• ALTIN (TL/GR)
  1.889,43
  % -0,61
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8589
  % -0,26
 • € EURO
  31,5030
  % -0,89
 • £ POUND
  36,5145
  % -0,65
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Filup Coin (FILUP) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

atlas coin gelecegi

Filup coin Binance Kaldıraçlı Belirteçler, Binance spot piyasası içerisinde yatırımcılara dayanak varlığa kaldıraçlı maruz kalmaya yarayan, alım – satım işlemleri gerçekleştirilen varlıklardır. Her kaldıraçlı coin, pek çok kalıcı sözleşme pozisyonunu temsil etmektedir. Jetonların fiyatı, sepetteki kalıcı sözleşme pozisyonlarının kavramsal tutarında değişikliği ve kaldıraç seviyesinin katlarındaki değişiklikleri izlemektedir.

Filup Coin’in Tarihçesi

apenft coin gelecegi

Filup Coin, 18 Aralık 2020 tarihinde kullanılmaya başlamıştır. Filup Coin’in 18 Aralık 2020 tarihinden bu tarihe kadarki en yüksek değeri 89 dolardır. Bu seviyeye 1 Nisan 2021 tarihinde ulaşmıştır. Ayrıca tahminlere göre de 2022 yılı içerisinde 4.8047243314039 dolar olabilir.

Filup Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Filup Coin’in çıkış tarihi 18 Aralık 2020 olarak bilinmektedir. Bilinmeyen bir adet arzına sahiptir. Sağ itibari ile artık Filup coin, dolar piyasa değerine sahiptir. Filup Coin’in şu andaki fiyatı 1.46 dolardır. Coin Market Cap’ta 2786 ve son zamanlarda ise % 44.66 oranında bir büyüme artışın sahip bir coin’dir. Filup Coin, pek çok kripto para borsası üzerinde listelenmiştir. Bunun anlamı, pek çok kripto para borsasında işlem görebilmektedir. Diğer ana kripto para birimlerine nazaran fiat para ile doğrudan satın alınamamaktadır. USDT satın alarak, Filup Coin ile ticaret yapmayı teklif eden borsaya transfer ederek kolay bir şekilde Filup Coin satın alabilirsiniz.

Filup Coin Nereden Alınır?

Filup Coin almak diğer kripto para birimleri ile kıyaslandığı zaman zor bir işlemdir. Filup Coin, Coinbase uygulaması ya da Coinbase Wallet üzerinde yoktur. Fakat Filup Coin satın almak için şu adımları takip edebilirsiniz:

 • Filup Coin varlığını nereden ve hangi para birimleri ile satın alabileceğinizi öğrenebilmek için Coin Market Cap internet adresine giriş yaparak incelemelerde bulunun.
 • Coin Market Cap sitesi, kripto para birimlerinin her biri için satın alma seçeneklerinin olduğu bir liste paylaşır. Bunun için ilk olarak Coin Market Cap internet sitesine girerek Filup için arama yapın. Fiyat tablosunun yanında yer alan butona tıklayın. Bu kısımda Filup Coin satın alabileceğiniz tüm borsalar eksiksiz bir şekilde sizin için listelenecektir. Aynı zamanda Filup Coin alabilmek için kullanabileceğiniz para birimleri de görülür. Arama kısmının yanındaki butonun alt kısmında Filup varlığının kısaltması olan FıLUP ile beraber ikinci bir kripto para birimi göreceksiniz. Bu ikinci kripto para birimi, FILUP satın almak için kullanılabilen bir varlıktır. Filup Coin satın alma işlemleri sırasında ABD doları kullanacaksanız FILUP / USD seçeneğini dikkate alın.
 • Diğer adım ise satın alma işlemini yapacağınız platformu seçmek olacaktır. Farklı platformlar; farklı güvenlik önlemleri, güvenirlik ve likidite seviyelerine sahip olmaktadır. Bu yüzden herhangi bir kripto para hesabı oluşturmadan önce platformları araştırın.
 • Seçilen platform üzerinden satın alma işlemlerini gerçekleştirin. Her kripto para borsası platformunun işleyişi farklı olmaktadır. Bazı platformları kullanmak daha kolay iken bazıları da daha zor olmaktadır. Genel olarak ABD doları gibi bir para birimi ile kripto para satın almak, diğer bir kripto para birimini kullanmaktan daha kolaydır. Filup Coin’i başka bir kripto para ile satın almanız gerekir. Bu yüzden ilk olarak FILUP desteği veren kripto para borsası üzerinden hesap oluşturarak cüzdan sahibi olmalısınız.
 • Ardından birinci para birimini satın alarak, seçtiğiniz herhangi bir platform üzerinden FILUP sayın almak için bu kripto parayı kullanabilirsiniz.

Ayrıca Eps Coin (Ellipsis Coin) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

Filup Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Automata coin gelecegi

Filup Coin’in altyapısı, BEP – 2 tabanlı bir sağlayıcıya sahiptir.

Filup Coin’in Avantajları Nelerdir?

Filup Coin’in avantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Merkezi olmayan sistemlere sahip olduğu için para transfer işlemlerinde bir merkeze bağlı olmazsınız. Bu sayede de oldukça hızlı bir şekilde transfer işlemleri gerçekleştirilir. Günün 24 saati istediğiniz transfer işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.
 • Günlük yaşamda kullanılabilen para birimlerine oldukça kolay bir şekilde dönüştürülebilir. Bu sayede kullanıcılar için oldukça pratiktir.
 • Hiçbir ülkeye ait değildir. Bundan dolayı da herhangi bir ülkede yaşanan ekonomik krizlerden ya da küçük ekonomik sorunlardan etkilenmez. İniş – çıkışlardan etkilenmez. Bu durum kripto paralar ile ilgili bir durum değildir. Para birimlerinden tamamen bağımsız sistemlere sahiptirler.
 • Herhangi bir şekilde bankalar gibi kesintilere uğramamaktadır. Örneğin cüzdanlar arası bir transfer işleminde ücrette herhangi bir kesinti olmadan kolay bir şekilde karşı tarafa kripto parayı gönderebilirsiniz.

Filup Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Filup Coin’in dezavantajları aşağıdaki gibidir:

 • Hukuki statüsü bilinmemektedir. Buna dair herhangi bir denetleme ve düzenleme yapılmasına ilişkin çalışmalar ise oldukça yenidir. Bu sebeple de yatırımcılar, hata olması halinde paranın alınması ve garanti kapsamındaki düzenlemelerden yararlanamaz. Ancak kamunun, kripto para piyasasına müdahale etme imkanının az olması, kripto para birimlerinin yaygın bir şekilde kullanılmasına oldukça etkili bir faktördür.
 • Bazı durumlarda bilgi edinme olanağı kısıtlıdır. Yani şeffaflık yoktur. Şeffaflığa dair düzenlemeler olmaması, kripto para birimlerine karşı kullanıcıların daha şüphe ile yaklaşmalarına sebep olmaktadır. Şeffaflığın olmaması, dolandırıcılık ve siber saldırı riskini de arttırmaktadır.
 • Güvenilir ve tutarlı bağımsız standartlara tabii olmadığı için dünya genelinde, kripto para borsalarında alım – satım işlemleri, piyasa faaliyeti, piyasa yapımı, uzlaştırma ve takas gibi birçok işlemde düzenli bir şekilde kullanılamaz.