• ALTIN (TL/GR)
  1.627,83
  % -0,87
 • AMERIKAN DOLARI
  27,3861
  % 0,25
 • € EURO
  29,0664
  % -0,07
 • £ POUND
  33,4657
  % 0,04
 • ¥ YUAN
  3,7585
  % 0,18
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Garanti BBVA Kart Güvenlik Kodu Nerede Yazar?

garanti guvenlik kodu ne ise yarar

Garanti BBVA kartlarının güvenlik kodları, bulunan kartın arka kısmında CVV kısmında yazılı bulunur. Garanti kartlarının genellikle arka yüzünde bulunan güvenlik kodları 3 hanelidir ve her kartta kesinlikle bulunma durumundadır. Garanti BBVA kartlarının güvenlik kodları, kartın arka yüzünde ve CVV yazan kısım da bulunur. Kart güvenlik kodu demek bir diğer adıyla da CVV demektir. Bu sayede kartların güvenlik kodlarının nerede bulunduğu kolayca bulunabilir. Kartında ki güvenlik kodunun nerede yazdığını merak eden kullanıcıların tek yapması gereken ise “CVV” yazısının nerede bulunduğuna bakılmasıdır. CVV kodunun nerede yazıldığı bulunduğu taktirde, kartın güvenlik kodu da bulunmuş olacaktır. Garanti BBVA kartlarının yerleştirilmesi genellikle aynı olduğu için güvenlik kodları da genellikle kartın arka kısmında bulunur.

Garanti BBVA Kart Numarası Nereden Öğrenilir?

garanti guvenlik kodu nedir

Garanti BBVA’nın kart numaraları, kişiye özel olarak hazırlanan kartların ön yüzünde bulunur. Kart numaraları genellikle 16 haneden oluşur ve garanti kartlarında, kartın ön yüzeyinde alt kısımda yazılı haldedir. Garanti BBVA’dan yeni bir kart çıkarıldı ve kart henüz müşteriye teslim edilmedi ise; fakat müşteri kart başvurusunun onaylanması halinde kartı internet aracılığı ile kullanmak istiyor ise kart numarası, Garanti BBVA’nın mobil uygulamalarından öğrenilebilir veya internet bankacılığı aracılığıyla da öğrenilebilirken, garantinin müşteri hizmetleri aranarakta kart numarasının öğrenilmesi mümkündür. Kart numaralarını farklı mecralardan öğrenebilecek olan müşterilerin, kartları teslim edilmese dahi internetten alışveriş yapmaları mümkündür; fakat bu durum için de kişinin kart başvuru esnasında internet alışverişine izin vermesi gerekir. Kart başvurusu esnasında internet alışverişine izin verilmediyse ve sonrasında izin verilmek isteniyor ise bu işlem mobil bankacılık, internet bankacılığı, SMS yöntemi ile birkaç dakika da halledilebilir ve bu sayede kart internet alışverişine de açık hale gelmiş olur. Garanti kart numarasını öğrenen her müşterinin internetten alışveriş yapmasına izin verilirken, kart numarasının teknolojik yöntemler ile öğrenilememesi durumunda ise müşterinin en yakın garanti BBVA şubesine giderek gerekli işlemleri yapması gerekir.

Ayrıca Denizbank Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Garanti BBVA Mobil Bildirim Nasıl Onaylanır?

Garanti BBVA’nın mobil bildirim onayı için, yapılması gereken yalnızca telefon eşleştirmesidir. İlgili cep telefonundan garanti BBVA mobil uygulamasına giriş yaparak işlemler onaylandığı taktirde, kişinin mobil bildirimi onaylamasına izin verilir. Mobil bildirimlerin telefona gelebilmesi için öncelikle uygulamanın bir cihaza bağlanması gerekiyor. Cihaza bağlandığı taktirde, ilgili uygulamalardan gelen mobil bildirimler kişinin izni dahilinde onaylanabilir. Mobil bildirimler genellikle telefon ekranı açık veya kapalı iken ekrana düşer ve alt kısmında “onayla” butonu bulunur. Mobil bildirimden “onayla” kısmına basıldığı taktirde mobil bildirim onaylanmış olur ve böylece hangi uygulamadan cep telefonuna sistem onayı gönderildi ise bu onayın cep telefonundan verilmesine de izin verilir.

Garanti BBVA Kredi Kartı Kapatma Ücreti Var Mı?

Garanti BBVA kredi kartlarının kapatılmasında müşteriler herhangi bir ücret ödemeden bu işlemi kolayca gerçekleştirebilir. Garanti BBVA kartlarından herhangi birisine sahip olan müşteriler, bir süre sonra kartın kapatılmasını talep etme hakkına sahiptirler. Bu sayede kartın kullanımını iptal ettirebilir ve tamamen kart kapatma işlemi gerçekleştirilebilir. Müşterilerin yalnızca birkaç işleme onay vermesi halinde kart kapatma işlemleri kolayca gerçekleştirilir ve garanti BBVA kart kapatma işlemi için müşterilerden herhangi bir ücret talep edilmez. Garanti BBVA kartlarından herhangi birisinin kapatılması için başvuru yapılabilecek kanallar şu şekildedir:

 • Garanti BBVA internet bankacılığı
 • Garanti BBVA mobil bankacılık
 • Garanti BBVA müşteri hizmetleri
 • Garanti BBVA şubeleri

Bu kanallara başvurarak, ilgili kart bilgilerinin paylaşılması ve kartın kullanıma kapatılmasının istendiği belirtildiği taktirde kısa sürede kart kapatılacaktır. Kartın kapatılabilmesi için hiçbir borç bulunmaması gerekir ve önceki dönemlerde kartın yıllık ücretinin de ödenmesi gerekir. Yalnızca bu durumlarda kart kapatma işlemleri gerçekleştirmek mümkündür.

Garanti BBVA Kart Nasıl Aktifleştirilir?

garanti guvenlik kodu nedir

Garanti BBVA kartlarının aktifleştirilebilmesi için, müşterilerin ilgili kart için başvuruda bulunmaları gerekir. Garanti BBVA kartlarından aktifleştirme işlemi yapılması için müşteri hizmetlerinin aranması veya en yakın garanti BBVA şubesinin ziyaret edilmesi gerekir. Kartın neden aktif olmadığına bakılarak ilgili görevli tarafından kart aktifleştirilmesi yapılır. Kartların aktifleştirilmeleri bazı durumlara bağlıdır bu sebeple her müşterinin başvurması halinde kartı aktif edilmez ve neden aktif edilmediği de müşteri ile paylaşılır. Önceden müşteri tarafından aktifliğine son verilmiş kartlar, daha sonra aktifleştirilmek istendiğinde bu işlem kolayca yapılabilir. Bu sayede kişi kartını aktif etmiş olur. Garanti BBVA şubelerine giderek kişinin kartının neden aktif olmadığı öğrenilebilir ve aktiflik işlemleri için adımlar gerçekleştirilir. Genellikle kart aktiflikleri müşteriler tarafından yapılıyor olsa da bazı özel durumlarda bankalar tarafından da kart aktifliğine son verildiği olabiliyor.

Ayrıca Denizbank E-Parola Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Garanti BBVA Kapatılan Kart Nasıl Açılır?

Garanti BBVA’ya ait olan ve kapatılan kartların, açılabilmesi için öncelikle müşterilerin, bankaya bizzat başvurmaları gerekir. Banka tarafından ilgili kartın neden kapatıldığına bakılarak, kartın açılımı gerçekleştirilir. Bazı özel durumlarda kart kapatıldığında maalesef yeniden açılabilme hakkına da sahip değildir. Bu yüzden kişilerin kartlarını kapatmadan önce iki kez düşünmeleri gerekir. Garanti BBVA kartları müşteriler tarafından kapatılıp, açılabileceği gibi banka tarafından da bazı durumlarda kapatılma hakkına sahiptir. Bankaya bulunan yüklü borç ve kart borçlarının ödenmemesi durumunda kart, banka tarafından otomatik olarak kullanıma kapatılır ve kişi kart borcunu tamamen ödeyene kadar da kartın kullanımı açılmaz.