• ALTIN (TL/GR)
  1.889,15
  % -0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8615
  % -0,26
 • € EURO
  31,5021
  % -0,89
 • £ POUND
  36,4954
  % -0,69
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Denizbank Cebe Havale Nasıl Yapılır?

denizbank cebe havale

Denizbank cebe havale yapılışı iki şekli bulunmaktadır. İnternet ve mobil bankacılık uygulamasına getirilen güncelleme sonrasında para transferi yapılacak kişinin IBAN, hesap numarası, hesap ek numarası vb. bilgisini bilmeden sadece cep telefonu numarasını temin ederek para gönderilmesi mümkün hale gelmiştir. Tüketiciler yapacakları cebe havale işlemi sonrasında hiçbir bilgilendirme yapmak zorunda da değil. Denizbank, cebe havale işleminin gerçekleştirilmesi sonrasında alıcıyı transfer hakkında ücretsiz bir şekilde bilgilendirecek ve para çekimi yapabilmesi için ATM’ye gitmesi gerektiğini iletecektir. Denizbank cebe havale yapılabilmesi için internet bankacılığına üye olunması gerekmektedir. İnternet bankacılığını giriş yapılması sonrasında Transferler bölümüne giderek burada Havale kısmından GSM seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir. Sonrasında ise alıcının cep telefonu numarasının yazılması ve onayla seçeneğine basılması yeterli olacaktır. Para transferinin yapılması sonrasında alıcıya bir SMS gönderilir ve para çekilebilir.

 1. Denizbank internet bankacılığı veya mobil uygulama DenizMobil’e giriş yapılır,
 2. Menüden para transferleri adımı seçilir,
 3. Karşımıza gelen ekrandan Cebe Havale / Cebe Para Gönderme seçilir,
 4. Telefon numarası, TC Kimlik numarası gibi bilgiler girilir,
 5. Onay SMS ile işlem doğrulanır.

Denizbank Cebe Havale Nedir?

denizbank havale islemleri

Hızlı para transferinin yapılabilmesi için kullanılabilecek Denizbank Cebe havale müşterilerine zaman kısıtlaması olmadan istenilen kişiye para transferi yapılmasını sağlamaktadır. Para gönderilecek kişinin yalnızca cep telefonu numarasının olması yeterli olmaktadır. Alıcının telefonunun SMS’lere açık olması ve Türkiye kapsamında bir operatör kullanıyor olması, bir de 18 yaşından büyük olması, para transferinin yapılabilmesi için gereken koşullardır. Denizbank cebe havale sistemi oldukça hızlı çalışır ve istenilen numaraya para gönderilmesini sağlar. Ve böylelikle alıcı ATM’ye giderek istediği zaman parayı çekebilir.

Ayrıca Devlet Kira Yardımı Nedir? Başvurusu, Şartları, Evrakları adlı yazımıza göz atın!

Denizbank Cebe Havale Nasıl Çekilir?

Denizbank müşterisi olmaya gerek duyulmadan çekilebilecek para transferleri ATM aracılığı ile çekilebilmektedir. Tek yapılması gereken Kartsız İşlemler menüsüne girmek ve mesajda gönderilen referans kodunu girmek olacaktır. Sonrasında saniyeler içinde gönderilen para çekilebilmektedir. Gönderilen paranın iptal edilmemesi için alıcının bu  parayı verilen referans kodu ile 24 saat içerisinde çekmesi gerekmektedir. Denizbank cebe havalenin çekilişi şu şekildedir:

 • Herhangi bir Denizbank ATM’sine gidilir,
 • Kartsız işlemler menüsünden para çekme, cebe gelen havale adımları seçilir,
 • Hemen ardından gönderici telefon numarası,
 • Alıcı telefon numarası ve TC Kimlik numarası girilir,
 • Arkasından SMS ile gelen şifre yazılır ve para çekilir.

Cebe Havale Masrafı Ne Kadardır?

Cep telefonuna havale işlemi yapmak isteyen tüketicilerin internet şube üzerinden gerçekleştireceği işlem için cebe havale masrafı 2,2 TL, mobil bankacılık uygulaması aracılığıyla gerçekleştireceği işlem için 1,75 TL masraf ödemesi yapması gerekmektedir. Telefon bankacılığı aracılığıyla işlem yapılması halinde ise maksimum 30 TL masraf tahsil edilecektir.

Denizbank Cebe Havale İşlem Sınırları Var Mıdır?

Denizbank cebe havale işlemi sınırı 2 keredir. Cebe havale işlemi ile yapılan para transferleri her gün en çok 2 kere yapılabilmektedir. Günlük en çok  500 TL para transferi yapılabilmektedir. Haftalık işlem sayısı en çok 4 olabilmektedir. Aynı ay içinde ise 6 işlem yapılabilmektedir. Ay içinde en çok 1500 TL gönderilebilir.

Denizbank Cebe Havale İşlemi Nasıl İptal Edilir?

Denizbank cebe havale transferinin yanlış yapılması durumunda havale iptali yapılabilmektedir. Paranın gönderildiği kişi referans kodunu yanlış girerse ya da 24 saat içerisinde çekmezse havale kendiliğinden iptal olmaktadır. Ayrıca parayı gönderen kişinin bankayı araması durumunda da havale iptal edilmektedir. Para olduğu gibi eski hesabına aktarılacaktır.

Denizbank Cebe Havale Hangi Zaman Aralığında Yapılabilir?

Banka müşterileri arasında para transferi geleneksel yöntemler olan EFT ile gönderilebilmektedir. Cebe havale zaman aralığı yalnızca sabah 08.30 ile akşam 17.00 arasında yapılabilmektedir. Bu saatlerin dışında para transferi yapılamamakla beraber sonraki günün beklenmesi gerekmektedir. Denizbank Cebe Havale sistemi ile istenilen saatte para transferi yapılabilmektedir.

Denizbank Cebe Havale Limiti Ne Kadardır?

Denizbank Cebe Havale Limiti yasa dışı bahis işlemlerinin önlenmesi adına 2016’nın 8’inci ayında BDDK tarafından alınan bir önlemle cebe para transferi işlemlerine kısıt getirilmiştir. Bu kapsamda tüketiciler gün içerisinde en fazla 500 TL gönderim, 2 işlem yapabilmektedir. Hafta içerisinde ise en fazla 1000 TL gönderim, 4 işlem yapabilmektedir. Ay içerisinde ise en fazla 1500 TL gönderim, 6 işlem yapabilmektedir. Söz konusu limitlerin aşılması mümkün değildir. Ek olarak ATM’lerden de yapılacak işlemlere sınırlama getirilmiştir ve 1 saat içerisinde ATM’lerin 6’dan fazla cebe havale işlemine konu olmaması sağlanmıştır. Dolayısıyla saat içerisinde 6’dan fazla cebe para gönderim işlemi yapılan ATM’den para çekilemeyecek farklı ATM’lere başvurulması gerekecektir.

Denizbank Cebe Havale İşlemi Aşamaları Nedir?

Denizbank cebe havale işlemi aşamaları şu şekildedir:

 • Cep telefonu numarasına havale yapmak isteyen tüketiciler internet ya da mobil bankacılık uygulamasına giriş yaptıktan sonra Transferler > Havale > GSM No ile Havale adımlarını takip etmeli ve alıcının telefon numarasıyla gönderilecek tutarı yazarak işlemi sonlandırmalıdır.
 • Eğer bu işlem belirli aralıklarla tekrarlanacaksa hemen sağ üst tarafta bulunan yıldız ikonuna dokunulması halinde işlemi kayıt etmek ve bir sonraki işlem sırasında hızlıca süreci tamamlamak mümkündür. Kişisel menüye eklenen bu işlemi tekrarlamak için tek yapılması gereken üzerine dokunulması olacaktır.

Cebe Gelen Para Nasıl Atm’den Nasıl Çekilir?

denizbank cebe havale

Denizbank müşterisi  cep telefonu numarasına gönderilen paranın çekilebilmesi amacıyla kesinlikle ATM’ye gitmesi gerekir. Cebe gelen paranın ATM’den çekilmesi Transfer ardından cep telefonuna gelen SMS’in aracılığıyla referans kodu ile beraber ATM’ye gidildikten sonra Kartsız İşlemler > Cebe Havale aşaması takip edilmelidir. Açılan ekranda referans kodu, göndericinin telefon numarası ve gönderilen para tutarı bilgisi yazılmalı, çok beklemeden para hazneden alınmalıdır.

Ayrıca Ziraat Bankası Tavuk Çiftliği Kredisi Başvurusu ve Şartları adlı yazımıza göz atın!

Cebe Havale İptal ve Çekilmeyen Paralar Ne Olur?

Cebe havale ile iptal ve çekilmeyen paraların durumu kişiye özel gönderilen paraların çekim süresi 7 gündür. Bu süre içinde çekilmesi paralar göndericinin hesabına iadesi sağlanır. Türkiye’de faaliyette bulunan GSM operatörlerine gönderilebilen cebe havale işleminde gönderilen tutar 10 lira ve katları üzerinden gerçekleştiriliyor. Denizbank müşterisi olmanız halinde limitiniz 19 bin 990 Lira, müşterisi değilseniz günlük 490 ve yıllık ise 1.990 liradır.