• ALTIN (TL/GR)
  1.866,38
  % -1,07
 • AMERIKAN DOLARI
  28,9919
  % 0,23
 • € EURO
  31,2252
  % -0,16
 • £ POUND
  36,3918
  % -0,22
 • ¥ YUAN
  4,0449
  % -0,05
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Dock Coin (DOCK) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

dock coin gelecegi

Dock Coin, blok zinciri teknolojisi ile doğrulanabilir kimlik bilgilerini paylaşmak amacıyla altyapı ve araç hizmeti sunan bir platformdur. Dock ağı, doğrulanabilir kimlik bilgisi paylaşma ağı şeklinde ifade edilmektedir. Dock ağını, verilen kontrolünün tamamen kullanıcılarda olmasını sağlayan Linkedin’in merkeziyetsiz versiyonu olarak söylemek mümkündür. Dock Coin, bu platformun yerel kripto para birimi olarak birçok işlemde kullanılabilen bir coin türüdür. Dock, şeffaf ve güvenilir bir kimlik bilgisi paylaşma ekosistemi oluşturmayı hedef almaktadır. Platform bu amaç için blok zinciri teknolojisi kullanarak merkezi olmayan bir değişim ağı oluşturmaktadır. Platform üzerinden veri paylaşmak oldukça kolaydır. Bundan dolayı da kullanıcılar, platforma istedikleri şekilde veri yükleyerek bu verilere kimlerin ulaşabileceğine kara verebilir.

Dock Coin’in Tarihçesi

dock coin gelecegi

Dock, ana ağını 30 Eylül 2020 tarihinde başlatmıştır. Dock platformunun toplam 1 milyar token talebi vardır. Şu anda da yaklaşık olarak 650 milyonu genel halka dolaşımda bulunmaktadır. 150 milyon jeton ayrıldı ve önümüzdeki 15 sene boyunca da emisyon ödülleri olarak dağıtılacaktır. 25 milyon jeton ise topluluk ödülleri için ayrılmıştır. Kalan 175 milyon jeton ise Dock platformu hazinesi ve ağın devam eden gelişim, pazarlama ve benimsenmesi için fon sağlamak amacıyla kullanılacaktır. Dock blok zinciri ağı geliştiricileri, geçmişte projelerde beraber çalışarak birçoğu Remote platformuna geçmiştir. Aynı zamanda Dock projesinin CEO’su internet ve mobil uygulama pazarlaması konusunda 10 yıldan fazla tecrübe ile Dock platformuna gelen Nick Macario olarak bilinmektedir. Bundan dolayı da Dock Coin geleceği olan kripto paralar arasında bulunmaktadır.

Dock Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Dock Coin’in çıkış tarihi 30 Eylül 2020 olarak bilinmektedir. Dock ağır üzerinde bulunan kullanıcılar diğer şirketler ya da uygulamalar ile kolay bir şekilde bağlantı kurabilmektedirler. Bu bağlantılardan birisi Ethereum blokchain üzerinde akıllı bir sözleşme ile blokchain’e kaydedildiğinden platformun verilerine erişimi kontrol edemediği mevcut merkezi platformlara nazaran oldukça büyük farklılıklara sahiptir. Dock platformu aynı zamanda geleneksel ve blokchain odaklı risk sermayesi fonundan yatırım alması ile de gündeme gelen bir coindir. Passport Capital, Digital Asset Fund, Blockwater Capital ve Connect Capital gini pek çok markanın ağının Dock ağı ile desteklenmesi, kripto paraya olan ilginin artmasına neden olur. Dock Coin yatırımları hevesli ve geniş bir kitleden meydana geldiği için kripto para uzmanları coini olumlu şekilde yorumlamaktadırlar.

Ayrıca BAR Coin (FC BARCELONA FAN TOKEN) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

Dock Coin Nereden Alınır?

Dock Coin almak için verilen adımları uygulamanız yeterli olacaktır:

 • Dock Coin alabilmek için coinin işlem gördüğü bir kripto para borsasında hesap oluşturmanı gerekmektedir. Dok Coin’in işlem gördüğü borsalar ise Binance, Coin Tiger, Huobi Global ve Ku Coin gibi borsalardır. Bu borsalardan birini seçerek internet sayfasına giriş yapın.
 • Ardından seçtiğiniz borsa üzerinde hesap oluşturmanı gerekmektedir. Bunun için tercih ettiğiniz borsanın internet sitesine girin. Daha sonra borsanın kayıt formunda bilgilerinizi doğru ve eksiksiz bir şekilde girerek ücretsiz hesap oluşturun.
 • Hesabınızı aktive ettikten sonra uygun yöntem seçilerek para transferi işlemini yapın.
 • Hesabınıza para aktardıktan sonra ise bakiyenizi kontrol ederek “kripto para al” menüsüne gelin. Bu menü üzerinden “Dock coin” seçeneğini seçerek satın alma emri verin.
 • Satın alınan coinleriniz, borsa hesabınızdaki cüzdan kısmına ya da siber saldırılara karşı daha güvenli olan soğuk cüzdan kısmında saklayabilirsiniz.

Dock Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Dock Coin’in altyapısı Ethereum tabancı bir ERC – 20 sisteme sahiptir. Dock platformu, karr amacı olmayan bir kurumdur. Ağın yol haritasını denetleme işlemleri, yönetişim kurmak, ağın tanıtımını denetleme işlemleri ve benimsenmesini sağlamak Dock platformunun amaçları arasında yer almaktadır. dock platformu, İsveç merkezlidir. Dock’un yardımcı programı belirteci gibi kriptografik belirteçler çerçevesinde sunduğu yasal netlik sebebiyle tercih edilmektedir. Dock platformu üzerinden veri paylaşımı yapmak oldukça basit ve kolay bir işlemdir. Kullanıcılar platforma istedikleri verileri yükler ve bu verilere hangi kullanıcıların erişim sağlayacaklarına karar verirler. Platform üzerinden şirketler ve uygulamalar ile iletişim kurulabilir, bu ilişkilerin hepsi Ethereum blokchain üzerinde akıllı bir sözleşme şeklinde kaydedilir. Bu, kullanıcıların verilerini kimin bakacağını kontrol edebildiği fakat platformun verilerine erişimini kontrol edemediği var olan merkezi platformlardan kritik bir farkı olmaktadır.

Dock Coin’in Avantajları Nelerdir?

dock coin nedir

Dock Coin’in avantajları şu şekildedir:

 • Dock Coin, bir ERC – 20 coini olduğundan Mate Mask ya da My Ether Wallet gibi ERC – 20 uyumlu olan cüzdanlarda saklanabilmektedir.
 • Dock, kripto para yatırımcılarının arasında büyük kullanıcı ve takipçi kitlesine sahiptir.
 • Pazarlama araştırması sırasında 8 yıldan fazla tecrübeli başarılı geliştirici kadrosu vardır.
 • Dock Coin ile kullanıcılar verilerini her kullanıcıya açık şifrelenmemiş şekilde paylaşabilirler. Bu sayede platformda birçok kişi verileri görebilmektedir.

Dock Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Dock Coin’in dezavantajları aşağıdaki gibi verilmiştir:

 • Son dönemlerde projenin Git Hub’ında gerçekleşen yavaş geliştirme hızı, kullanıcılar için endişe verici bir hal almaya başlamıştır.
 • Veri formatlarında standartlık eksiği ile ilgili riskler, büyük problemler meydana getirebilir ve böylece de Dock platformunun büyümesini engeller.
 • Platformun GPDR ilkelerine uyduğundan bahsedilse de birçok yasal riskler söz konusudur.
 • Dock Coin, işlem hacminin birçoğunun Binance borsasında alınıp – satılması yüzünden eğer ki listeden çıkarılma durumu söz konusu olursa likidite çakılabilir.