• ALTIN (TL/GR)
  1.889,22
  % -0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8814
  % -0,26
 • € EURO
  31,5007
  % -0,89
 • £ POUND
  36,5182
  % -0,65
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

FC Barcelona Fan Token (BAR) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

fc barcelona fan token degeri

BAR Coin isimli kripto para Chiliz ve Barcelona’nın ortak olarak çıkardığı bir kripto paradır. Barcelona bir İspanyol futbol kulübüdür. Haziran 2020’de piyasaya sürülen BAR Coin için belirlenen arz fiyatı 2 Euro’dur. Bu altcoin sahiplerine spor kulübü ile etkileşim halinde olma imkanı sunar. BAR Coin alan kişiler FC Barcelona kulübünde alınacak herhangi bir karar için söz hakkına sahiptir. BAR Coin ödemesi ile birlikte yatırımcılar kulüpte üst düzey ayrıcalıklardan ve avantajlardan yararlanabilirler.

FC Barcelona Fan Token Nasıl Alınır?

BAR Coin alımı için sanal borsaların kullanımı söz konusudur. Borsa oynayan yatırımcıların sayısı gittikçe artmış ve sanal borsalara üye olan kişiler oldukça fazladır. Ülkemizde sıklıkla tercih edilen sanal borsa uygulaması Paribu’dur. İsteyen kişiler internet üzerinden üye olup giriş yapılır. Mobil uygulaması da pratiklik açısından kullanılması önerilen bir uygulamadır. Paribu internet sitesine erişim sağlandıktan sonra izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir

 • Ana sayfa üzerinden “Yeni Kayıt Ol” sekmesine tıklanır.
 • Açılan ekranda yer alan kimlik ve iletişim bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurulur.
 • En altta yer alan “Kaydet” butonuna tıklanır.
 • Hesap açıldıktan sonra “Hesaba Para Yatır” sekmesine tıklanır.
 • Burada hesaba aktarılacak olan para birimi ve tutarı yazılır.
 • Kredi kartı ya da banka hesabı numaraları girilerek sanal borsaya transfer işlemi yapılır.
 • Sistemde bulunan “Kripto Para Al” sekmesine tıklanır ve BAR kripto para seçilir.
 • Kripto paradan ne kadar almak istendiği yazılır ve satın alma emri verilir.
 • Emir işlemi gerçekleştikten sonra BAR Coin sanal cüzdana yansımış olur.
 • Yatırımcı istediği zaman BAR Coin alım satım işlemlerini gerçekleştirebilir.

VeChain (VET) nedir, nasıl alınır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

FC Barcelona Fan Token Avantajları Nelerdir?

BAR Coin’in yatırımcılara yararı, coin kazancının oyunlar üzerinden elde edilmesidir. Bir diğer avantajı ise taraftarı olunan takıma ait ürünlerin elde var olan coinler ile kısa yoldan alınması işlemidir. Takımın taraftarları Socios oyunu üzerinden oyun oynayarak ve verilen görevleri tamamlayarak BAR Coin kazanabilirler. Bu kazançlar takım ile ilgili ürünlerin alınması açısından oldukça önemlidir. Çoğu BAR Coin yatırımcısı sırf bu sebepten dolayı bu coinin alım satımını yapar.

BAR Coin aynı zamanda çevrim dışı olarak sanal kripto para cüzdanında saklanabilir. Bu durumda bu kripto paranın ağ saldırılarından korunmasını sağlar. Kripto para cüzdanları arasında transfer işlemi de mümkündür. Yatırımcı transferi 7 gün 24 saat istediği vakitte gerçekleştirebilir ve bu transfer işlemi düşük maliyet avantajını sağlar.

FC Barcelona Fan Token Dezavantajları Nelerdir?

barcelona fan token olumsuz taraflari

Bar Coin’in olumsuz yanı bu coinin sadece 2 farklı kripto para borsasında listeleniyor olmasıdır. Bu durumdan dolayı diğer coinlere göre BAR Coin erişimi daha kısıtlı hale gelmiş oluyor. Herhangi bir ağ saldırısı meydana gelme ihtimalinden dolayı çevrim dışı olarak saklanması önerilen bir konu olmuştur. Her kripto para da olduğu gibi bu coine ait de fiyat değişiklikleri meydana gelir. Bu yüzden alım ya da satım işlemlerini gerçekleştirmeden önce yatırımcıların yakından fiyat takibi yapması gerekir.

BAR Coin Nasıl Değerlendiriliyor?

BAR Coin hakkındaki yorumlar her kripto parada olduğu gibi düzenli aralıklarla grafikler incelenerek yapılır. Son zamanlarda yakın çevremizde dahi adından söz edilen kripto para ülkelerde büyük ses getirmiştir. Herkesin belirli miktarlar ile oynadığı borsa için çok sayıda analist ortaya çıkmıştır. Alanında uzman olan analistler yaptıkları değerlendirmelerle yatırımcılara bir yol çizmeyi hedefler. Analistlerin BAR Coin hakkındaki söylemleri oldukça olumludur.

Analistler tarafından taraftarların kripto para piyasasına çekilmesi için ortaya çıkan BAR Coin piyasa tanıtımı için önemli bir coin olarak görülmüştür. Bu coine sahip olan kişilerin kulübün vereceği kararlarda etkisi olduğundan oldukça mutlu konuşmalar içerisindedir. Kulübün vereceği kararlar arasında soyunma odalarının ve formaların dizaynı vardır. Yatırımcılar BAR Coin ödemesi ile oy vererek bu konularda söz hakkına sahip olur.

Analistlerin yaptığı araştırmalara göre BAR Coin 2021 yılının ikinci yarısında büyük bir fiyat artışı beklenen altcoin olarak görülür. Taraftarların kulüp ile ilgili alınacak kararlarda daha etkili bir rol oynaması ile bu coine olan ilginin daha çok artacağı söylenen konular arasındadır. Bu coinin alımı için yatırımcıların düzenli olarak fiyat takibi yapması yararına olacaktır.

Taraftar Tokenları Ne Anlama Gelir?

fan tokenleri neler anlama gelir

Kripto para borsasında listelenen tokenlar bir nevi üyelik kanıtının temsilidir. Çok çeşitli amaçlarda kullanılır ve günümüzde yaygın olan çok sayıda token mevcuttur. Socios.com uygulaması ile kullanıcılar kulübe özel olan taraftar jetonlarını satın alarak destekledikleri kulüplerin kararlarında oy hakkı elde eder. Futbol hayranları tarafından sıklıkla tercih edilen bir uygulamadır. Token alımı yapmadan önce fiyatların artış ve azalış durumlarının takip edilmesi önemli bir durumdur.

Solana (SOL) Coin nedir, nasıl alınır? Yazısına da göz atabilirsiniz.

Fan Tokenları Nasıl Çalışır?

Fan tokenlarının işleyişi bir takıma ya da kulübe dayanır. Chiliz yani CHZ, Ethereum blok zincirinde CHZ ve Socios.com platformu için dijital para birimi olarak hizmet vermekte olan bir ERC20 yardımcı programıdır. Bu platformlar gündemdeyken diğer sporblok zinciri girişimlerinden ayrı olarak yeni bir token kategorisi gündeme gelmiştir. Bu token kategorisi de taraftar token olarak adlandırılır.

Socios.com platformuna girdikten sonra, henüz açıklanmayan kulüp ortakları, Taraftar Token Teklifi ne ev sahipliği yapmıştır. Taraftarların, taraftar tokenlarına sahip olmak için bir kripto para birimi değişimi yoluyla $CHZ satın alması gerekir. Tokenlar şifreli oylama defterine ve üyelik hakkı sahipliğine erişim sunan bir dijital bir varlık olarak tanımlanabilir. BAR Coin de bu taraftar tokenları listesinde yer alır.