• ALTIN (TL/GR)
  1.456,19
  % 6,99
 • AMERIKAN DOLARI
  23,0876
  % 7,02
 • € EURO
  24,8769
  % 7,38
 • £ POUND
  29,0706
  % 7,01
 • ¥ YUAN
  3,2465
  % 7,13
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Denizbank Taksitli Nakit Avans Nasıl Çekilir?

denizbank taksitli avans

Denizbank taksitli nakit avans çekimi için banka şubeleri ya da sıklıkla ATM noktaları tercih edilebilir. Yine nakit avans kullanmak isteyen müşteriler bankanın mobil bankacılık uygulamasını ya da internet bankacılığı uygulaması ile işlem yapabilirler. Her iki yöntem de kolaylık sağlamaktadır. Denizbank kredi kartı nakit avans kullanımı için belirlenen ilk sınır kredi kartı genel limit tutarıdır. Bunun dışında bazı durumlarda özel olarak nakit avans kullanım sınırlamaları ve limitleri de belirlenmektedir. Nakit avans kullanımı konusunda Denizbank müşterilerine özel olarak ya da karta göre çeşitli avantajlar sağlayabilir. Yani kart tipine göre banka özel nakit avans fırsatları ya da kampanyaları yapabilir. Ayrıca bazı ticari kartlar için dönem dönem banka tarafından faizsiz nakit avans kullandırılması da söz konusu olur. Kullanılan nakit avanslarda o ayın hesap kesim ekstresi içinde yer alır ve son ödeme tarihine kadar bankaya geri ödenmeleri gerekmektedir. Bu noktada normal kredi kartı harcamalarından farklı olarak nakit avans kullanımlarının geri ödemlerinde faiz uygulaması yapılır. Son ödeme tarihi içinde ödenen tutarlara normal faiz eklenirken aynı zamanda ödemesi geçen avanslara ise fazladan gecikme faizleri eklenir ve müşteri bu tutarların tümünü ödemek durumunda kalır. Denizbank kredi kartı nakit avans bu özellikleri bazı durumlarda kişiler için önemli bir destek olabilmektedir.

Denizbank Taksitli Nakit Avans Geri Ödemesi Nasıl Yapılır?

denizbank taksitli islemler

Denizbank taksitli nakit avans ödemesi borcu her ay müşterinin ekstre borcuna dahil edilmektedir. Ekstre borcu düzenli ödenerek aynı zamanda taksitli nakit avans borcu da ödenmiş olur. Denizbank taksitli nakit avans asgari ödeme yapmak isteyen müşteri de yine ekstre borcunun asgarisini bu şekilde ödeyebilir. Bunun için ayrı bir başvuru ya da işleme gerek yoktur. Fakat bu noktada asgari borcu ödenen kredi kartının, kalan borç bakiyesinin aylık yüzde 1,55’lik gecikme faiz üzerinden işlem görmeye devam edeceği de unutulmamalıdır.

Ayrıca Devlet Destekli KOBİ Kredisi Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Denizbank Taksitli Nakit Avans Vermemesinin Nedenleri Nelerdir?

 Denizbank’ın taksitli nakit avans vermediği durumlar şunlardır:

 • Müşterinin kredi kartının ekstre borcu 1 yıl içerisinde 3 kez sadece “asgari tutar” şeklinde ödendiyse,
 • 2 aydır (2 ay üst üste) müşterinin kredi kartı borcuna herhangi bir ödeme yapılmadı ve kredi kartı borcu gecikmedeyse,
 • İstenilen nakit avans miktarı kredi kartı limitinden fazlaysa,
 • Talep edilen nakit avans vade sayısı 4’ten az ya da 12’den fazlaysa,
 • ATM’den çekilecek nakit avans meblağı 3.000 TL’den fazlaysa

Banka nakit avans vermemektedir. Bu durumlardan birinden dolayı ret geldikten sonra yeniden kıstaslara dikkat edilerek nakit avans kullanım talebi yinelenebilir.

Denizbank 3 Ay Ertelemeli Nakit Avans Hesaplama Nasıl Yapılır?

Denizbank taksitli nakit avans hesaplaması faiz oranı aylık yüzde 1,25’tir. Bu faiz oranı üzerinden yüzde 5 BSMV ve yüzde 15 de KKDF devlete ödenmek üzere müşteriden tahsil edilmektedir. Denizbank’tan çekilen nakit avans miktarının yüzde 1’i nakit çekim komisyonu olarak müşteriye yansıtılır.

Denizbank 3 Ay Ertelemeli Nakit Avans Limiti Ne Kadar?

Denizbank taksitli nakit avans limiti ya da 3 ay ertelemeli nakit avans kullanmak isteyen kişi en az 250 TL, en fazla 10.000 TL olmak üzere kredi kartının limitleri dahilinde kullanım yapabilmektedir. Bununla birlikte Denizbank ATM’lerinden kullanılacak nakit avansın günlük para çekme limiti olan azami 3.000 TL ile sınırlı olduğu da gözden kaçırılmamalıdır.

Denizbank Taksitli Nakit Avans Vadesi Kaç Ay?

Denizbank taksitli nakit avans vadesi tek çekim olarak kullanılabilir ve gelecek ekstre döneminde kullanılan meblağ bankaya geri ödenebilir. Denizbank taksitli nakit avans 4 aydan 12 aya kadar çekilebilir. 3 ay ertelemeli taksitli nakit avans ise 6 aydan 12 aya kadar vadelendirilebilir. Anca bu sürenin içerisine erteleme süresi olan 3 aylık zamanın da dahil olduğu unutulmamalıdır. Yani 12 ay vadeli olarak 3 ay ertelemeli taksitli nakit avans kullanan müşteri; 3 ay geri ödeme yapmayacak ve borcunu bankaya 9 taksitte geri ödeyecektir.

Denizbank Taksitli Nakit Avans Limit Yükseltme Nasıl Uygulanır?

denizbank taksitli avans

Denizbank taksitli nakit avans limiti yükseltme durumu olamaz. Çünkü kredi kartlarından kullanılacak nakit avansın limiti bahse konu kredi kartının limitine bağlıdır ve bu limiti aşamaz. Kullanılan nakit avans kredi kartı limitinden düşer. Nakit avans limitinin artırımı için Denizbank’a yapılabilecek başvuru, Denizbank kredi kartı limit artırım başvurusudur. Bu başvuru da Denizbank müşteri hizmetleri üzerinden gerçekleştirilebilir. Aynı zamanda kredi kartının limitini ve dolayısıyla nakit avansının da limitini yükseltmek isteyen müşterinin talep şartı olarak 1 yıldan az süredir kredi kartı kullanan kişinin kredi kartı limiti aylık gelirinin 2 katını, 1 yıldan fazla süredir kredi kartı kullanan kişinin kredi kartı limiti de aylık gelirinin 4 katını aşamaz. Bu limitler, müşterinin sahip olduğu tüm kredi kartlarının limitlerinin toplamını ifade etmektedir.

Ayrıca Genç Çiftçi Sertifikası Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Denizbank Taksitli Nakit Avans SMS ile Çekme Nasıl Yapılı?

Denizbank SMS ile nakit avans çekmek ve sonrasında çekilen nakit avansı taksitlendirmek için şu işlemler sırasıyla takip edilebilir:

 1. Denizbank SMS ile taksitli nakit avans çekmek için: “PARA, Kart son 6 hanesi, kullanılmak istenilen nakit avans miktarı” bilgileri aralarında birer boşluk bırakılarak yazılıp 3280’e gönderilebilir. Örnek nakit avans mesaj metni: PARA 123456 3000
 2. SMS kanalıyla ya da yukarıda bulunan diğer kanallar üzerinden nakit avans çeken müşteri 3 aylık erteleme seçeneğini sonradan bankaya mesaj atarak kullanabilir.
 3. Müşterinin diğer kanallara başvurmadan 3 aylık ertelemeli nakit avansı SMS ile kullanması da mümkündür. Bunun için; “ERTELE, kartın son 6 hanesi, kullanılmak istenilen nakit avans tutarı” bilgileri aralarında birer boşluk bırakılarak yazılıp 3280’e gönderilebilir.