• ALTIN (TL/GR)
  1.903,09
  % 0,11
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9495
  % 0,03
 • € EURO
  31,8435
  % 0,22
 • £ POUND
  36,8311
  % 0,21
 • ¥ YUAN
  4,0638
  % 0,15
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

İnfinity Coin (Axie Infinity) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

axie coin nedir

İnfinity Coin, Axie İnfinity ticaret ve savaş oyunlarında kullanılan bir kripto para birimidir. Axs Coin sahipliği, kullanıcılar için ayrıca blok zinciri tabanlı Axie İnfinity oyununun da sahipliğinin bir bölümünü kazanmak anlamına gelmektedir. Oyuncular tarafından yönetilmekte olan Axie İnfinity Coin, oyunundaki coin tabanlı yaratıklar toplamak adına kullanılan bir takas aracı olmaktadır. İnfinity Coin, oyun içerisinde yer alan topluluk hazinesinin nasıl kullanılacağına kara vermek için kullanılan yönetişim coini şeklinde tanımlanabilir. Kendine has olarak oyun içerisinde eşsiz token yani NFT ile bağlantılı olan canavarları toplayabileceğini Pokeman Go benzeri bir oyun ekosistemine sahiptir.

Axie İnfinity Coin projesinin temel amaçlarından biri bir oyun çeşidini ve bunun içerisindeki kripto para ticaretini birleştirmektir. Bundan dolayı da Axie İnfinity savaş oyunu, kendi ekosistemi içerisinde kullanılan Axs Coin’e sahip bir platformdur. Projede temel amaç, oyuncuların kendi karakterlerine değer katabilecekleri kriptografik varlıkları onlara sunmaktır. Bundan dolayı da İnfinity Coin kullanılarak oyun içerisinde üretim, takas, savaş başlatma ve yaratık toplama gibi işlemler yapılarak oyuncuya fayda sağlamaktadır.

İnfinity Coin’in Tarihçesi

axie coin nedir

İnfinity, Ethereum tabanlı bir kripto para birimi Axie İnfinity Shards ve Smooth Love Potion kullanan Vietnam’da yer alan oyun stüdyosu Sky Mavis tarafından kurularak geliştirilen NFT yapıdaki çevrimiçi video oyunu platformu şeklinde tanımlanmaktadır. 2021 mayıs ayı ile beraber en pahalı NFT koleksiyonu unvanını kazanmıştır.

İnfinity Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

İnfinity Coin çıkış tarihi, 2018 senesinde esas olarak Vietnam merkezli kadro ile teknoloji odaklı bir oyun geliştiricisi olan Sky Mavis tarafından kurulmuştur. Trung Nguyen ve Aleksander Larsen tarafından ortaklaşa kurulan oluşumunun CESO’su ise Trung Nguyen’dir.

İnfinity Coin Nereden Alınır?

İnfinity Coin almak içi aşağıda verilen adımları sırasıyla uygulamanız yeterli olacaktır:

 • İnfinity Coin satın alabilmek için ilk olarak coinin işlem gördüğü ve buna ek olarak listelendiği kripto para borsaları üzerinde hesap oluşturulması gerekmektedir. İnfinity Coin’in işlem gördüğü borsalar ise Huobi Global, Binance ve Uniswap gibi büyük kripto para borsalarıdır. Bu borsalardan biri tercih edilerek internet sayfasına gidilmesi gerekmektedir.
 • Borsa üzerinde hesap oluşturma sekmesinde sizden talep edilen bilgileri girip hesap oluşturulmalı ve hesabın aktive olması için KYS işlem adımlarını tamamlamanız gerekmektedir.
 • Kimlik doğrulama işlemlerinden sonra coin satın alabilmek için hesabınıza para aktarmanız gerekmektedir. Bunun için borsa hesabı üzerinde yer alan “para yatır” sekmesine tıklayarak para transfer işlemlerini gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
 • Borsa üzerinde yer alan Axs Coin paritesinin yer aldığı işlem sayfasına gidin.
 • Satın alma işlem sekmesinde anlık fiyat değeri üzerinden ya da daha uygun bir fiyat üzerinden Axs Coin satın alma emri verin.
 • Coin satın alma işlemlerinden sonra Axs Coin tutarı, hesabınızın sanal cüzdanına ya da yüksek güvenlikli olan donanım cüzdanlarda saklanmaktadır. Ağ üzerine gerçekleşebilecek siber saldırılara karşı önlem almak için coinlerinizi donanım cüzdanlarda saklamanız tavsiye edilmektedir. Tüm bu adımların doğru ve eksiksiz bir şekilde takip edilmesinin ardından ise coin satın alma işlemi tamamlanmış olacaktır.

İnfinity Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

İnfinity Coin altyapısı, blok zinciri tabanlı bir kripto para birimidir. 2018 yılında kurulan coin, 2021 yılında en pahalı NFT olarak unvan kazanmıştır.

Ayrıca Grt Coin (New BitShares) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

İnfinity Coin Avantajları Nelerdir?

İnfinity Coin’in avantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Axs Coin, cüzdanlar arası sınır ötesi transfer işlemlerinde alım – satım emri onayı alırken beklem süresi oldukça kısa sürmektedir. Bu sayede de kullanıcı zaman tasarrufu etmiş olur.
 • Axs Coin sahipleri, oyun içi dijital ögeleri farklı kategoriler içerisinde satın alma imkanına sahiptirler. Ortak, ultra nadir, orta, nadir ve efsanevi şeklinde ayrılan oyun içi dijital ögelerin tümünü farklı Axs Coin ödemeleri ile edinebilirler.
 • Axs Coin sahipleri, oyun içerisinde satın aldıkları eşsiz varlıkları Axie pazarında satma imkanına sahiptirler. Bu satışlardan ek coin kazanırlar.
 • Axs coin, sınır ötesine transfer işlemlerinde ve alım – satım işlemlerinde düşük masraflar talep etmektedir.

İnfinity Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

axie coin gelecegi

İnfinity Coin’in dezavantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Axs Coin, direkt bir şkeilde oyuncu kitlesi ile buluşmayı amaçlamaktadır. Axie pazarını oluşturur ve burada satılabilecek eşsiz canavar yavrularını oyun içine sunar. Yalnızca yüksek kazançlı yatırım amacı ile kriptografik evrende olan kişiler için hitap etmez. Lider kripto para birimi gibi serim alım – satım ile kârı sunmak amaçları arasında yer almaz.
 • Axs Coin, sanal cüzdanda ağ üzerinde gerçekleşebilecek olan siber saldırılar karşısında risk altında olmaktadır. Bunu ortadan kaldırmak için ise yüksek güvenlikli donanım cüzdanlarda saklanması önerilmektedir.
 • Axs Coin, popüler ERC – 20 coinleri gibi merkezi olmayan finansal işlemlerde aktif bir şekilde bulunmaz. Alım – satım işlemleri, takas ve dijital öğe satın alma işlemleri için kullanılmaktadır.

NFT sektörü için henüz yeni bir alan olan Axie İnfinity oldukça heyecan verici bir proje şeklinde kripto para uzmanları tarafından yorumlanmaktadır. 2021 yılı sonunda ve ilk periyot içerisinde oldukça değer kazanacağı tahmin edilen Axie İnfinity coin, dijital öğe pazarında kullanılabilir. Oyuncuların alma talepleri ile değer kazanabileceği ifade edilmektedir. Axs Coin, eğer ki kripto para uzmanlarının tahminlerine göre hareket eder ise popülerliği artarak geleceğe ilerleyecektir.