• ALTIN (TL/GR)
  1.889,24
  % -0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8589
  % -0,26
 • € EURO
  31,5030
  % -0,89
 • £ POUND
  36,5145
  % -0,65
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Denizbank Kurtaran Hesap Limiti Nasıl Yükseltilir?

denizbank kurtaran hesap limiti

Denizbank’ın müşterilerine sunduğu kurtaran hesap limitlerinin yükseltilebilmesi için banka şubelerine başvuru yapılması gerekir. Müşterinin isteği üzerine açılan kurtaran hesapların belirli limitleri bulunur ve bu limitler dahilinde nakit çekimi yapılabilir. Kurtaran hesaplar Denizbank kartı açılış esnasında müşterinin onayı esnasında açılır ve limit müşteriye sunulabilecek imkanlar dahilinde ayarlanır. Kurtaran hesabın daha sonrasında limit artışında bulunabilmek için banka şubelerine başvuru yapılması gerekir. Kurtaran hesap limit artırımları bazı durumlarda teknolojik ortamlarda yapılabilirken, bazı durumlarda ise direkt olarak bankaya gidilmesi gerekir. Bankanın yetkili müşteri temsilcisine kurtaran hesap limit artış talebinde bulunulur ise bankanın kriterlerine uygun olunması durumunda limit artış talebi anlık olarak kullanıma açılır ve müşteri istediği zaman kullanım sağlayabilir. Kurtaran hesaplar anlık nakit ihtiyacı bulunan müşterilerin, ihtiyaçlarını karşılayabilmek için düşük faiz oranları ile müşterilere sunulur. Kurtaran hesap özelliği Denizbank’a özel bir sistemdir ve Denizbank müşterisi olmayan hiçbir vatandaş faydalanamaz. Kurtaran hesap ile 7/24 nakit çekimi gerçekleştirmek mümkündür. Kurtaran hesap özellikleri ise şu şekildedir:

 • Mevcut hesapta bakiye olmasa dahi ödeme işlemleri kurtaran hesaptan yapılabilir.
 • 7/24 nakit çekimi yapılabilir.
 • Tek seferde toplu nakit çekimi yapılabilir.
 • 12 aya varan taksit seçenekleri ile aylık nakit çekimi yapılabilir.
 • Kurtaran hesaplar alışveriş esnasında electron ve maestro kart kabul eden her yerde kullanılabilir.
 • Kurtaran hesaplarda yalnızca kullanılan miktarın faizi işlenir ve hesapta bekleyen nakitler için herhangi bir faiz oranı kesinlikle işlenmez.

Denizbank Taksitli Kurtaran Hesap Nedir?

denizbank kurtaran hesap limiti

Denizbank’ın müşterilerine özel sunduğu taksitli kurtaran hesaplar ile tanımlanan hesap limiti hesapta bakiye olmasa dahi taksitli nakit çekimine açıktır. Banka tarafından kurtaran hesap dışında taksitli nakit çekimi için ayrı bir bakiye verilmez. Taksitli kullanımlarda tamamen kurtaran hesabın içerisindedir. Mevcut kurtaran hesap limitlerinde kullanım yapılabilmesi mümkündür. Taksitli kurtaran hesap başvuru noktaları ise şöyledir:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Denizbank şubeleri
 • Denizbank ATM’leri
 • Telefon bankacılığı

Taksitli kurtaran hesaplardan minimum çekilebilecek tutar 200 TL’dir. Kullanılan tutar müşterinin istediği vade aylarına bölünür. Vade ayları; ödemeler 3,6,9,12 ay olacak şekilde taksit seçenekleri ile hazırlanır. Kurtaran hesap kullanımından sonraki ilk taksit günü bir sonraki ayın ilk iş günü olacak şekilde ayarlanır. Taksit tutarının ödenmediği her gün gecikme faizi işlenir. Ay içerisindeki kurtaran hesap kullanımları ve ekstreler kayıtlı olan maile otomatik olarak gönderilir. Kurtaran hesap ödemelerinin asgari tutarının son ödeme tarihinde ödenmesi gerekir.

Ayrıca Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur? adlı yazımıza göz atın!

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Açılır?

Denizbank müşterilerinin kurtaran hesap açabilmeleri için öncelikle yapılması gereken Denizbank müşterisi olunmasıdır. Mevcut durumda aktif Denizbank müşterisi olan her bireyin kurtaran hesap açmasına izin verilir. Kurtaran hesaplar farklı birkaç yöntem ile açılabilir. Kurtaran hesap açılımı yapabilmek için bulunan seçenekler şu şekildedir:

 • İnternet bankacılığı
 • Mobil bankacılık
 • Telefon bankacılığı
 • SMS yöntemi
 • Müşteri hizmetleri
 • Banka şubeleri

Genellikle kurtaran hesap açılımında en basit ve en sık kullanılan yöntem SMS yöntemidir. SMS yöntemi ile müşteriler bankanın ilgili numarasına bir SMS göndererek kolayca kurtaran hesap bakiyelerini aktif edebilirler. Kurtaran hesap açılımı için; KURTARAN TC kimlik no yazılarak 3280’e kısa mesaj gönderilir. SMS ile başvuru yapıldığı taktirde genellikle cevaplar anlık olarak gelir ve olumlu, olumsuz sonuç direkt olarak müşteri ile paylaşılır. Müşterinin kurtaran hesap başvurusu olumlu sonuçlandığı taktirde anında bakiye kullanımı açılır. Olumsuz sonuçlanır ise bir süre sonra banka şubelerinden birisine başvuru yapmak olumlu sonuçlanma ihtimalini artıracaktır.

Denizbank Kurtaran Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

denizbank hesap islemleri

Denizbank kurtaran hesap başvuruları için birkaç farklı kanal bulunur. Müşteriler bu seçeneklerden kendilerine en uygun olanı seçerek kolayca başvuruda bulunabilirler. Başvurular en yakın Denizbank şubelerinden yapılabilir, internet bankacılığı ve MobilDeniz uygulamasından da kurtaran hesap başvuruları alınır. Hesaplara kayıtlı şifre ile giriş yapıldıktan sonra “işlemler” bölümünden “başvurular” sekmesinden başvurular hızlıca gerçekleştirilir. Bunların dışında müşterinin isteğine bağlı olarak SMS yöntemi ile kısa mesaj gönderilerekte kurtaran hesap başvuruları yapılabilir. Başvurular olumlu veya olumsuz sonuçlandığı taktirde müşterinin kurtaran hesap işlemlerini tamamlayabilmek için nüfus cüzdanı, yerleşim belgesi ve fatura ile en yakın Denizbank şubesine başvurulması gerekir. Kurtaran hesap limitleri müşterinin bankalar ile olan önceki çalışmalarına bakılarak yapılır. Kurtaran hesap limiti bankanın insiyatifine bağlı olarak belirlenir ve müşterinin Denizbank ile olan ilişkisine bağlı olarak oluşturulur. Belirlenen limitler, başvurular olumlu sonuçlandığı taktirde anlık olarak limit tanımlaması yapılır. Kurtaran hesap faiz oranlarında yalnızca kullanılan miktarın faizi işlenir ve her ayın son gününde faiz oranı hesaba işlenir. Daha sonra diğer ayın ilk iş günü kurtaran hesap ödemesi için ekstre oluşturulur ve son ödeme tarihine kadar ödeme yapılması gerekir.

Ayrıca Akbank Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanırım? adlı yazımıza göz atın!

Denizbank Kurtaran Hesap Nasıl Kapatılır?

Denizbank kurtaran hesabın kapatılabilmesi için yalnızca yapılması gereken Denizbank’ın resmî internet sayfasına giriş yapılarak tek bir tık ile kurtaran hesap kapatılabilmesi mümkündür. Resmî internet sayfasına kayıtlı müşteri bilgileri ile girilmesi gerekir ve daha sonra hesap açma/kapatma bölümünden “kurtaran hesap kapatma” bölümü seçilmelidir. Bu bölüme geçiş yapıldığı taktirde kurtaran hesap kapatma işlemi onaylanarak anında hesap kaparım işlemi gerçekleştirilir. Kurtaran hesap kapatabilmek için internet bankacılığı dışında bir diğer yöntem ise banka şubeleridir. Banka şubesine gidilerek müşteri temsilcisine kurtaran hesap kapatma başvurusunda bulunulduğu taktirde müşterinin onayı ile kurtaran hesap anında kapatılabilir.