• ALTIN (TL/GR)
  1.900,70
  % -0,02
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9094
  % -0,17
 • € EURO
  31,6873
  % -0,29
 • £ POUND
  36,7134
  % -0,07
 • ¥ YUAN
  4,0515
  % -0,07
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Kuveyt Türk Altın Puan Nasıl Kazanılır?

kredi karti islemleri

Kuveyt Türk altın puan kazanabilmek için, müşterinin sağlam nakit kart türüne sahip olması gerekir. Müşterilerin kazanabileceği altın puanlar yalnızca sağlam nakit kart üzerinden edinilebilir. Bu yüzden altın puan biriktirmek isteyen müşterilerin bu kart türüne sahip oldukları taktirde altın puan kazanılmaya başlanır. Sağlam nakit kartlar ile yapılan alışverişlerde altın puan kazanılır ve kart bakiyesi yetersiz kaldığında, tanımlanmış ek limit ile ihtiyaçların karşılanmasına devam edilebilir. Sağlam nakit kart aracılığı ile müşteriler; vadesiz hesapta bulunan bakiyeyi kullanarak veya bakiyenin yetersiz kaldığı durumlarda karta tanımlanmış ek nakit avans limiti ile alışveriş yapılmasına izin verilir ve bu alışverişler sayesinde sağlam nakit kart ile alışveriş yapan müşteriler otomatik olarak altın puan kazanmış olurlar. Sağlam nakit kart müşterilerinin, altın puan kazanmak için yapması gereken farklı bir işlem yoktur. Bankanın, altın puan kazanılması için sunduğu tek koşul; sağlam nakit kart ile alışveriş yapılmasıdır. Bu sayede Kuveyt Türk müşterisi olan veya Kuveyt Türk ailesine yeni katılacak bireyler yalnızca bir sağlam nakit kart edinerek kolayca altın puan kazanmaya başlayabilirler. Sağlam nakit kart ile yapılan her alışverişte müşteri hesaplarına belirli tutar altın puan otomatik olarak aktarılır. Bu altın puanlar ile müşteri ister ise birikim yapabilir veya her altın puanı istediği alışverişte kullanabilir. Bu yüzden Kuveyt Türk müşterileri için, altın puan bir nakit türüdür ve Kuveyt Türk’ün anlaşması bulunan her yerde kullanılmasına olanak sağlanmıştır.

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kart Nedir?

kuveytturk islemler

Kuveyt Türk sağlam nakit kart türü, diğer kartların yanı sıra farklı birçok avantaj ve kampanyaya sahiptir. Kartın sahip olduğu kampanyalar banka tarafından her ay yeniden düzenlenmektedir. Bu sayede müşteriler tüm ihtiyaçlarına uygun olacak kampanyalara katılarak, sağlam nakit kart ile harcamada bulunabilirler. Sağlam nakit kart sahibi olan Kuveyt Türk müşterileri, Kuveyt Türk ATM’lerinden, yurt içi ve yurt dışında bulunan diğer ATM’ler 7/24 işlem yapabilme hakkına sahiptirler. Sağlam nakit kart müşterisinin, kart limiti tükense dahi sağlam kart ile alışverişe devam edebilmesi için ek limit oluşturulur ve her sağlam kart sahibi müşterinin de bu hesabı kullanmasına izin verilir. Ek limitler, kart başvurusu esnasında tanımlanır ve o günden itibaren kullanıma açıktır. Müşteriler istediği taktirde ek hesapları sağlam nakit kredi kartı üzerinden de kullanabilirken, ihtiyaca yönelik olarak belirlenen ek limit bakiyesine göre nakit çekimi de yapabilmek mümkündür. Bu sayede müşterilerin anlık nakit ihtiyaçları da karşılanabilir ve nakit avans çekimi için müşterilerden sağlam nakit kart dışında herhangi bir şey talep edilmeden, dakikalar içerisinde nakit çekimi yapılabilir. Kuveyt Türk müşterilerinin sahip olabileceği sağlam nakit kartların belli başlı özellikleri bulunur. Bu özelliklerden faydalanabilmek için yalnızca sağlam nakit kart sahibi olunması yeterlidir ve her sağlam nakit kart müşterisi otomatik olarak aynı haklara sahiptir.

Ayrıca Denizbank Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir? adlı yazımıza göz atın!

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kart Özellikleri?

internet bankaciligi

Kuveyt Türk sağlam nakit kartların farklı birçok özelliği bulunur. Bu özelliklere sahip olabilmek için müşterilerin yalnızca sağlam nakit karta sahip olmaları yeterlidir. Sağlam nakit kart bir banka kartı türü olduğu için herkese verilmeyebilir. Bu sebeple bankanın ilgili mercilerine başvuru da bulunarak sağlam nakit kart alınıp, alınamayacağı hızlıca öğrenilebilir. Kuveyt Türk sağlam nakit kart özellikleri ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Sağlam nakit kartlar, vadesiz hesaplara alışveriş ve ATM’ler aracılığı ile ulaşılmaya sağlayan bir kart çeşitidir.
 • Kart bakiyesinin yetersiz kaldığı durumlarda, müşterinin onayı ile ek limit kullanımına izin veren bir kart türüdür.
 • 7/24 saat Kuveyt Türk ATM’lerinden sağlam nakit kart ile işlem yapılabilir.
 • Yurt içi ve yurt dışında müşteriler, Vpay, VISA electron, maestro, cirrus, TROY amblemi bulunan diğer banka ATM’lerinden de işlem yapılmasına izin verilir ve mağazadaki pos cihazlarından da kolayca alışveriş yapılabilir.
 • Yurt içinde ve yurt dışında tüm alışverişlerde kullanılabilen bir kart türüdür.
 • Debit kart ile alışveriş imkanı sunan tüm internet sitelerinden alışveriş yapılabilir.
 • Yapılan tüm alışverişlerden altın puan kazanılır.
 • Farklı ülkelerden çekilen döviz tutarları, sağlam nakit kart hesabına TL olarak geçer.
 • Kuveyt Türk sağlam nakit kart tamamen ücretsizdir ve kart basımından, kullanımına kadar hiçbir seviyede müşteriden gelir talep edilmez.
 • Sağlam nakit kart üzerinde yalnızca troy amblemi bulunuyor ise bu kart sadece yurt içinde geçerli olur ve yurt dışında hiçbir işlemde kullanılamaz.

Ayrıca Denizbank Cebe Havale Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kart Ek Limit Nedir, Nasıl Kullanılır?

Kuveyt Türk sağlam nakit kart ek limitleri, sağlam karta sahip olunduğu an da müşterinin kullanımına açılır ve her sağlam nakit kart müşterisinin belirli tutarda bir ek limiti bulunur. Bu sayede limit yetersizliği yaşayan her müşteri ek limitlerden faydalanma hakkına sahiptir.  Sağlam nakit kart ek limit kullanımı ise şu şekildedir:

 • Sağlam nakit karta tanımlanabilecek olan ek limitler bankanın ve müşterinin onayı dahilinde; 250 TL, 500 TL, 1.000 TL, 1500 TL, 2000 TL olacak şekilde ayarlanabilir.
 • Sağlam nakit kart harcamaları için internet bankacılığı üzerinden kolayca ekstrelere ulaşılabilir.
 • Hesapta bakiye olmaması durumunda gecikmeye düşülmemesi için hesap kesiminden sonraki ilk 10 gün içerisinde kullanılan ek limit tutarı ödenmelidir.
 • Senin bankan adlı uygulama üzerinden yapılan sağlam nakit kart başvuruları müşteriye teslim edilene kadar internet alışverişine kapalıdır ve teslim edildikten sonra müşteri onay verir ise internet kullanımına açılır.

Kuveyt Türk Sağlam Nakit Kartlara Nereden Başvuru Yapılabilir?

Kuveyt Türk sağlam nakit kart türüne başvuru yapabilmek için, müşterilerin Kuveyt Türk şubelerinden birisini ziyaret etmeleri gerekir. Farklı kartlarda birçok kanal üzerinden yapılabilen başvurular mevcut iken Kuveyt Türk nakit kartlara yalnızca şubeler üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Bu şart ile teknolojik ortamlarda sağlam nakit kart başvuru yapılmasına izin verilmemiştir.