• ALTIN (TL/GR)
  1.456,37
  % 7,01
 • AMERIKAN DOLARI
  23,1902
  % 7,42
 • € EURO
  25,1221
  % 8,14
 • £ POUND
  29,2708
  % 7,76
 • ¥ YUAN
  3,2626
  % 7,56
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Gxs Coin (Gold Secure Currenty) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

gxs coin nedir

Gxs Coin, en iyi stable coin ile kripto para birimi avantajlarını tek bir yerde toplayan kripto para birimi olarak ifade edilebilir. Altın teminatlı olan Gsx Coin, stable coin şeklinde tanımlanmamıştır. Güven destekli altın varlığının yükselmesi durumunda Gsx Coin’in değeri de artmaktadır. Özellikle de altın rezervine sahip olan kullanıcılar tarafından tercih edilen bu coin için staking işlemleri gerçekleştirilemez. Gsx Coin üzerinden teşvik kazanılabilir.

Gsx Coin projesinin hedefleri arasında ise altın ve toprak mineralleri ile desteklenen istikrarlı bir madeni para meydana getirmek vardır. Aynı zamanda Gsx projesi, Gsx sahiplerine senelik şeklinde ikramiyeler sunmayı hedeflemektedir. Diğer bir yandan ise Gsx sahipleri varlıklarının ve maden haklarının lehtarları olarak görülmektedirler. Projenin ilerleyen dönemlerde Gxs Coin’i altın alımında kullanılabilecek bir modele taşımak hedefleri arasındadır.

Gxs Coin’in Tarihçesi

gxs coin gelecegi

Gxs Coin merkeziyetsiz, platform kullanıcılarını yetkilendiren ve ölçeklendirilebilmesi söz konusu olan bir kripto para birimidir. Blok zinciri veri tabanını kullanan Gxs coin, piyasada kısa süre içerisinde ilgi gören ve popülerleşen bir kripto paradır. Binance gibi büyük kripto para borsaları üzerinde alım – satım işlemlerine girmektedir. Borsa üzerinden ödeme yöntemi olarak para ya da doğrudan sahip olunan diğer kripto para birimlerini Gxs Coin’e dönüştürerek, coin satın alabilirsiniz. Farklı işlevlere de sahip olan uygulamaların gelişmesine imkân sağlayan proje kapsamında bu uygulamalardan kripto para üretimi gerçekleştirilir.

Gxs Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Gxs Coin çıkış tarihi 2017 senesi olarak bilinmektedir. Gxs Coin, blok zinciri tabanında geliştirilen veri kontrol uygulamalarını kullanıcının sunduğu bir projedir. Bir tür veri ekosistemi olarak tanımlanan Gxs projesinin yerel kripto para birimi Gxs Coin ya da Gxs Token şeklinde tanımlanabilir. Gxs Coin’in kurucusu Minqiang Huang, 2017 senesinde internet üzerinde kullanıcıların karşısına çıkan problemleri blok zincirinin sağladığı teknikler ile çözmek amacı ile tasarlamıştır. Kullanıcıların veri bilgilerini, dağıtılan dosya sistemiyle bir araya getirerek kriptografik şifreleme teknikleri yardımıyla korumaktadır. Daha sonra ise kullanıcılar, dosyalarında bulunan verilerini ulaşım amacı ile serbest bırakıp kazanç sağlayabilirler.

Gxs Coin Nereden Alınır?

Gxs Coin almak için şu adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

 • Gxs Coin satın alabilmek için öncelikle Gxs Coin’in geçerli olduğu yani işlem gördüğü kripto para borsaları üzerinde hesap oluşturulması gerekmektedir. Binance ya da BitMart borsaları üzerinde Gxs Coin işlem görmektedir. Kripto para borsası seçilerek internet sayfasına gidilmelidir.
 • Daha sonra borsanın hesap açma menüsü üzerinden ilgili kısma girerek istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde girmeniz gerekmektedir. Bu adım ile birlikte hesap oluşturulmuş olur.
 • Gxs Coin satın alabilmek için oluşturulan hesaba para yatırmanız gerekmektedir. Para yatırma sekmesine giriş yaparak size en uygun transfer yöntemini seçerek hesabınıza para transfer edin.
 • Hesabınıza para aktarıldıktan sonra Gsx Coin paritesinin olduğu satın alma sekmesine girin.
 • Bu kısımda ise o anki fiyat üzerinden ya da daha uygun fiyat üzerinden Gsx Coin satın alma emri verin.
 • Aldığınız Gsx Coinleri hesabınıza bağlı bulunan sanal cüzdan üzerinde ya da donanım cüzdan üzerinden saklayabilirsiniz. Ağ üzerinden meydana gelebilecek herhangi bir saldırı riskine karşı ise satın aldığınız coinleri donanım cüzdanda saklayarak daha güvenli bir şekilde tutmanız tavsiye edilmektedir. Tüm bu adımların uygulanması ile Gsx Coin satın alma işlemi tamamlanmış olacaktır.

Ayrıca Filup Coin (FILUP) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

Gxs Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Gxs Coin’in altyapısı, blok zinciri altyapısına sahiptir. Gxs Coin, internetin güvenli olmasını sağlamak adına tüm kontrolü yatırımcılara veren bir projedir. Gxs Coin projesi, kendi altyapısını kullanan kişilere farklı uygulamalar geliştirme imkânı sunmaktadır. Gxs Coin blok zinciri şu anda toplam 100 binde fazla işlemi aynı anda gerçekleştirebilecek ve onay verecek bir potansiyel barındırmaktadır. Bu sayı, gün geçtikte de artmaktadır. Gxs Coin hem kripto paranın hem de altın teminatlı stable coinin özelliklerini barındırmaktadır. Gelecek zamanlarda altın alımında ödeme aracı olarak kullanılması hedeflenen coinin değerlenmesi beklenmektedir.

Gxs Coin’in Avantajları Nelerdir?

gxs coin gelecegi

Gxs Coin’in avantajları aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Gsx Coin, kripto para takas işlemleri ya da cüzdanlar arasında gerçekleştirilen transfer işlemlerinde kullanıldığı zaman düşük masraflar ile gerçekleştirilir.
 • Gsx Coin alım – satım işlemleri ya da herhangi bir cüzdanlar arası transfer işlemleri oldukça kısa bir süre içerisinde gerçekleşmektedir. İşlemlerde bekleme süresi kısa olduğundan kullanıcılar zamandan tasarruf etmektedir. Yani işlem onayları kısa sürede verilir.
 • Gsx Coin, ilerleyen dönemlerde altın alımı gerçekleştirilen ödeme aracı olarak kullanılması planlanan bir kripto para birimidir. Geliştiricilerin bu hedefe erişebilmesi ile geleceğin para birimi olacağı düşünülmektedir.

Gxs Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Gxs Coin’in dezavantajları aşağıdaki gibidir:

 • Gsx Coin satın alınması sonucu kripto para hesabınızın sanal cüzdan kısmına ya da donanım cüzdanlarda saklanabilir. Sanal cüzdanlarda saklandığı zaman çevrimiçi konumda kalır. Eğer ki ağ üzerinden herhangi bir siber saldırı durumu gelişirse, bakiyeniz risk altına girebilir. Bunun için ise satın alınan coinlerinizi donanım cüzdanlar üzerinden tutmanız tavsiye edilir.
 • Gsx Coin sahiplerinin gerçekleştirilen bütün işlemleri, Apollo tarafından denetlenmektedir. Güvenlik sağlanması amacı ile gerçekleştirilen takip, yatırımcıları üzerinde merkezi olmayan modele karşı şüphe uyandırabilmektedir.