• ALTIN (TL/GR)
  1.888,80
  % -0,65
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8856
  % -0,26
 • € EURO
  31,4875
  % -0,93
 • £ POUND
  36,4619
  % -0,78
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Garanti BBVA Kredi Kartı Başvurusu Nasıl Yapılır?

kredi karti basvurusu

Garanti BBVA kredi kartı başvuruları, birçok farklı kanal üzerinden yapılabilir durumdadır. Müşterilerin tercihine bağlı olarak farklı kanallardan yapılabilecek olan kredi kartı başvurularından kişiler genellikle anında olumlu veya olumsuz sonuç alırlar. Garanti BBVA kredi kartı başvurularının yapılabileceği kanallar ise şu şekilde sıralanabilir:

 • Mobil bankacılık
 • İnternet bankacılığı
 • Müşteri hizmetleri
 • Garanti BBVA şubeleri

Farklı kanallar ile yapılabilecek olan kredi kartı başvuruları, teknolojik ortamlarda yapıldığı halde genellikle birkaç dakika içerisinde olumlu veya olumsuz dönüş alınabilir. Bu sayede müşterilerin başvurdukları karta sahip olmalarında herhangi bir engel olup olmadığının öğrenilmesi içinde günlerce beklemeye veya banka sırasında bulunmaya gerek duyulmaz . Garanti bankasının kredi kartlarına başvurabilmek için tek şart ve koşul garanti BBVA müşterisi olmaktan geçer. Garanti bankasının mevcut müşterisi olan herkes kolayca kredi kartı başvurusunda bulunabilir; fakat her kredi kartı başvurusunda bulunan kişiye, kesinlikle kredi kartı verilmesi söz konusu değildir. Öncelikle bankanın değerlendirmesi yapılır ve bu değerlendirmede kişinin risk raporu gözlemlenerek, kredi kartı çıkarılmasına uygun görülür ve kart çıkarma işlemleri başlatılır veya kredi kartına uygun olmayan müşterilerin, kart talepleri red edilerek kişiye uygun bulunmadığı bildirilir. Bu sayede kişinin kredi kartı almasında bir engel bulunup, bulunmadığı da öğrenilmiş olur.

Garanti BBVA Kartı Ne Kadar Sürede Çıkar?

kredi karti ozellikleri

Garanti BBVA kartlarının basım süreleri, bazı durumlarda farklılık gösterse de genellikle 2-5 iş günü arasında farklılık gösterir ve bu süreler içerisinde kart basımı gerçekleşir. Garanti BBVA kart başvuruları sonrasında kartın onaylanma aşaması, basım aşaması ve kişiye ulaştırılma zamanı da eklenerek kart teslim süreci başlatılır. Genellikle kart basım aşamaları, kart başvurusu esnasında müşteriye bildirilir ve kaç günde teslim edileceği de bildirilerek işlemlere başlanır. Garanti BBVA’nın kart basım aşaması genellikle 2 iş günü içerisinde gerçekleşirken, teslim aşaması ise genellikle 5 iş günü içerisinde gerçekleşerek kart teslimi yapılır.

Ayrıca Denizbank Platinum Kart Limiti Ne Kadar? adlı yazımıza göz atın!

Garanti BBVA Kart Başvurusu Nereden Yapılır?

Garanti BBVA kart başvurularının yapılabileceği, birçok farklı kanal vardır. Kart başvurusunun hangi alanda yapılacağı ve ne için yapılacağına bakılarak en uygun alandan yapılmasına izin verilir. Garanti BBVA kart başvurularının yapılabileceği kanallar şöyledir:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Garanti BBVA şubeleri
 • Müşteri hizmetleri
 • Garanti BBVA ATM’leri
 • Garanti BBVA ile anlaşması bulunan ortak ATM’ler

Garanti BBVA kartları arasında; farklı kredi kartları ve farklı banka kartları bulunur. Kişilerin hangi karta başvuracağını kendisi seçebilir. Garanti BBVA’nın farklı birçok banka kartı ve kredi kartı bulunur. Her ihtiyaca göre hazırlanan kredi kartlarında birçok seçenek bulunurken özellikle yurtdışı kullanımına açık olan kartlar genellikle daha çok talep görmektedir. Kart başvurusunun yapılacağı kanaldan, kart başvurusu esnasında hangi kart için başvuru yapılacağı da seçilmelidir. Böylece müşteriler başvuruda bulunulan kartı kendileri seçerek, ihtiyaçlarına uygun olan kartı da belirlemiş olurlar. Müşterinin kendine özel seçtiği kartlar, her müşterinin ihtiyacına uygun olarak hazırlandığı gibi tamamen ihtiyaçları karşılamasada, ihtiyaçlara en yakın olan kartın seçilmesine de olanak tanınmıştır.

Garanti BBVA Kredi Kartı Çıkarmak İçin Gerekenler Neler?

Garanti BBVA’dan kredi kartı çıkarmak için gereken ve banka tarafından müşterilerden istenen bazı belgeler bulunur. Garanti bankasından kredi kartı çıkarabilmek için bankanın öncelikle istediği şart, başvuruda bulunan kişinin SGK güvencesi olmasıdır. Bu sebeple banka önce başvuru yapan kişinin herhangi bir güvencesi bulunup, bulunmadığına bakar ve işlemlere buna göre devam eder. Bir SGK güvencesi bulunmayan kişiler için ise genellikle öğrenci, ev hanımı gibi kişilere uygun kredi kartlarına başvuru yapılması gerekir. Bu sayede kredi kartı çıkarma oranları yükselecektir. Kredi kartı çıkarmak için bankanın, müşterilerinden istediği özel evraklar bulunmaz. Yalnızca özel durumlarda gelir beyan eden belge gerekebilir. Bu belgelerin gerektiği durumlarda da banka tarafından kişiye istenilen bilgiler ve belgeler sunulacaktır.

Garanti Kredi Kartı Çeşitleri Nelerdir?

kredi karti basvurusu

Garanti BBVA kredi kartı çeşitlerinden, birçok farklı kart çeşidi bulunur. Garanti BBVA’nın müşteri kullanımına sunduğu kart çeşitleri ise şöyledir:

 • Bonus ailesi; bedavası ve bonusu en bol olan kartlardan birisi olan ve bonus ailesinden olan VISA alt yapılı bu karttan, bonus ile taksitli alışveriş yapılabilir, alışveriş yaptıkça bonus kazanma fırsatı bulunur.
 • Shop&fly; shop&fly ailesinden olanların daha fazla mil kazanmaları ve daha fazl seyahat hakkı kazanmalarına fırsat verilir. Shop&fly kredi kartına sahip olmak için internet sitesinden anında başvuru yapılabilir.
 • Miles&smiles; 2000 yılından itibaren Türk hava yollarının kredi kartı olan miles&smiles kredi kartları ayrıcalıkları ile müşterilerin kullanımına hazırdır.
 • American express card; american Express card, dünyanın en prestijli kredi kartlarındandır. American express kartlarında birçok indirim ve fırsattan yararlanabilmek için yalnızca garantinin resmî internet sayfasından başvuru yapılması gerekir. Böylece her müşteri american express card’a sahip olabilir.

Ayrıca Denizbank Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Garanti BBVA Bonus Kart Özellikleri Neler?

Garanti BBVA’nın bonus kart özelliklerinden, her bonus kart sahibi olan müşteri faydalanabilir. Dünyanın her yerinde kullanılabilecek olan bonusları kazanmak yalnızca müşteri olmaktan geçiyor. Yapılabilecek olan tüm alışverişlerde 250.000’i aşkın bonus program ortağından yapılabilecek olan harcamalardan daha fazla bonus kazanmak mümkündür. Biriken bonuslar ile bonus program ortaklarında bedava alışveriş yapabilme şansı bulunur. Bonus kartlarından yapılan alışverişlerde müşterinin istediği şekilde taksit seçenekleri planlanarak, bonus kartın özellikleri kullanılabilir. Garanti BBVA ailesinin faydalanabileceği bonus kart özelliklerinden her bonus kart sahibi müşteri faydalanabilir.