• ALTIN (TL/GR)
  1.892,40
  % -0,46
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8642
  % -0,24
 • € EURO
  31,6302
  % -0,46
 • £ POUND
  36,6230
  % -0,32
 • ¥ YUAN
  4,0448
  % -0,25
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Halkbank Günlük EFT Limiti Ne Kadar?

halk bankasi eft islemi

Halkbank Bankası günlük EFT işlemi sınırlaması miktarı 150.000 TL olarak belirlenmiştir. 150.000 TL üzerindeki işlemlerde EFT yapılamaz fakat Halkbank günlük EFT limiti yükseltme işlemi için başvuruda bulunan kişiler, limitleri 150.000 TL üzerine kadar yükseltebilmektedir. Limit arttırma işlemleri için Halkbank şubelerine başvuruda bulunabilirsiniz.

EFT İşlemi Nasıl Gerçekleştirilir?

eft islemi nasil yapilir

EFT işlemi, bankalar arasındaki para transferlerine verilen addır. Bir bankadan farklı bir bankaya para transferi yapılmak istenirse EFT yapılır. EFT şu şekilde yapılmaktadır:

 • EFT yapılmadan önce para transferinin yapılacağı kişinin hesap numarası ve IBAN numarası bilinmelidir.
 • EFT işlemi, mobil bankacılık uygulaması ve ATM üzerinden gerçekleştirilebilen bir işlemdir.
 • İnternet şubesi ile EFT yapmak için ise ilk olarak giriş yapılması gereklidir.
 • Daha sonra ekran üzerindeki para transfer işlemini seçin.
 • Para transferinin yapılacağı kişinin adı, soy adı, hesap numarası ya da IBAN numarasını girim.
 • Bu bilgilerin doğru ve eksiksiz bir şekilde girilmesinin ardından ekranda aşağı doğru inerek tutar kısmına ne kadar göndermek istediğiniz girin. Bu adımların ardından parayı göndererek EFT işlemini tamamlayın.

Ayrıca 2021 Mantar Yetiştiriciliği Devlet Desteği Nedir? adlı yazımıza göz atın!

Halkbank EFT Saatleri Nedir?

Halkbank EFT işlem saatleri 08.00 – 16.30 arasında gerçekleştirilmektedir. 16.30 sonrası gerçekleştirilen işlemler, bir sonraki iş günü içerisinde yapılmaktadır. Hafta içi ve tatil günleri haricinde EFT işlemi bu saatler arasında yapılmaktadır. EFT ile paranın karşı tarafa ulaşması ise 5 dakika – 30 dakika arasında değişiklik göstermektedir. Para miktarının artması ile bu süre uzayabilir. Bu sebep ile en son yapılabilecek EFT işlem saati 16.30 olarak bilinmektedir.

16.30’da gerçekleştirilen EFT işleminin 17.00’a kadar karşı tarafın hesabına geçmesi durumu, diğer bankalar tarafından “geç EFT” saati olarak adlandırılır. Ancak Halkbank, EFT saatinin 16.30’dan sonra kapatmaktadır. Havale işlemleri günde 7 / 24 saat yapılmaktadır. EFT işlemi ise sadece hafta içi iş günlerinden belirlenen zaman aralıklarında gerçekleşir. Tatil günlerinde ve hafta sonları EFT yapılamaz.

Halkbank EFT İşlem Ücreti Ne Kadardır?

Halkbank EFT ücret tutarı, 7 TL olarak belirlenmiştir. Bu 7 TL’lik ücret kesintisi Halkbank mobil bankacılık uygulaması ve internet bankacılığı üzerinden kesilmektedir. Halkbank şubeleri üzerinden yapılan EF işlemlerinde ise karşı tarafın hesabına gönderilen ücret miktarına göre değişmekle birlikte en az 30 TL ve buna bağlı olarak kademeli artış gözlenerek EFT ücret kesintisi yapılabilir.

Halkbank Havale Limitleri Nedir?

Halkbank Bankası havale işlemi limiti 150.000 TL olarak belirlenmiştir. Halkbank müşterilerine mobil bankacılık uygulaması ve internet bankacılığı üzerinden hızlı ve kolay bir şekilde işlem yapılmasını sağlayacak sistemler kurmuştur. Fakat havale limiti yükseltme işlemleri için mobil bankacılık uygulaması ve internet bankacılığı kanalları kullanılamaz. Havale limiti yükseltmek için banak şubesine başvuru yapmanız ve sonucunun olumlu olması gerekmektedir. Eğer ki havale limiti arttırma başvurusu olumsuz bir şekilde sonuçlanır ise 150.000 TL üzerindeki havale işlemlerini gerçekleştiremezsiniz. Başvurunuz sonuçlanmaz ise banka şubesine bizzat müracaat etmeniz tavsiye edilir. Bankaya gittiğinizde bu sorun çözülecektir. Eğer ki olumlu sonuçlanır ise kişi, belirlediği ve istediği şekilde havale limiti ile havale gerçekleştirebilir. Halkbank günlük EFT limiti arttırma başvurusu yapan kişinin sonuçları belli olmaz ise de banka şubesine uğraması gerekmektedir.

Halkbank mobil bankacılık uygulaması ve internet bankacılığı üzerinden birçok hesaba kolay bir şekilde EFT ve havale işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz. Mobil bankacılık uygulamasını cihazınızın uygulama mağazası üzerinden indirerek kullanabilirsiniz.

EFT ve havale işlemlerinde, işlem tutarına göre değişmekle birlikte belirli miktarlarda kesinti yapılmaktadır. Halkbank müşterilere farklı imkanlar sunarak en fazla 15 dakika içerisinde havale yapma imkânı sunmaktadır.

Halkbank EFT Kaçta Karşı Hesapta Olur?

Halkbank Bankası EFT işlemi sonucu paranın karşı hesaba geçme süresi, EFT işlemini hangi saatlerde yaptığınıza bağlı olarak değişmektedir. Eğer ki saat 08.00 – 16.30 arasında EFT işlemini gerçekleştirdiyseniz, para karşı hesaba en fazla 30 dakika sonra geçmiş olur. Fakat 16.30’dan sonra EFT ile para gönderdiyseniz bir sonraki iş gününde karşı hesapta olacaktır.

Halkbank Günlük Havale Limiti Arttırma Nasıl Gerçekleştirilir?

eft islemi nasil yapilir

Halkbank günlük havale limitini arttırma işlemleri için banka ile iletişime geçilmesi yeterli olacaktır. Havale işlemlerinde üst limit tanımını müşteri kendisi oluşturabilir. Halkbank ise bu konuda müşterilerine yardımcı olarak limit arttırma işlemi için uygun olup olmadığınızı detaylı bir şekilde incelemektedir. Halkbank havale işlemi için 150.000 TL’lik bir limit belirmemiştir. Banka müşterileri başvuruda bulunup limiti arttırma ya da azaltma talep etme haklarına sahiptir. Ancak başvuru yapıp olumlu sonuç almadan 150.000 TL üzerinden herhangi bir havale işlemi gerçekleştirilemez. Bazı durumlarda limitin yetersiz kaldığı kişilerin bankaya başvuru yapması şarttır. Başvuru sonucu olumlu bir şekilde sonuçlanırsa, istenen üst limite ulaşabilirsiniz.

Ayrıca KOSGEB Kira Desteği Nedir, Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Halkbank EFT İşlem Sorgulama Nasıl Yapılmaktadır?

Halkbank EFT sorgulama işlemi şu bankacılık kanalları üzerinden gerçekleştirilmektedir:

 • Halkbank internet bankacılığı,
 • Telefon bankacılığı,
 • Şube bankacılığı,
 • Mobil bankacılık uygulaması,
 • ATM üzerinden sorgulama yapılır. Fakat sorgulama işlemi için EFT işleminin referans numarası istenir. Referans numarasını ilgili kısma girerek EFT işlemini sorgulamanız söz konusudur.

Halkbank günlük EFT limiti yükseltmek isteyen kişiler, bu bankacılık kanallarının hepsini kullanamaz. Çünkü Halkbank müşterilerin güvenliğini önemsediği ve bunu kendine ilke edindiği için sadece Halkbank şube bankacılığı üzerinden yapılmaktadır.