• ALTIN (TL/GR)
  1.890,66
  % -0,55
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8752
  % -0,20
 • € EURO
  31,5967
  % -0,56
 • £ POUND
  36,5887
  % -0,42
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,20
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Halkbank Kredi Borcu Sorgulama Nasıl Yapılır?

halkbank kredisi

Halkbank kredi borç sorgulama işlemleri internet ya da mobil bankacılık üzerinden oldukça hızlı ve kolay bir şekilde yapılır. Halkbank kredi borç sorgulama işlemleri için internet üzerinden https://halkbank.com/  adresini kullanarak tüm kredi ve finansal hareketliliğinizi görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca 0 850 222 04 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak ta kredi borç bilgilerinize ulaşabilirsiniz.

Halkbank Kredi Borç Sorgulama İşlemleri

kredi borcu sorgulama

Halkbank kredi borç sorgulama işlemleri kredi kartı borcu, hesap bakiyesi, ekstra sorgulama işlemleri gibi pek çok finansal işlemden oluşur. Bu sorgulama işlemlerini şubesiz bankacılık kanalı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Halk Bankası kredi borcu sorgulama işlemlerini SMS, telefon ve internet bankacılığı yoluyla oldukça hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası Hesap İşletim Ücreti Ne Kadar? adlı yazımıza göz atın!

Halkbank SMS ile Borç Sorgulama

Halkbank SMS ile borç sorgulama için kredi kartı, hesap bilgisi ve son ekstre bilgilerini yazarak 34 01’e gönderebilirsiniz. Halkbank hesap bakiyesi öğrenmek için BAKIYE, HALKBANK yazarak, kredi kartı bakiyesi öğrenmek için, KKBAKIYE KALAN, ekstrenizi öğrenmek için ekstre yazarak 34 01’e gönderebilir ne kadar borcunuz olduğunu ve hesap dökümünüzü hemen görüntüleyebilirsiniz.  

Halkbank İnternet ve Mobil Bankacılık

Halkbank telefon ve İnternet mobil bankacılığı hizmetlerini kullanarak kredi borçlarınızı görüntüleyebilir tüm ödemelerinizi kısa süre içinde yapabilirsiniz. Halk Bankası kredi borcunuzu bu hizmetlerden herhangi birini tercih ederek saniyeler içerisinde ne kadar kredi borcunuzun kaldığını sorgulayabilirsiniz. Telefon bankacılığını kullanarak müşteri numarası ve şifre ilgilerinizi girdiğinizde kredi borcunuza ulaşabilirsiniz. Halk Bankası’nı internet ve mobil uygulamalar vasıtaları ile banka ile ilgili tüm doküman ve hesap bilgisi ekstrelerine ulaşabilirsiniz. Mevcut kredi ve kredi kartı borçlarınız için dijital hizmetlerin yanı sıra ATM’lerden yardım alarak ta borç sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kartınızı Halkbank bankamatiğine taktıktan sonra kredi kartı işlemleri menüsüne girerek tüm ekstre ve borç bilgisine, kart bakiyesine hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Halkbank ATM’den Hesap Bakiyesi Öğrenme

Halkbank ATM’den hesap bakiyesi öğrenme işlemleri vadesiz, vadeli bütün hesaplarınız için geçerlidir. Hesaplarınıza ait tüm bilgilere bankamatikteki hesaplarım menüsünden ulaşabilirsiniz.

Halkbank Çağrı Merkezinden Kredi Borç Sorgulama

Halkbank çağrı merkezinden kredi borç sorgulama işlemleri için 0 850 222 0 400 nolu çağrı merkezi numarasını tuşlayarak hesap borç ve kart bakiye bilgilerinizi öğrenebilirsiniz. Bankanın sunduğu sesli yanıt sistemini kullanarak müşteri temsilcileriyle görüşmenize gerek kalmadan pek çok işlemi bu sistem üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Halkbank kredi borç sorgulama hizmetinden faydalanmak için Halkbank internet bankacılığına giriş yaparak bakiye ve borç bilgilerinize oldukça kolay ve hızlı bir şekilde erişebilirsiniz.

Halkbank Ekstre kullanımı

Halkbank ekstre hizmeti ile her ay düzenli bir şekilde adresinize postalanan Paraf kartınıza ait tüm hesap bilgelerini görüntüleyebilirsiniz. Fiziki olarak gönderilen ekstre için banka sizden belirli miktarda bir ücret talep edecektir. Tüm banka bilgisi ekstre detaylarına dijital kanallar yoluyla ücretsiz bir şekilde ulaşabilirsiniz. Fiziki ekstre talimatlarınızı iptal ederek yeni ekstre talimat vermek için bankanın 0 850 222 0 400 nolu çağrı destek ekibini arayarak yeni ekstre talimatı verebilirsiniz.

 Halkbank Borç Sorgulama İşlemleri Hangi Yöntemlerle Yapılır?

 Halkbank borç sorgulama işlemleri mobil uygulamalarının yanı sıra e-devlet üzerinden ya da kredi kayıt bürolarının dan hızlı bir şekilde gerçekleştirilir. Kredi kayıt bürolarından kredi ve borç bilgilerini ayda bir kez ücretsiz olarak öğrenebilirsiniz. E-devlet üzerinden yapılan sorgulama işlemleri ayda bir defa yapılmaktadır.  Mobil uygulama ve internet siteleri üzerinden müşteri hizmet sorgulama işlemlerini istediğiniz kadar gerçekleştirebilirsiniz.

E- Devlet Üzerinden Kredi Borç Sorgulama İşlemleri Nasıl Yapılır?

kredi borcu sorgulama

 E-devlet üzerinden borç sorgulama işlemleri için T.C. kimlik numarası ve şifre bilgileri ile sisteme giriş yapılmalıdır. Ilık olarak e-Devlet sistemine giriş yapmak için şifresi olmayan kişilerin PTT şubelerinden belirli bir ücret karşılığında şifre alması gerekir. E-Devlet’e giriş yapıldıktan sonra arama kısmına ‘’risk merkezi raporu başvurusu’’ yazıldıktan sonra karşınıza gelen yeni başvuru seçeneğine tıklayın. Buradan Raportörlüğü seçtikten sonra ekranda gösterilen alana kişisel bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek başvuru işlemlerinizi tamamlayın. Başvuru sonuçlarınızı 444 99 69 ya da http: //TV riskmerkezi.org/ adresinden hızlı bir şekilde öğrenebilirsiniz. Internet adresine giriş yaptıktan sonra ekranda karşınıza gelen ‘’şifre gönder’ ’seçeneğine basın. İşlem sırasında telefonunuza gelen şifreyi kullanarak rapor bilgilerini görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca Ziraat Bankası BES Başvurusu Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Findeks Raporu İle Banka Borcu Nasıl Sorgulanır?

Findeks raporu ile banka borcu sorgulama işlemleri, kredi borçları, bakiye ve kart bilgilerinin son 5 yıldaki geçmişini görüntüleyebilirsiniz. Findeks notu,  kredi başvurusunda etkisi oldukça yüksek olan bir değerdir. 0 -1900 olan kredi notunuz 1200’ ün üzerine çıktığında yüksek ihtimalle banka kredi talebinizi kabul eder. Findeks raporu Banka borcu sorgulama işlemi için  http://www.findeks.com  adresini tıklayarak Findeks notunuzu öğrenilir, kredi, güncel ve geçmiş dönem finansal döküm bilgilerinize ulaşabilirsiniz.  

Halk Bankası başta olmak üzere pek çok banka ve dijital bankacılık üzerinden kredi borç sorgulama işlemlerini son derece hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. Halk Bankası mobil uygulamasını telefonlarınıza indirerek sisteme giriş yapabilir tüm borç sorgulama işlemlerinizi oturduğunuz yerden halledebilirsiniz.

Halk Bankası telefon bankacılığının yanı sıra müşteri hizmetleri, internet ve mobil uygulamalarını kullanarak doğru şifre ve TC kimlik numarası bilgileriyle sisteme giriş yapabilir, tüm finansal ve kredi borcu dokümanlarınıza ulaşabilirsiniz. Mevcut kredi ve kredi kartı borçlarını dijital ortamlarda ve bankamatiklerden öğrenebilirsiniz. Kredi kartı ya da kredi son ödeme gününün SMS yoluyla gönderimini sağlayan banka, 7/24 saat canlı destek vermektedir. Bankanın canlı teknik destek ekibini arayarak kredi borçları, havale, EFT, para yatırım ve çekme işlemleri dâhil olmak üzere pek çok finansal işleminizi oldukça hızlı ve güvenli bir şekilde halledebilirsiniz. Halkbank kredi borç sorgulama işlemleri için günün her saati banka çağrı merkezi ile erişim desteği sağlayabilir; size özel kredi borcu yapılandırma, erteleme ve taksitli ödeme seçenekleri hakkında bankadan bilgi alabilirsiniz.