• ALTIN (TL/GR)
  1.889,54
  % -0,61
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8597
  % -0,26
 • € EURO
  31,5038
  % -0,89
 • £ POUND
  36,4716
  % -0,75
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Denizbank E-Parola Nasıl Alınır?

denizbank e parola ne ise yarar

Denizbank e-parola alabilmek için birkaç basit adım takip edilmesi gerekir. Bankanın müşterilerine sunduğu farklı e-parola alma yöntemleri bulunur. Denizbank kredi kartlarının internet, ATM ve pos cihazlarında kullanılabilmesi için şifre oluşturulması gerekir. Denizbank müşterilerinin e-parola alabilmeleri için kullanılabilecek olan yöntemler şu şekildedir:

 1. SMS Yöntemi ile şifre almak; şifre oluşturabilmek için kullanılan cep telefonundan sms bölümüne geçilmesi gerekir. Daha sonra mesaj kutusu kısmına “SIFRE” boşluk ve belirlenen şifre yazılır. SMS’in devamına kartın son 4 hanesi ve CVV kodu yazılarak oluşturulan SMS’in 3280’e gönderilmesi gerekir. Bu yöntem ile yeni şifre oluşturulabilir veya şifre değişikliği yapabilmek mümkündür.
 2. İnternet bankacılığı aracılığı ile şifre almak için; internet bankacılığına giriş yapılarak güvenlik ve ayarlar bölümüne geçilmesi gerekir. Daha sonra şifre/parola bölümünden yeni şifre alınabilir veya mevcut şifre değişikliği yapılabilir.
 3. Denizkartım ile şifre almak için; Denizkartım uygulaması ile kredi kartına şifre alabilmek veya değiştirebilmek mümkündür. Uygulamaya giriş yapıldıktan sonra “ayarlar” bölümüne geçilmesi gerekir. Bu sekmeden “kart ayarları” bölümüne geçilmesi gerekir ve buradan şifre ayarlarından yeni şifre oluşturulabilir.

Denizbank müşterilerinin e-parola ile kolaylıkla tüm bankacılık işlemlerine erişilmesine izin verilmiştir. Bankanın Müşterilerine sunduğu e-parola fonksiyonu ile birçok işlemi gerçekleştirebilir ve sistemde bulunan tüm bankacılık işlemlerinde müşterinin onayı dahilinde işlemler gerçekleştirilir. Denizbank e-parola sisteminde müşterilerin tüm ihtiyaçlarını karşılayan Denizbank, uygulamaları ile tüm müşterilerine özel hizmet sunmaktadır.

Ayrıca Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur? adlı yazımıza göz atın!

MobilDeniz İçin Nasıl Parola Alınır?

denizbank e parola nedir

MobilDeniz uygulaması için parolaya sahip olunması gerekir. DenizBank müşterileri, internet bankacılığı müşterisi olduğu taktirde aynı kullanıcı adı ve parola ile MobilDeniz uygulamasına giriş yapılabilir. Daha önce MobilDeniz uygulamasına giriş yapmayan müşteriler için uygulama içerisinden kolaylıkla şifre almak mümkündür. MobilDeniz üzerinden oluşturulan parolalar anında kullanılabilir. Bunun için öncelikle MobilDeniz uygulamasının edinilmesi gerekir. Daha sonra uygulama içerisinden “kullanıcı oluştur” bölümüne geçilir ve TC kimlik numarası, telefon numarası, kart bilgileri girilerek sorunsuz ve hızlı bir şekilde şifre almak mümkündür. MobilDeniz uygulamasında parola alınarak tüm bankacılık işlemleri gerçekleştirilir ve bu sayede bankaya gitmeye gerek olmadan tek bir tıkla tüm işlemler gerçekleştirilebilir. Denizbank’ın farklı bulunan uygulamaları mevcuttur ve bunlardan birisi de MobilDeniz’dir. MobilDeniz uygulamasına giriş yapılsa dahi yeni kullanılacak olan her uygulama için yeniden şifre oluşturmak gerekir.

MobilDeniz Nasıl Kullanılır?

MobilDeniz uygulamasının kullanımı oldukça geniş bir yelpaze şeklindedir. Denizbank’ın müşterilerine sunduğu MobilDeniz uygulaması ile neredeyse tamamen banka işlemlerinin bir tıkla yapılabilmesi mümkün hale getirilmiştir. MobilDeniz uygulaması için şifre edinildikten sonra uygulamanın içerisindeki tüm işlemlerden faydalanılabilir. Uygulamaya giriş esnasında oluşturulan güvenlik yöntemleri ile her defasında kullanıcı adı, parola girilmesine gerek olmaz. MobilDeniz’in müşterilerine sunduğu “beni hatırla” seçeneği ile uygulamaya bir kez giriş yapılması yeterlidir. Daha sonra uygulamaya giriş esnasında yeniden bilgilerin girilmesi gerekmez. Uygulamanın kullanıcılarına sunduğu bir diğer özellik ise “Çizgir” özelliği. Bu özellik sayesinde belirlenen şekil ile uygulamaya giriş yapılmasına izin verilmiş olur. Kullanıcı adı ve şifresi daha önce belirlenmiş olan mevcut müşteriler “tekşifre” özelliğini kullanarak uygulamaya kolay ve hızlı şekilde giriş yapılabilir. “Tekşifre” özelliği aktive edildikten sonra bir kereye mahsus olmak üzere SMS şifresi gönderilir. Onaylanan SMS şifrelerinden daha sonra otomatik onay verilir ve yeniden kullanıcıdan onay SMS’i istenmez.

AçıkDeniz Şifresi Nasıl Alınır?

denizbank e parola nedir

AçıkDeniz şifresine sahip olmak için öncelikle müşterilerin uygulamayı edinmeleri gerekir. Daha sonra uygulamaya sahip olan her müşterinin kolayca şifre alabilmesi mümkündür. Denizbank uygulamalarına şifre oluşturmak için banka şubelerine veya ATM’lere gidilmesine gerek yoktur. Yalnızca cep telefonu ile tek bir işlem sayesinde kolayca AçıkDeniz şifresi alınabilir. Uygulamanın edinilmesinde sonra banka/kredi kartı numarası, kart şifresi ve kart vade ayı girilerek uygulama üzerinden devam edilir. Bu adımlar doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamlandığı taktirde Denizbank sistemine kayıtlı olan cep telefonu numarasına SMS kodu gönderilir ve bu kod ile giriş yapılarak AçıkDeniz şifresi oluşturulabilir. Aynı yöntemler uygulanarak mevcut şifre değişikliği yapmakta mümkündür. Denizbank müşterilerinin bankaya veya ATM’ye gidilmesine gerek olmadan uygulamalarda şifre oluşturarak tüm bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilmesine izin verilmiştir.

Ayrıca Akbank Müşteri Temsilcisine Nasıl Bağlanırım? adlı yazımıza göz atın!

Şifresi Bloke Olan Denizbank Kart Nasıl Açılır?

Şifresi bloke edilmiş olan Denizbank kartlarının yeniden açılabilmesi için bazı yöntemler bulunur. Denizbank kartlarının şifresinde bloke oluştuğu taktirde bu blokelerin kaldırılması için banka şubelerine başvurulmasına gerek yoktur. Müşteriler blokelerini bankanın şubelerinden kaldırabileceği gibi şubeye gitmeye gerek olmadan kart numarası ve kart şifresi ile yalnızca 1 SMS eşliğinde kart blokesi kaldırabilmek mümkündür. Bu sayede müşterilerin artı bir işlem yapmasına gerek olmadan yalnızca tek bir tık ile bloke kaldırabilir ve yeniden şifre oluşturulabilmesine izin verilir. Müşterilerin kredi/banka kartlarının şifrelerinde bloke oluşturulmasında farklı birçok sebep bulunabilir. Genellikle banka tarafından güvenlik açısından bir sorun gözlemlendiğinde otomatik olarak kart bloke edilir ve müşteri yeniden kullanıma açmadan kartın blokesi banka tarafından kaldırılmaz. Herhangi bir Denizbank şifresinin kart şifresini birkaç defa yanlış girmesi sonucunda da kart bloke edilir ve bloke kaldırılmadan kartın yeniden kullanılmasına izin verilmez. Denizbank’ın müşterileri için oluşturduğu geniş kapsamlı güvenlik sistemi ile müşterilerin bankacılık işlemlerinde güvende olması en dikkat edilen hususlardandır.