• ALTIN (TL/GR)
  1.644,11
  % 0,12
 • AMERIKAN DOLARI
  27,4254
  % 0,39
 • € EURO
  29,0934
  % 0,11
 • £ POUND
  33,5548
  % 0,36
 • ¥ YUAN
  3,7559
  % 0,18
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Etm Coin (Ethereum) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

eth gelecegi

Etm coin, bir kripto para birimidir. Etm Coin ile kullanıcılar blok zinciri sistemini daha iyi bir şekilde keşfedeceklerdir. Böylece sistem üzerinde yeni yazılımların meydana gelmesi sağlanır. Sistem üzerinden gerçekleştirilen her işlemde kişisel veriler korunmaktadır. Yani sisteme üçüncü bir kişinin erişmesi engellenir. Etm Coin, üretimi Bitcoin ile aynı yöntemle gerçekleştiği görülse de küçük farklılıklar yüzünden Etm Coin daha avantajlı sayılabilir.

Etm Coin’in Tarihçesi

eth gelecegi

Etm Coin ile kullanıcılar yüksek miktarlarda karr elde edebilirler. Özellikle de dijital platform ile yani yazılımlar meydana gelmesine katkıda bulunur. Yeni coinler üzerinden işlem gerçekleştirilen bir kripto para borsasıdır. Etm Coin satın alma işlemleri için ilk olarak sanal para cüzdanına sahip olmanız gerekir. Adınıza bir hesap oluşturduktan sonra dilediğiniz miktarda, güvenli bir şekilde işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Etm Coin, Bitcoin’den sonra gelen en büyük ve popüler kripto para birimidir. Bitcoin ya da Dogecoin ile yatırım yapmak gibi Etm Coin de satın alınarak yatırım yapılabilmektedir.

Etm Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Etm coin’in çıkış tarihi kesin olarak bilinmemektedir. Etm platformu üzerinden her daim hızlı para transfer, alım – satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Ayrıca yeni alt coin üretme imkânınız da vardır. Etm Coin ile işlem gerçekleştirmek için ilk olarak kendinize ait bir sanal para cüzdanı olması gerekmektedir. Sistem üzerinden oluşturulan sanal para cüzdanı, oldukça güvenlidir.

Etm Coin ilk olarak Kuzey Amerika Bitcoin Konferansında Ethereum kurucusu Vitalik Buterin tarafından tanıtımı yapılan bir platformdur. Genellikle bir alt coin düzeyinde görülse de blok zinciri teknolojisinin gelişmesi ve daha fazla alanda kullanılmasını hedefleyen bir sistemdir. Etm Coin sistemi kullanıcılarına sağladığı alt coin oluşturabilme özgürlüğü ile birlikte pek çok kişi sistemde dahil olmuştur. Bununla birlikte birçok alt coin çıkarılmasına imkân tanımıştır. Bu sebeple pek çok kişi tarafından tercih edilen bir sistemdir.

Ayrıca Crv Coin (Curve) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

Etm Coin Nereden Alınır?

Etm Coin almak için aşağıda verilmiş olan adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

 • Etm Coin alabilmek için öncelikle Etm Coin’in işlem gördüğü kripto para borsası üzerinde hesap oluşturmanız gerekmektedir. Etm Coin’in işlem gördüğü Bitlo.com ve OKX platformları üzerinden hesap oluşturmalısınız.
 • Etm Coin satın alabilmek için sanal para cüzdanına sahip olmanız gerektiğinden yukarıdaki kripto para borsalarından birini seçerek internet sayfasına girin. Daha sonra KYC işlemlerini tamamladıktan sonra ana menü üzerinden “hesap” kısmına geçiş yapın.
 • Ardından T.C. kimlik numarası ve doğum tarihinizi ilgili alana girin.
 • “TRY yatırma” seçeneğine tıkladıktan sonra kripto para hesabında satın alma işleminize yetecek miktarı belirleyerek ilgili kısma yazın. “Bildirim Gönder” seçeneğine tıklayın.
 • Onay verdikten sonra “devam” seçeneğine tıklayın. Böylece para transfer işlemleriniz gerçekleşmiş ve tamamlanmış olacaktır.
 • Etm Coin satın almak için “kolay alış / satış” seçeneğine tıklayın.
 • Almak istediğiniz miktarda Etm Coin tutarını ilgili kısma girin ve satın alma emri verin.
 • “Etm Coin al” seçeneğine tıkladıktan sonra satın alma emri vermiş olursunuz. Platform üzerinde işlemlerin süresi oldukça kısadır. Hemen onaylanan coininiz hesabınızın sanal cüzdan ya da soğuk cüzdan kısmına gelmektedir. Olası bir siber saldırıya karşı ise coinlerinizi soğuk cüzdanda saklamanız önerilmektedir. Bu sayede herhangi bir riske karşı önlem alınmış olur.

Etm Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Etm Coin’in altyapısı ICO şeklinde bilinmektedir. ICO altyapısı ile diğer kripto para birimleri üzerinden de sistem üzerinden alım – satım işlemlerinin gerçekleşmesine olanak sağlamaktadır. Özellikle TL üzerinden online olarak Etm Coin satın alma işlemleri gerçekleştirebilirsiniz. Sistem üzerinden gerçekleştirilen işlemler ise oldukça kısa süre içerisinde gerçekleşir. Emir verildikten sonra onay süresi oldukça kısadır. Bu sayede sistemin kullanıcıları zamandan tasarruf ederken daha güvenli alım – satım işlemleri gerçekleştirmektedir.

Etm Coin’in Avantajları Nelerdir?

eth nedir

Etm Coin’in avantajları şu şekilde verilmiştir:

 • Sistemden gerçekleştirilecek alım – satım işlemleri için düşük tutarlarda işlem ücreti talep edilmekte ve alınmaktadır.
 • Sanal para, cüzdanınızda güvenli bir şekilde uzun süreler boyunca korunacaktır. Bu sayede yatırımlarınızı uzun süre saklama imkânınız bulunur.
 • Uzun vadeli şekilde yatırım yapmak isteyen kullanıcıların kullanabileceği bir platformdur.
 • Güncel olarak 700 dolar üzerinden belirlenen fiyatlar ile işlemlere tabii tutulmaktadır.
 • Para transferleri işlemlerinde, işlemin gerçekleşme süresi oldukça kısa sayılır. Saniyeler içerisinde transfer işlemleri gerçekleşmektedir. Bundan dolayı pek çok kullanıcının tercih ettiği bir platform olmaktadır.

Etm Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Etm Coin’in avantajları aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Dijital sistemi diğer kripto para borsalarında görüldüğü gibi sürekli bir şekilde işlemlere tabi tutulmaktadır. Bu sayede fiyatlarında artma ya da azaltma gözlenir. Bundan dolayı da riskli bir yatırım denebilir.
 • Değerinde ani değişikler olduğu için düzenli bir şekilde güncel fiyatları takip edilmelidir.
 • Tüm ülkeler tarafından kabul edilen bir kripto para borsası platformu değildir. Güvenirlik konusunda kullanıcıların akıllarında soru işareti olabilir. Özellikle de borsa hesabınıza şifre ile giriş yapmanız gerekmektedir. Dışarıdan hesabınıza ya da platforma karşı gerçekleştirilebilecek siber saldırılara karşı önlem almakta fayda vardır.
 • Dijital sisteminde yeni piyasaya çıkması sebebi ile kullanıcılar tereddütle yaklaşabilir. Sistemin yapısına ve işleyişini çözmek de kullanıcılar için biraz zaman alabilir. Sistemin anlaşılması halinde gerçekleşecek dezavantajlar ortadan kalkacaktır.