• ALTIN (TL/GR)
  1.654,38
  % 0,74
 • AMERIKAN DOLARI
  27,4507
  % 0,48
 • € EURO
  29,1630
  % 0,43
 • £ POUND
  33,6603
  % 0,69
 • ¥ YUAN
  3,7605
  % 0,29
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Gto Coin (Gifto Coin) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

gto coin gelecegi

Gto Coin, Ethereum tabanlı merkezi olmayan hediyeleşme protokolünün yerel para birimidir. Asian Innovations Group tarafından piyasaya sürülen Gto Coin, kullanıcılarının birbirlerine dijital hediyeler alabilmesine yardımcı olan bir araçtır. ERC – 20 tabanlı kripto para birimi Gto Coin ile ayrıca dijital hediyeler yapılabilmektedir. GIFTO ağı üzerinde içerik paylaşılarak kazanılan ödüller, Gto Coin cinsinden alınmaktadır. Gto Coin, sosyal medya il bağlantılı kripto para birimleri arasında yer almaktadır.

Gto Coin projesinin hedefleri arasında dijital öğe üreticileri ve içerik üreticilerine yarar sağlayabilecekleri bir ağ sunmak vardır. Bundan dolayı da GIFTO ağı üzerinde içerik üreticileri videolarını ve dijital öğe üreticileri ise dijital hediyeleri paylaşabilmektedirler. Ağ üzerinde yer alan diğer kullanıcıların üretilen dijital ürünleri beğenmeleri ya da satın almaları durumunda da coin kazanmaktadırlar. Gto Coin’in amaçları arasında aynı zamanda üretilen dijital ürünlerin sosyal medya ağları üzerinden gönderilebilmesini sağlar. Bu amaçlarına ulaşan projeden satın alınan dijital hediyeler, sosyal medya platformları üzerinden istenen kişiye gönderilebilmektedir.

Gto Coin’in Tarihçesi

gto coin gelecegi

Gto Coin kripto para biriminin CEO’su Andy Tian’dır. Andy Tian, Çin’de doğan ancak 10 yaşında iken New York’a taşınan bir girişimcidir. Charles Thach, özellikle genişletilebilir kriptografik konsept olmak üzere kripto para birimi projeleri üzerinde çalışan uzmanlardan birisidir. Charles Tahch da projenin teknolojik yönlerinin arkasında yer alan geliştiricilerden biridir. Sistemin kriptografi alanındaki uzmanı olan William H. Nguyen’dir. Daha önce de ölçeklenebilir bir blokchain oluşumu üzerinde kayda değer bazı çalışmalar sergilemiştir. Aynı zamanda William H. Nguyen başarılı bir iş insanıdır.

Gto Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Gto Coin çıkış tarihi 2017 senesi olarak bilinmektedir. GIFTO ile kullanıcıların herhangi bir sosyal medya platformu üzerinde birbirlerine hediye gönderebilmeleri söz konusu olmaktadır. İçerik üreticileri de ödüllendirilebilir isteyen kullanıcılar istediği içerik üreticilerine ödül gönderebilmektedir. GIFTO aynı zamanda Upbit kripto para borsasının 20 milyon kullanıcını kendi yararına kullanarak yararlandığı bilinir. Gto Coin ile birlikte kullanıcıların herhangi bir sosyal medya platformu üzerinden birbirlerine hediye gönderebilmeleri mümkündür. İçerik üreticileri de ödüllendirilebilmektedir. Uplive olarak isimlendirilen bu platformu oluşturan ekip, Facebook, Youtube ve hatta Instagram gibi pek çok kişinin kullandığı platformlar üzerinde içerik üreticilerinin para kazanmalarını sağlayan sanal hediye protokolünü blok zinciri ile birlikte harmanlayarak bu alanda yeni bir oluşum kurmuştur.

Gto Coin Nereden Alınır?

Gto Coin almak için aşağıdaki adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

 • Gto Coin satın alabilmek için ilk olarak coinin işlem gördüğü kripto para borsalarında hesap oluşturmanız gereklidir. Gto Coin’in işlem gördüğü kripto para borsaları Binance, OKEx, Bittrex ve Coin DCX gibi borsalardır. Bu kripto para borsaları arasında bir tercih yaparak seçtiğiniz kripto borsası üzerinde hesap oluşturmanız gerekmektedir.
 • Seçilen kripto para borsasının internet adresine giriş yaparak hesap açın. Hesap oluşturma sekmesine giriş yaparak karşınıza çıkan KYC işlemlerini doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlamanız gerekmektedir.
 • Hesap oluşturma işlemi tamamlandıktan sonra borsa hesabına para aktarmanız gerekmektedir. Bunun için ise borsanın para yatırma işlem menüsü üzerinden tercih ettiğiniz ve size en uygun olan para transfer işlemini seçerek hesaba para aktarın.
 • Borsa hesabı üzerinde yer alan “kripto para al” seçeneğine tıklayarak Gto Coin’i seçip satın alma sayfasına gidin.
 • Satın alma sekmesi üzerinde yer alan o andaki fiyat üzerinden ya da daha uygun bir fiyat üzerinden Gto Coin alma emri verin.
 • Satın alma emri onaylanmasının ardından ise Gto Coin’iniz sanal cüzdanınıza aktarılacaktır. Satın aldığınız coininizi olası bir siber saldırı ihtimaline karşı daha güvenli olan soğuk cüzdan üzerinde saklamanız tavsiye edilmektedir. tüm bu işlemleri tamamlamanızın ardından coin satın alma işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Gto Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

gto coin nedir

Gto Coin’in altyapısı, Ethereum tabanlıdır. Gto Coin, GIFTO oluşumunda NFT hediye satışı gerçekleştirerek coin kazanmayı sağlayan kripto para birimidir. Ayrıca içerik üreticilerine coin kazanma imkânı sunan bir platformdur.

Gto Coin’in Avantajları Nelerdir?

Gto Coin’in avantajları şu şekildedir:

 • Gto Coin sahibi olan kullanıcılar, alım – satım işlemleri dışında başka yollar ile de coin kazanabilmektedirler. Dijital hediye üreticileri, proje kapsamında ürünler satarak da Gro Coin kazanabilirler. Diğer bir yol ise içerik üreticileri de ağ üzerinde içerikler paylaşıp beğeniler üzerinden de coin kazanma şansına sahip olurlar.
 • Gto Coin ile takas ya da cüzdanlar arası gerçekleştirilen transfer işlemlerinde kullanıcılar çok kısa süre içerisinde işlem onayı alarak zamandan tasarruf etmektedirler.
 • Cüzdanlar arası gerçekleşen transfer işlemlerinde, işlemler üzerinden düşük ücretler alınarak masraf işlemleri tamamlanır.

Gto Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Gto Coin’in dezavantajları aşağıdaki gibidir:

 • Belirli alt coinlerde olduğu gibi işlem başına verilen ücretlerin bir kısmının geri dağıtımı üzerinden ödül verilmemektedir. Ödül kazanabilmek için NFT üretici olmak şarttır.
 • Sanal cüzdan üzerinden coinlerin saklanması, ağ üzerinde gerçekleşebilecek olan olası siber saldırılara karşı risk altında olmaktadır. Çevrimdışı saklama olanağı olan donanım cüzdanlar, bu riski ortadan kaldırmaktadır.
 • Gto platformu daha çok NFT sektörüne ve sosyal medya platformları mantığına hitap etmektedir. Kredi verme ya da kripto para sigortalamak için kullanılması yaygın olmaz.