• ALTIN (TL/GR)
  1.903,25
  % 0,11
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9633
  % 0,06
 • € EURO
  31,8466
  % 0,23
 • £ POUND
  36,7873
  % 0,12
 • ¥ YUAN
  4,0644
  % 0,23
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

İcx Coin (ICON Crypro Currency) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

icx coin nedir

İcx Coin, Güney Kore merkezli bir şirket tarafından 2017 senesinde oluşturulan bir kripto para birimidir. ICON Crypto Currency ağının yerel kripto para birimi olan İcx coin, çeşitli borsalarda işlem görerek listelenmektedir. ICON, ICON ağı ile çeşitli blokchain yazılık programlarının bağlantısını ve etkileşimini kolaylaştırmak adına birincil amacı olan blokchain ağıdır. Projesinin temel hedefleri arasında ise bir tür blokchain merkezi ya da bağlantı noktası olarak hizmet vermektir. Projenin arkasında yer alan şirket, büyüyen blokchain teknolojisi alanında önemli olan bir ihtiyaca karşılık ortaya çıkmıştır. ICON’un en büyük projeleri arasında olan DID teknolojisi ile blokchain tabanlı sürücü lisansları geliştirmektir.

Sistemde ehliyet bilgilerinin tamamı merkezi bir sunucuda depolandığından siber saldırı riski işe karşı karşıyadır. ICON projesinin amacı, kullanıcıların kimliği doğrulanmış kişisel bilgilerini telefonlarında ya da benzer bir cihaz üzerinde tutabilecekleri merkeziyetsiz sistem oluşturmaktır.

İcx Coin’in Tarihçesi

icx coin gelecegi

İcx, Güney Kore merkezli bir oluşum olan ve projenin geliştirilmesini sağlayan Icon Foundation tarafından piyasaya çıkmıştır. 2017 senesinin Eylül ayında ICON ICO’su düzenlenmiştir. Bu ICO’da ise İcx Coin arzının %50’sini içeren bir satış gerçekleşmiştir. Icon Foundation yaklaşık olarak 43 milyon dolar toplamıştır.

ICON’un yerel kripto para birimi Icx Coin’in 2 temel kullanım amacı bulunmaktadır. Bunlardan ilki aracı kripto para olarak kullanılmasıdır. Icx, döviz kurunu DEX Reserve üzerinden belirleyerek farklı kripto paralar arasında işlem yapılmasını sağlamaktadır. Icx Coin’in ikinci kullanım amacı ise Kore Üniversitesi Konsorsiyumu için ICON blokchain ekibi tarafından geliştirilen DApp tokeni olan ve pek çok amaca hizmet verecek olan U – coin için kullanılmaktadır. Ayrıca Icx Coin, ICO platformu için ERC – 20 gibi bir coin olarak da kullanılabilir.

İcx Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

İcx Coin çıkış tarihi, 2017 senesinde Güney Koreli bir şirket tarafından gerçekleştirilmiştir. Piyasaya 2017 senesinde sürülen İcx Coin, ICON ağı ile ilişkili bir kripto para birimi ya da token şeklinde isimlendirilir. ICON, bu ağ ile çeşitli blokchain yazılık programlarının birbiriyle bağlantı kurmasını ve etkileşimini kolaylaştırmaktadır. ICON, herhangi bir ülkeye ait değildir. Ancak yine de ICON blok zinciri, ICONLOOP tarafından tasarlanmış olup bir blok zinciri motoru olan Loopchain tarafından desteklenir. ICONLOOP, Güney Kore’de Loopchain’in hükümet ve kurumsal kabulünden sorumlu olmaktadır.

Ayrıca Gto Coin (Gifto Coin) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

İcx Coin Nereden Alınır?

İcx Coin almak için aşağıda verilen adımları doğru ve eksiksiz bir şekilde uygulamanız yeterli olacaktır:

 • İcx Coin satın alabilmek için ilk olarak İcx Coin’in listelendiği ve işlem gördüğü kripto para borsaları üzerinde hesap oluşturmanız gerekmektedir. İcx Coin’in işlem gördüğü borsalar ise Binance, Huobi Global, Mandala Exchange, OKEx ve Coin Tiger gibi borsalardır. Bu borsalardan birini tercih ederek internet adresine girmeniz gerekmektedir.
 • KYC bilgileri ile beraber borsaya kaydolma işlemini gerçekleştirin.
 • Hesap oluşturma işleminden sonra coin satın alabilmek için hesaba para aktarmanız gerekmektedir. Bunun için size en uygun para transfer yöntemini seçerek hesabınıza para aktarımı gerçekleştirin.
 • Bakiyenizi kontrol ettikten sonra kripto para satın al sekmesi üzerinden İcx Coin seçeneğini seçin. Ardından coin satın alma emri verin.
 • İcx Coin satın aldıktan sonra ise coinleriniz borsada ya da donanım cüzdanlarda saklanabilmektedir. Fakat ağa karşı gerçekleşebilecek olan herhangi bir siber saldırı durumuna karşı önlem almak için İcx coinlerinizi daha güvenlikli bir yapıda olan donanım cüzdanlarda saklamanız tavsiye edilmektedir.

İcx Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

icx coin nedir

İcx Coin altyapısı blok zinciri altyapısı kullanmaktadır. ICON’u tasarlayan ekip, reel toplulukları için reel dünya uygulamaları tasarlar. Bunlara ek olarak da ICON, dünya üzerinde en günlü finans kurumlarından bazıları tarafından kullanılarak güvenli görünen yapay zekâ çözümü olan DAVinCI’den faydalanmayı düşünür.

ICON projesi; Bitcoin, Ethereum ve QTUM gibi çeşitli blokchainlerini birbirlerine bağlayan zincirler aracı bir blokchain platformudur. ICON platformunun yerel kripto para birimi olan İcx Coin’in temel 2 tane amacı vardır. Bunlardan biri coinin aracı olarak kullanılmasıdır. İcx, döviz kurunu DEX Reserve üzerinden belirleyip farklı kripto paralar arasında işlem görmesini sağlar. Aynı zamanda diğer bir amacı ise popüler olan kripto para, Kore Üniversitesi Konsorsiyumu için ICON blokchain ekibi tarafından geliştirilmekte olan DApp tokeni olan ve pek çok alanca kullanım hizmeti veren U – coin için kullanılabilmektedir. ICON platformunun yerel kripto birimi olarak kabul edilen İcx Coin, ERC – 20 gibi token olarak da kullanılabilmektedir.

İcx Coin Avantajları Nelerdir?

İcx Coin’in avantajları aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Kullanıcıların kimliği doğrulanmış kişisel bilgilerini cep telefonları üzerinde ya da benze bir cihaz üzerinde tutabilecekleri bir ortam sağlanmıştır.
 • Köklü DeFi ve teknoloji şirketleri tarafından desteklenmektedir.

İcx Coin Dezavantajları Nelerdir?

İcx Coin’in dezavantajları şu şekilde verilmiştir:

 • İcx Coin’in piyasa hareketi ve günlük işlem hacimleri milyarlara ulaşan daha yaygın şekilde işlem gören iki kripto para birimi olan Algorand ve Cardano kripto para birimleri ile güçlü bir şekilde ilişkilidir.

Sonuç olarak ICON projesinin sahip olduğu blokchain zinciri ağı, diğer çeşitli blokchain yazılım programlarının ICON ağı üzerinden bağlanması ve etkileşimini kolaylaştırır. ICON ağının yerel kripto para birimi ise İcx Coin’dir.