• ALTIN (TL/GR)
  1.889,26
  % -0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8828
  % -0,26
 • € EURO
  31,4915
  % -0,91
 • £ POUND
  36,5036
  % -0,69
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Hot Coin (Holo) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

hot coin nedir

Hot Coin, Holo ağı üzerinde kullanılan bir yerel kripto para birimi olarak bilinmektedir. Hot Coin, HoloChain ile oluşturulan merkeziyetsiz uygulamalar ile DApp’lere kolay bir erişim sağlayan pazarda kullanılabilen kripto paradır. Hot Coin’e sahip olan kullanıcılar, Holo ağı üzerinde var olan geniş bir internet alanında uygulamalardan faydalanabilirler. Aynı zamanda Pazar kısmında işlem gerçekleştirebilirler. Hot akıllı sözleşmeleri devreye sokmak ve merkezi olmayan uygulamaları çalıştırmak amacı ile kullanılan bir platform şeklinde tanıtılabilir. Holo Coin projesinin asıl hedefleri arasında, blokchain teknolojisine ihtiyaç olmadan DApp’leri geliştirebilecek bir internet ağı var etmektedir. Proje içerisinde merkeziyetsiz uygulamaları ise bu ağa katarak, Hot Coin ödemeleri üzerinden kullanılmaları hedeflenmiştir. İnternet üzerinde P2P uygulamalarını barındırma özelliği, Hot Coin projesi ile mümkün olmuştur.

Hot Coin’in Tarihçesi

hot coin gelecegi

Hot Coin, her ikisi de tecrübeli sözleşmeli yazılımcılar olan Arthur Brock ve Eric Hrris – Braun tarafından oluşturulmuştur. Arthur Brock ve Eric Hrris – Braun, Hot Coin projesi üzerinde çalışmaya ilk olarak 2016 yılının Aralık ayında başlamıştır. Gelecekteki bir P2P ekonomisini güçlendirmek amacı ile tasarlanan araç ve teknoloji geliştiricisi olan MetaCurrency projesinin bir parçası olarak başlamıştır. Hot Coin projesi kısmen Arthur Brock ve Eric Hrris – Braun’un daha önce üzerinde çalıştığı DApp’ler için kooperatif bir P2P çerçevesi olan Ceptr’de sonra tasarlanmıştır.

Hot Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Hot Coin çıkış tarihi, 2018 yılı olarak bilinmektedir. Holochain sistemi ile ilk defa faaliyete giren ve ERC – 20 tabanlı olarak üretilen kripto para birimi, Hot Coin’dir. İlk defa piyasaya çıkma tarihi 2018 yılı olan Hot Coin, piyasaya çıktığından beri hızlı bir gelişim süreci yaşayarak holo swap işlemlerinde de kullanılan kripto para birimleri arasında yer almaktadır. Holo platformu tarafından yapılan açıklamaya göre Holo, hiçbir zaman piyasadan kaldırılmayacak ve para transfer işlemlerinde kullanılmaya devam edecektir. Holo Chain herhangi bir merkezi olmayan kripto para birimlerinden biridir. Uluslararası para transfer işlemlerinde de Holo kullanılmaktadır. Aktif olarak test edilen bir kripto para birimi olan Hot Coin, 2018 senesinde ilk defa bir proje ile piyasaya çıkmıştır. Dünyanın en fazla para yatırılan kripto para birimlerinden biri olan Holo platformunun kurucuları ise Arthur Brock ve Eric Hrris – Braun’dur. Kurucular tarafından yapılan bir açıklamaya göre ise Hot Coin, ilk defa 2016 senesinde bir proje olarak geliştirilerek yaklaşık 2 sene sonra piyasaya çıkmıştır.

Hot Coin Nereden Alınır?

Hot Coin almak için aşağıdaki adımları izlemeniz tavsiye edilmektedir:

 • Hot Coin satın almak için ilk olarak coinin işlem gördüğü kripto para borsaları üzerinde hesap oluşturmanız gerekmektedir. Hot Coin’in işlem gördüğü kripto para borsaları ise Binance, Gate.io, Big ONE, Probit Exchange, Uniswap ve Paribu gibi çeşitli borsalardır. Bu kripto para borsalarından birini tercih ederek internet sayfasına gitmeniz gerekmektedir.
 • Borsa üzerinde hesap oluşturulması ve sistemin bu aşamada karşınıza çıkardığı KYC adımlarını tamamlayın.
 • Kimlik tanımlama adımlarından sonra ise borsa üzerinden coin satın alabilmek için hesaba para yatırmanız gerekmektedir. Bunun için borsa hesabına “para yatır” seçeneğine tıklayarak para transfer işlemlerini gerçekleştirin.
 • Hesaba para aktarımı sonrasında borsa üzerinden Hot Coin paritesinin bulunduğu işlem sayfasına gitmeniz gereklidir.
 • Bu sekmede Hot Coin satın alma emri, güncel fiyat üzerinden ya da uygun bir fiyat üzerinden verilmektedir.
 • Satın alınan coinler, hesabınıza bağlı olan sanal cüzdan üzerinde ya da daha güvenlikli olan donanım cüzdanlarda saklanmaktadır. Ancak ağ üzerinde gerçekleşebilecek herhangi bir siber saldırı ihtimaline karşı satın aldığınız coinleri donanım cüzdan üzerinde saklarsanız, risklere karşı önlem almış olursunuz. Tüm bu aşamaları doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanızın ardından ise coin satın alma işleminiz tamamlanmış olur.

Ayrıca Hnt Coin (Helium) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

Hot Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

hot coin nedir

Hot Coin altyapısı, ERC – 20 tabanlı olarak üretilmekte olan bir kripto para birimi olarak bilinir. İlk defa 2018 yılında piyasaya sürülen Hot Coin, merkeziyetsiz kripto paralar arasında yer almaktadır.

Hot Coin’in Avantajları Nelerdir?

Hot Coin’in avantajları şu şekildedir:

 • Holo ağı, merkezi internet ile merkezi olmayan blok zinciri arasında bir köprü görevi görmektedir. Bundan dolayı da fikir birliği algoritmasını benimsemez. Her türlü riske karşı ağı güvence altına almak için kriptografik imzalı kayıtlar kullanmaktadır.
 • Hot Coin cüzdanlar arası sınır ötesi transfer işlemlerde dakikalar içerisinde gönderilmektedir. Bu sayede kullanıcıya zaman tasarrufu sağlamaktadır. Coin alım – satım işlemlerinde bekleme emir onayını almak için kısa süre beklemeniz yeterlidir.
 • Hot Coin, kendi modelinde bir veri iletme protokolüne sahip olmaktadır. Hot Coin sahipleri, ağ üzerinde kendi aralarında kötü veriler hakkında birbirlerini uyarabilmektedirler. Böylelikle şüpheli aktörler, kara listeye alınmış olur.

Hot Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Hot Coin’in dezavantajları aşağıdaki gibidir:

 • Holo projesinde bir sunucu ağ vardır. Her kullanıcı avatajlardan faydalanmak amacı ile bu ağda yer almaktadır. Direkt olarak bağlantı yerine Holo platformu üzerinden blok zincire bağlanılabilir.
 • Hot Coin, sanal cüzdan üzerinde ağ güvenli olsa bile kripto para borsaları içerisinde oluşabilecek herhangi bir risk içerisinde olabilir. Bundan dolayı satın aldığınız tüm coinlerinizi, donanım cüzdan üzerinde saklamanız tavsiye edilmektedir.