• ALTIN (TL/GR)
  1.888,80
  % -0,65
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8836
  % -0,26
 • € EURO
  31,4915
  % -0,92
 • £ POUND
  36,4323
  % -0,84
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Eps Coin (Ellipsis Coin) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

eps coin gelecegi

Eps Coin, stable coinler için borsa görevi yapan Ellipsis Finance bünyesinde çalışan bir kripto para birimidir. Eps coin, Ellipsis Finance’daki Eps Token staking işlemlerini gerçekleştiren protokolden alacakları kazancı gösteren bir tokendir. Staking işlem havuzundan ya da likidite sağlayıcı ödül havuzları üzerinden kazanılmaktadır. Eps Coin sahipliği olan kullanıcılar, Ellipsis Finance platformu içerisinde stable coinler en düşük sapma oranın üzerinden işlem gerçekleştirirler.  

Ellipsis Token projesinin temel amacı, curve Finance’dan destek gören platform kurmak ve para çekme – yatırma işlemlerinde ücretsiz hizmetler sunmaktadır. Hedefine erişen Ellips Token projesi, Ellipsis Finance’da ücretsiz para çekme – yatırma ve likidite kilitlemesi olmayan havuzlarda staking işlemlerini mümkün kılmaktadır. Bu projenin yatırımcılara Eps staking işlemi bölümü, likidite sağlayıcı ödül havuzları, stake işlem havuzu gibi farklı noktaların her birinde coin ve stable coin elde etme olanağı sağlamaktadır. Ödülleri farklı alanlarda eşit şekilde dağıtılmıştır. Ellipsis Finance projesi, yatırımcıların en düşük sapma oranı le farklı stable coinler arasında alışveriş yapmalarını sağlayan bir platformdur.

eps coin gelecegi

Eps Coin’in Tarihçesi

Eps Coin ve dolayısıyla Eps platformunun kurucusu Micheal Egorov’dur. Micheal Egorov aynı zamanda Nu Cypher isminde bir kripto para şirketi ve Crv Coin kurucuları arasında yer almaktadır. 2021 yılının mart ayında Ellipsis şirketinde yatırımcılar karşı tarafa ihtiyaç duymadan kolay bir şekilde AMM’ler aracılığıyla kalıcı sözleşmelerde işlem gerçekleştirebilirler. Ellipsis platformunun yerel yardımcı programı tokeni, Eps Coin’dir. Platform, genel olarak yönetim ve staking işlemleri için kullanılır. Ellipsis Finance platformu, Binance Smart Chain’de düşük spread ve minimum işlem ücretleri alınarak stable coinlerin takas edilmesini sağlayan merkeziyetsiz bir kripto para borsasıdır.

Eps Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Eps Coin çıkış tarihi, resmi olarak 2021 yılının Mart ayıdır. 2021 mart ayında piyasaya sürülen ve Curve Finance’ın yetkilendirilmiş ve hali şeklinde çalışmaktadır. Bundan dolayı da Curve Finance’ı tanıyanlar, Ellipsis Finance’ın işlevsel yönünü daha kolay ve rahat bir şekilde anlayabilir. Bu anlaşmanın bir sonucu olarak ve Crv Coin kullanıcıları birçok şarta bağlı olarak, gelecek zamanda airdrop token arzının %25’lik bir oranını alacaktır. DeFi tarafındaki gelişmelerin ise 2022 senesinde hareketli olması beklenir. En büyük çeşitliliğin Ethereum ve Binance Smart Chain blok zincirinde olması beklenmektedir.

Ayrıca Avax Coin (AVALANCHE) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

Eps Coin Nereden Alınır?

Eps Coin almak için coinini işlem gördüğü kripto para borsalarında hesap oluşturulması gerekmektedir. Eps Coin’in işlem gördüğü borsalar ise Binance, Pancake Swap ve Coin EX gibi platformlardır. İnternet sitesi aracılığı ile kolay bir şekilde giriş yapılabilen bu borsalarda hesabı bulunan kullanıcılar, Eps Coin satın alabilirler. Eps Coin satın alma işlemi aşağıdaki gibi gerçekleşmektedir:

 • Eps Coin’in işlem gördüğü Binance, Coin EX ve Pancake Swap borsalarından birini tercih ederek internet sitesine giriş yapın.
 • Seçilen kripto para borsası platformunun internet sitesine giriş yaptıktan sonra hesap açma sekmesine girin. Daha sonra KYC işlemlerini tamamlayarak hesap açma işlemini tamamlayın.
 • Hesabı aktive ettikten sonra açılan hesaba, coin alabilmek için para aktarmanız gerekir. Borsanın para yatırma işlem ekranına giriş yapın.
 • Para aktarımı sonrasında borsadan Eps Coin paritesinin olduğu satın alma kısmına geçiş yapın.
 • Satın alma ekranı üzerinde görünen güncel fiyat üzerinden ya da daha uygun fiyat üzerinden Eps Coin satın alma emri verin.
 •  Aldığınız coinler, kripto para hesabının sanal cüzdan kısmında ya da herhangi bir siber saldırı sonucu güvenlik olarak daha güvenlikli olan donanım cüzdanlarda saklanabilmektedir. Tüm bu işlemlerin uygulanması sonrası Eps Coin satın alma işlemi tamamlanmış olur.

Eps Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

eps coin nedir

Eps Coin’in altyapısı, Binance Smart Chain üzerinde çalışmaktadır. Eps Coin, Curve Finance’ın yetkili çatalı olarak bilinen stable coin kripto para birimidir. 2021 yılının mart ayından beri piyasada yer alan Eps Coin ya da diğer bir adı ile Ellipsis Coin, Binance gibi büyük kripto para borsalarında işlem görerek sitelerde varlığını sürdürür.

Eps Coin’in Avantajları Nelerdir?

Eps Coin’in avantajları şu şekildedir:

 • Eps Coin sahipleri, Ellipsis Finance içerisinde havuzlara katılımdan sonra staking işlemi yapabilmektedirler. İşlem sonucunda ise yeni stable coinler elde ederler.
 • Eps coin sahipleri Ellipsis Finance içerisinde piyasa üzerinden yer alan birçok stable coin ile ticari işlemler gerçekleştirebilir.
 • Eps Coin sahipleri, kripto para takas işlemleri ve cüzdanlar arasında gerçekleşen sınır ötesi transfer işlemlerinde işlem ücreti ödememektedirler. Onay için kısa bir süre beklemelerinin ardından işlem onaylanarak işlemler tamamlanır.

Eps Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Eps Coin’in dezavantajları aşağıdaki gibi verilmektedir:

 • Eps Coin, sanal cüzdanlar içerisinde tutulurken ya da saklanırken ağda meydana gelebilecek siber saldırı risklerine karşı korumasızdır. Coinlerin donanım cüzdanlarda saklanması tercih edilmişse, çevrimdışı saklama moduna bağlı olacak şekilde risk ortadan kalkabilir.
 • Eps coin sahipliği, Ellipsis Finance havuzların stable coin kazanabilmeleri ve bunu stakeing işlemi ile yapma olanağı tanımaktadır.
 • Eps Coin, kazanılanların fiyat değişimine uğradığı cinsten değildir.

Ellipsis token, Ellipsis Finance platformu üzerinden çalışan bir kripto para çeşididir. Proje, stable coin kazançlarının elde edilmesine yardımcı olan staking işlemleriyle alakadardır. Kripto para uzmanları ise tahminlerinde Eps Coin’de bir fiyat artışı olabileceğini savunmaktadır.