemleri gerçekleştirilebilir ve gümüş hesabı kullanımı hakkında bilgi alınabilir. Teknolojik ortamdan alınan bilgiler yeterli gelmediği takdirde ilgili numaradan müşteri hizmetleri aranarak gümüş hesabının nasıl kullanılabileceği ve bu hesap üzerinden neler yapılabileceği öğrenilebilir. Kuveyt Türk Mobil uygulamalarının her zaman en basit kullanımda sunulmasını sağlayarak müşterilerin mi sorunu büyük tutma uykuları en aza indirgemeyi hedeflemiştir.

Kuveyt Türk Gümüş Hesabı Nasıl Kapatılır?

kuveytturk islemler

Kuveyt Türk gümüş hesapları, kapatılmak istendiği taktirde yine gümüş hesabı açılımında gerçekleştirilen adımlar ile gümüş hesabı kapatın işlemi de gerçekleştirilebilir. Gümüş hesapları açıldıktan bir süre sonra herhangi bir sebepten kapatılmak isteniyor ise bu istek yanlış ya müşteriye bağlıdır ve müşteri istediği zamanda gümüş hesabı açabilir veya kapatabilir. Müşteri bir süre sonra gümüş hesabı kapatmak istiyor ise banka şubesine gitmeden teknolojik ortamda da gerçekleştirebilir. Mobil bankacılık veya internet bankacılığı üzerinden kapatma işlemi gerçekleştirmek istemiyor müşteriler ise Kuveyt Türk şubelerine giderek ilgili müşteri temsilcisine gümüş hesabının kapatılmasını istediği talep eder ise müşteri hizmetleri onay dahilinde anında gümüş hesabın kapatılma işlemini gerçekleştirecektir.

Ayrıca Garanti BBVA Bonus Kart Limiti Ne Kadar? adlı yazımıza göz atın!

Kuveyt Türk Fiziki Gümüş Veriyor Mu?

Kuveyt Türk gümüş hesabı üzerinden fiziki gümüş verilmesi mümkündür. Müşterinin isteği dahilinde gerçekleştirilen bu işlem yatırılan tüm gümüşlerin fiziki olarak çekilmesine olanak tanır.Bu sayede hesap açıldıktan sonra müşterinin gümüş hesabına yatır be tüm dönüşleri banka şubesine giderek fiziki olarak alması mümkündür. Gümüş hesabından fiziki olarak gümüş alımını yalnızca bankanın ve gümüş alınacak hesabın iyi müşterisi gerçekleştirilebilir. Herhangi bir vekâlet sistemi ile müşteri dışında herhangi bir kişi kesinlikle fiziki gümüş adamın yapamaz. Bu işlem müşterinin bilgisi dahilinde olsa dahi kesinlikle banka tarafından onaylanmaz ve izin verilemez. Kuveyt Türk’ün Müşterilerine sunduğu bir diğer şartta budur. Müşterinin bizzat kendisinin Kuveyt Türk şubesine gümüş alımı için başvurması gerekir. Aksi taktirde hiçbir koşulda farklı birisine gümüş hesabında olan yatırımların tamamı veya herhangi bir kısmının teslim edilmesi söz konusu değildir. Kuveyt Türk müşterilerine fiziki gümüş verirken, bu işleminde yalnızca banka şubelerinden gerçekleştirilmesine izin verir. Banka şubesine gitmeyen veya başvurmayan herhangi bir gümüş hesap müşterisinin, fiziki gümüş alabilmesi söz konusu değildir.