• ALTIN (TL/GR)
  1.889,43
  % -0,61
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8828
  % -0,26
 • € EURO
  31,4915
  % -0,91
 • £ POUND
  36,5036
  % -0,69
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Denizbank Çiftçi Kredisi Nasıl Alınır?

Denizbank ciftci kredisi

Denizbank çiftçi kredisi alabilmek için öncelikle ilk istenen Denizbank müşterisi olmaktır. Denizbank müşterilerisi olan her vatandaşın çiftçi kredisi almasına hak tanınır. Denizbank çiftçi kredisine başvurmak için banka şubesine gidilmesine gerek yoktur. İnternet bankacılığı, mobil bankacılık ve SMS yöntemi ile başvuru yapabilmek mümkündür. SMS yöntemi ile Denizbank’lı olan çiftçilere kefilsiz, formalitesiz çiftçi kredisi verilmektedir. Her zaman müşterilerini düşünen Denizbank, çiftçi kredisi avantajları ile de çiftçilerinin yanında oluyor. Denizbank müşterilerisi olan çiftçilerin yalnızca bir SMS ile çiftçi kredisine başvuru yapabilmesi mümkün. Başvurusu onaylanan çiftçilerin anında kredileri hesaba aktarılır ve kullanılmasına izin verilir. Denizbank çiftçi kredisi ile farklı vade ve ödeme seçenekleri eşliğinde 50.000 TL’ye kadar kredi çekilebilir.

Kredinin Özellikleri ve avantajları

Denizbank ciftci kredisi

Denizbank çiftçi kredisinin özellikleri arasında bazı koşullar müşteriden müşteriye değişiklik gösterebilirken bazı özellikler ise her müşteri için aynıdır.

 • 3 yıla kadar ulaşan vade seçenekleri,
 • Yılda 1 olacak şekilde hasat zamanı ödeme seçeneği,
 • Şubeye gitmeden SMS yöntemi ile krediye başvurulabilir,
 • Çiftçi kredisine başvurma adımları

Çiftçi kredisine başvurabilmek için çiftçi kayıt sisteminde mevcut aktif kayıt bulunması gerekir. ÇKS de kaydı bulunan her Denizbank müşterisinin çiftçi kredisine başvurmasına izin verilir.

 • Cep telefonundan; TCKN SMS TARIM yazılarak 3280’e kısa mesaj gönderilmesi gerekir.
 • Başvuru cevabı olumlu ise bankada kayıtlı olan cep telefonu numarasına bilgilendirme mesajı gönderilir.
 • Başvurusu onaylanan Denizbank çiftçilerinin nüfus cüzdanı ile bankanın şubelerinden birisine başvurması gerekir. Kredi başvurusunda bulunan müşterini mevcut Denizbank müşterilerinden ise kaydı bulunan şubeye başvurabilir. Yeni bir Denizbank müşterisi ise en yakın şubeye giderek kredi işlemlerini tamamlayabilir.

Ayrıca Akbank Chip Para Nasıl Kullanılır? adlı yazımıza göz atın!

Çiftçi Kredisi Limiti Ne Kadar?

Çiftçi kredisi limitlerinde belirli miktarlar bulunur. Denizbank müşterilerinin her müşterisine özel hazırladığı çiftçi kredisi limitlerinde bazı standartlar bulunur. Denizbank çiftçi kredilerinde müşterilerine sunulan hizmetler eşliğinde çiftçiler desteklenir ve bu sayede tarım sistemi genişleyerek büyür. Çiftçi kredisi limitlerinde her sektör dalına göre maksimum ve minimum tutar farklıdır. Çiftçinin hangi ürünler için kredi istediği belirlenerek bankaya bildirildiği taktirde banka tarafından çiftçiye maksimum ve minimum tutarlar bildirilir. Daha sonrasında kişiye özel olarak kredi limiti hazırlanır ve tüm işlemler başlatılır. Çiftçi kredi limitleri 100.000 den başlayarak 10 milyona kadar artış gösterebilir. Denizbank çiftçi kredilerinde limitlerin değişiklik gösterdiği alanlar ise şu şekildedir:

 • Küçükbaş hayvancılık
 • Büyükbaş hayvan besiciliği
 • Damızlık düve yetiştiriciliği
 • Sütçü ve sığır kombine yetiştiriciliği

Çiftçi Kredisi Şartları Nelerdir?

Çiftçi kredisi şartlarında üreticilerinde tarımsal faaliyetleri ile ilgili olarak Denizbank tarafından çiftçilere finansman desteği sağlanır. Bu destek sayesinde çiftçiler tarımsal alanlarının finansmanında birçok destektende faydalanma hakkına sahiptirler. Çiftçi kredisi şartlarına uyum sağlayan her Denizbank müşterisinin çiftçi kredisinden faydalanmasına olanak tanınır. Çiftçi kredisi şartları arasında farklı birçok seçenek bulunur. Denizbank çiftçi kredisine başvuran müşterilerden istenen şartlar ise şu şekildedir:

 • ÇKS sistemine kayıtlı olunması gerekir.
 • Yeni dönem çiftçi belgesi bulunması gerekir.
 • Bankanın belirlediği müşteri politikalarına uygun olunması gerekir. Aksi taktirde hiçbir kredi müşteriye sağlanamaz.
 • Başvuru belgelerinin eksiksiz ve doğru şekilde bankaya iletilmesi.

Denizbank Tarımsal Kredi İmkanları Nelerdir?

Denizbank krediler

Denizbank’ın müşterilerine sunduğu tarımsal kredi imkanı ile çiftçilerin birçok avantajdan faydalanmasına olanak tanınıyor. Denizbank müşterisi olan her çiftçinin bu imkanlardan şartsız, koşulsuz faydalanma hakkı bulunur. Denizbank tarımsal kredi imkanları ise şu şekildedir:

 • Elektronik senet ürünleri ile ELÜS karşılığı çiftçi kredisi almak mümkündür. Tarımsal ürünlerin depolara tesliminde her adımda Denizbank kullanan müşterilerin ELÜS yöntemi ile çiftçi kredisi almasına izin verilir.
 • Bir diğer çiftçi kredisi olan “benim bahçem, benim tarlam” kredisi kapsamında ise birçok müşterinin tüm sera alanlarının ihtiyaçları tek bir kredi ile karşılanabilir olmuştur. Denizbank’ın çiftçilerine sunduğu 15 yıla varan vade seçenekleri ile çiftçilerin arsalarını satmadan tarımsal üretim yapabilmelerine imkan sağlanmıştır.
 • Denizbank’ın Müşterilerine sunduğu bir diğer çiftçi kredisi yöntemi ise “SMS ile tarımsal ihtiyaç kredisi” özelliğidir. Bu özellik sayesinde müşterilerin kredi başvurusu için banka şubelerine gitmelerine gerek olmadan işlemler elektronik ortamda kolaylıkla gerçekleştirilir.
 • Denizbank çiftçi kredisinde her çiftçinin ihtiyacına uygun kredi tutarı belirlenir ve hasat zamanı ödeme yapılacak şekilde müşterinin seçtiği vade ayı belirlenerek kredi alma işlemleri gerçekleştirilir.

Ayrıca Akbank Referans Numarası Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Denizbank Arazi Alım Kredisi Hesaplama 

Denizbank çiftçilerinin arazi alım kredisi hesaplayabilmek için bankanın destek hattından bilgi alabilmek mümkündür. Bir başka yöntem ile bankanın resmî internet sayfasından yayınlanan faiz oranları ile müşterinin hesaplama yapabilmesi de oldukça kolaydır. Arazi alım kredileri Türkiye cumhuriyeti tarafından belli başlı bankalar aracılığı ile çiftçilere sunulur. Bu kredinin asıl amacı artan tüketim ve talep ile beraber üretimi de artırarak tarımsal faaliyetleri bir üst noktaya çıkarmaktır. Arazi alım kredisi ile hem üretim artacak hem de Denizbank’lı olan çiftçiler kazanç sağlayacak. Arazi alım kredileri, mevcut bulunan arazinin yenilenmesi veya büyütülmesi için de verilebiliyor. Uygun ödeme koşulları ile çiftçi kredilerinden faydalanabilen çiftçilerin, arazi alım kredileri ile tarım alanlarını büyütmeye olanak tanınmıştır. Denizbank’ın her yıl yenilenen faiz oranlarında anlık olarak artış veya düşüş gözlemlenebilir. Bu faiz oranı tamamen bankanın insiyatifine kalmış bir durumdur. Bu sebeple çiftçi kredisi veya arazi alım kredisi başvurusunda bulunacak olan bireylerin güncel faiz oranları hakkında bilgi sahibi olması işlemlerin hızını ve doğruluğunu artıracak niteliktedir.