• ALTIN (TL/GR)
  1.646,05
  % 0,24
 • AMERIKAN DOLARI
  27,4590
  % 0,50
 • € EURO
  29,0506
  % -0,02
 • £ POUND
  33,5799
  % 0,39
 • ¥ YUAN
  3,7622
  % 0,27
 • BITCOIN/TL
  742160
  % 3,25
 • ETHEREUM/TL
  45363
  % 4,03
 • BIST 100
  %

Garanti BBVA Avans Hesap Ödeme Nasıl Yapılır?

garanti bankasi avans hesap

Garanti BBVA avans hesap ödemeleri her ayın son iş gününde kesilir. Son ödeme tarihi ise takip edilen ayın avans hesap kesim tarihi ile aynıdır. Kart üzerinden yalnızca avans hesap kullanıldığı taktirde müşteriye sadece avans hesap ekstresi gönderilir. E posta yöntemi ile gönderilen ekstrelerde ekstra bir ücret talep edilmez. Posta yolu ile ekstre gönderimi talep edilir ise bu yöntem için 4,60 TL ekstre tahsil ücreti talep edilir. Avans hesap ödemeleri için yapılabilecek birkaç farklı yöntem bulunur. Ödeme yapılabilecek kanallar ise şu şekildedir:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Garanti BBVA ATM’leri
 • Garanti BBVA şubeleri

Müşterinin insiyatifine bağlı olarak ödeme yöntemi seçilir ve müşterinin istediği kanalda ödeme yöntemi gerçekleştirilir. Müşterinin isteğine bağlı olarak otomatik ödeme talimatı verildiği taktirde her ay düzenli olarak hesapta bulunan bakiye ile ödemeler yapılır. Ödeme yapılabilecek olan kanalların tümünden müşteriler 7/24 ödeme gerçekleştirebilir.

Garanti BBVA Avans Hesap Nedir?

garanti bankasi avans hesap

Garanti BBVA’nın avans hesapları müşterilerin ihtiyacına uygun olarak toplam tutar veya taksitli tutar olarak aydan aya çekilebilir. Garanti BBVA tarafından müşterilerin kullanımına sunulan avans hesap, acil nakit ihtiyacı bulunduğu taktirde kullanılabilecek hesap türüdür. Avans hesap, vadesiz mevduat hesabına bağlı olan kredili mevduat hesabıdır. Hesapta yeteri kadar bakiye bulunmadığı taktirde nakit avans ile ihtiyaç duyulan miktar çekilebilir ve müşterinin belirlediği ödeme şekilleri ile geri ödeme taksitleri oluşturulur. Nakit avans çekimlerinde müşterinin kullandığı tutara ve gün sayısına bağlı olarak günlük faiz işlenir. Geri ödeme tutarı bu faizler ile birlikte ortaya çıkar. Kullanılmayan ve hesapta bekleyen nakit avans limitleri için müşteriden hiçbir ücret talep edilmez.

Ayrıca Akbank Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir? adlı yazımıza göz atın!

Garanti BBVA Avans Hesaba Nasıl Başvurulur?

Garanti BBVA ile avans hesaba başvurmak için farklı birkaç kanal bulunur. Bu kanallar ile başvuru yapıldığı taktirde ve başvurusu banka tarafından onay göre müşteriler anında avans hesap bakiyelerini kullanmaya başlayabilirler. Garanti BBVA’nın avans hesap özelliğinden faydalanabilmek için seçilebilecek olan yöntemler şu şekildedir:

 • Garanti BBVA internet bankacılığı aracılığı ile avans hesap başvurularında bulunulabilir.
 • Garanti BBVA mobil uygulaması ile hızlı ve kolay birkaç açımda avans hesap başvurusuna bulunulabilir ve işlemler banka tarafından onaylandığı taktirde anında nakit avans kullanılabilir.
 • GarantiBBVA.com.tr adresinden, nakit avans başvuruları gerçekleştirilir ve garantinin resmî internet sayfasından genellikle tüm bankacılık işlemleri gerçekleştirilebilir.
 • Tüm garanti BBVA şubelerinden nakit avans hesap açılımı için başvuru yapılabilir.

Garanti BBVA Nakit Avans Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Neler?

garanti bankasi hesap islemleri

Garanti BBVA nakit avans başvurusu için gereken belgeler banka tarafından hesap açma esnasında müşterilere bildirilir. Bu sayede müşteriler kolayca başvuru gerçekleştirebilir ve aksaklık yaşanmadan işlemler tamamlanarak hesap açılımı gerçekleşir. Garanti BBVA avans hesap açılımı için gereken belgeler ise şu şekildedir:

 • Nüfus cüzdanı ile nakit avans hesaplarına kolayca başvuru yapılabilir ve banka tarafından yapılacak olan avans hesap başvurularında kimliğin aslının mutlaka müşterinin yanında olması gerekir.
 • Gelir belge beyanı banka tarafından müşterilerden talep edilir. Çalışma şekline göre alınabilecek olan gelir belgeleri bankaya teslim edilerek avans hesap başvurularında kullanılır.
 • Avans hesap başvurusu yapacak olan birey emekli ise bankaya emeklilik belgesinin iletilmesi gerekir.
 • Avans hesap başvurusunda bulunacak olan birey şahıs şirket sahibi ise, güncel vergi levhası ve yıllık gelir belgelerinin bankaya iletilmesi gerekir.
 • Sermaye şirketi ortağı ise başvuru yapan kişi, yıllık kurumlar vergi beyannamesini bankaya iletmek ile yükümlüdür.
 • Avans hesabına başvuru yapacak olan müşteri kira gelir sahibi ise bunu kanıtlayacak olan kira gelir belgesi bankaya sunularak işlemler hızlandırılabilir.
 • Kişi, faiz geliri sahibi ise başvuru faiz gelir belgesi gerekir.
 • Başvuru yapacak olan birey çiftçi ise, çiftçi belgesi ve zirai kazancı gösterir belgenin bankaya iletilmesi gerekir.

Ayrıca Akbank Direkt Limit Artırımı Nasıl Yapılır? adlı yazımıza göz atın!

Garanti BBVA Nakit Avans Hesabı Eksiye Düştüğünde Ne Olur?

Garanti BBVA’nın nakit avans hesapları eksiye düşer ise bağlı olan vadesiz mevduat hesabına herhangi bir nakit girişi sağlandığında otomatik olarak nakit avans hesaba aktarılır ve otomatik ödeme gerçekleştirilir. Kullanılan kredilere yani avans hesaplara yalnızca kullanılan gün sayısı kadar faiz oranı işletilir. Kullanılmayan gün sayıları faiz oranına tâbi değildir. Hesapta bulunan mevcut avans hesap limitleri kullanılmadığı taktirde hesap açık olsa dahi herhangi bir faiz oranı işletilmez. Eksiye bakiyeler kullanıldığı taktirde geri ödemelerde; para+faiz+ vergi yükümlülükleri ile bir tutar belirlenir ve geri ödenecek tutar, alınan nakit avans tutarı ile aynı olmaz. Nakit avanslarda her tutar için belirlenen faiz oranı %1,80 olarak belirlenmiştir. Taksitli nakit avans alınır ise günlük faiz oranı işlenmezken, toplam tutar şeklinde alınan miktarlarda günlük akdi faiz oranı işletilerek geri ödeme miktarı oluşturulur. Garanti BBVA’nın Müşterilerine sunduğu nakit avans ve taksitli nakit avans seçeneklerinde bonus kazanımı yapılamaz. Garanti BBVA’ya başvuru yapıldığı taktirde, başvuru onaylanır ise anında banka tarafından müşterinin vadesiz TL hesabına aktarılır. Vadesiz TL hesabı bulunmayan; fakat nakit avans hesap başvurusunda bulunan ve başvuruları onaylanan müşteriler için anında bağlı olduğu ATM tarafından bir hesap açılır ve nakit avans tutarı hesaba aktarılır. Müşteri ilgili banka şubesine giderek istediği zaman nakit avans limitini çekebilir. Nakit avansın aktarıldığı hesap üzerinden müşteri dışında kimse işlem yapamaz.