• ALTIN (TL/GR)
  1.889,39
  % -0,62
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8828
  % -0,26
 • € EURO
  31,4915
  % -0,91
 • £ POUND
  36,5036
  % -0,69
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Celr Coin (CELER NETWORK) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

celer coin nedir

Celer Network, en popüler blok zincirlerinden bazılarının çeşitli yeni ürünler ve protokoller aracılığıyla karşılaştığı ölçeklendirme sınırlamalarının üstesinden gelmek için tasarlanmıştır. Uyumlu blok zincirlerinin verimlerini önemli ölçüde artırmasına ve birbirleriyle daha iyi etkileşime girmesine izin veren genelleştirilmiş durum kanalları ve rollup’lar dahil olmak üzere ölçeklendirme teknolojilerinin bir kombinasyonunu kullanır. Yüksek hızlı bir katman-2 platformu ve oluşturulması kolay bir yan zincir çözümü sağlayarak, yüksek düzeyde ölçeklenebilir blok zinciri uygulamalarının başlatılmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır. Celer Network ekibi tarafından başlatılan ilk ana çözümlerden biri, çok zincirli ve çok katmanlı varlıklar arasında köprü kurmak için kullanılabilen bir yan zincir çözümü olan Celer Network durum kanalı olmuştur. Katman-1 blok zincirlerini ölçeklendirmeye yardımcı olabilecek merkezi olmayan uygulama (DApp’ler) için oldukça verimli bir platform üretme amacıyla Celer NetworkPay, Celer NetworkApps ve Celer NetworkNodes dahil olmak üzere çeşitli bileşenler kullanır. Bunun ötesinde Celer Network ekibi, DeFi’nin verimliliğini artırmak için Celer Network (CELR)’in katman-2 toplama teknolojisini kullanan bir platform olan Layer2.finance ve Celer Network durum kanal ağına çeşitli katman-1 ve katman-2 zincirleri arasında düşük maliyetli değer aktarımlarına izin veren bir yükseltme olan cBridge dahil olmak üzere çeşitli ek ürünler piyasaya sürmüştür.

Celr Coin’in Tarihçesi

celer coin nedir

Blockchain ilgi çekici olduğu kadar, işlem hızları ve verim gibi birçok işlemi de geride bırakabilir. Celer Network (CELR), zincir dışı işlemlerin yönetimini sağlayan akıllıca tasarlanmış bir katman-2 ölçeklendirme çözümüdür. Celer Network platformu, hem ödemeler hem de akıllı sözleşmeler için hızlı, basit ve güvenli zincir dışı işlemler sunar. Proje, Substrate çerçevesi kullanılarak geliştirilen ilk projelerden biriydi ve Polkadot ekosisteminin de bir parçasıdır. Ağın genel amacına gelince, kurucuları blok zincirinin tüm potansiyelini açığa çıkarmayı ve Dapps’te daha verimli ve üretken çıktılarla devrim yaratmayı öngörmüştür. Blockchain, birçok endüstrinin karşılaştığı çok çeşitli sorunlara potansiyel bir cevaptır. Teknoloji günümüzde çeşitli biçimlerde tüm endüstri alanlarına girmekte. Bununla birlikte, bir takım zorluklardan muzdarip olduğu için bu teknoloji henüz mükemmel değildir. Bunların arasında belki de en belirgin olanı ölçekleme sorunudur. Çoğu blok zinciri, milyonlarca aktif kullanıcıyı desteklemek için gereken ölçüde ölçeklenemez. Celer Network (CELR), mevcut nesil blok zinciri ağlarının verimliliğini artırmak için kullanılan bir dizi katman-2 ölçekleme aracıyla bu zorluğa bir yanıt sağlamaktadır.

Celr Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Celer Network, 2018 yılında çıkmıştır. San Francisco Körfez Bölgesi’nde yerleşik bir mühendis ekibi tarafından inşa edilmiştir.  Platformun dört kurucu ortağı Mo Dong, Junda Liu, Xiaozhou Li ve Qingkai Liang, kapsamlı geliştirme deneyimine sahiptir ve birçoğu Google, Microsoft ve Intel dahil olmak üzere önde gelen teknoloji şirketlerinden gelmektedir. cStack mimarisinin dört seviyesi, birkaç benzersiz fayda sağlamak için eşit olarak bölünmüştür. cEconomy, bir ağ etkisi yaratırken ekosistem için istikrarlı likidite ve kullanılabilirliği sürdürmekten sorumlu benzersiz bir kripto ekonomik modeldir.

Celr Coin Nereden Alınır?

Celer Network, platformunda çalışacak çeşitli blok zincirlerini ölçeklendirmek için zincir dışı bir ölçeklendirme çözümü geliştirmektedir. “Off-Chain” ölçeklendirme çözümleri teorik olarak üstündür çünkü ağın blok zincirinden daha küçük işlemleri işlemesine izin verir ve ardından bunları “On-Chain” olarak tanınan tek bir işlemde birleştirir. Bunu yaparak, bir bütün olarak sistemin operasyonel kapasitesini arttırırken, ana zincirde oluşan işlem engelini azaltabilmektedir. Celer Network (CELR) ağı, blok zinciri üzerinden bir ödeme veya anlaşma gibi iki taraf arasındaki herhangi bir keyfi etkileşimin durumunu izlemek için durum kanalları olarak bilinen bir tür katman-2 çözümü kullanmaktadır. İki veya daha fazla tarafın, altta yatan bir katman-1 zincirindeki olayları tamamlamadan önce akıllı bir sözleşme aracılığıyla birbirlerine yeniden değer atayabilecekleri yüksek hızlı, düşük ücretli bir ödeme kanalı açmasına izin vererek çalışmaktadır

Ayrıca BNB Coin (BİNANCE) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

Celr Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Celer Network, cStack (cOS, cRoute ve cChannel) olarak bilinen bir teknoloji paketini kullanmaktadır. Celer NetworkX, layer2.finance ve cBridge dahil Celer Network’in diğer ürünleri, işlevlerini yerine getirmek için çeşitli farklı çözümler kullanır.

Celr Coin’in Avantajları Nelerdir?

celer coin gelecegi

Celer Network, Cstack adı verilen ve dört katmandan oluşur, bu katmanlar yatırımcılar tarafından avantaj olarak da adlandırılır. Bu sayede katmanların özelliklerine uygun olarak yatırım yapılarak yatırımcılar büyük bir avantaja sahip olabilir. Yatırımcıların da ilgisini çeken avantajları şu şekilde anlatılabilir:

 • cRoute özelliği,
 • cOs özelliği,
 • cChannel özelliği,
 • cApps özelliği,

CELR sahipleri likidite için token sağlarlar ve bunu yaptıkları için ödüllendirilirler. Böylece proje, piyasanın geniş bir yelpazesini kapsamaktadır.

Celr Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Celr, temel katman olarak Ethereum (veya başka bir katman-1 zinciri) kullanımını göz ardı ederken çeşitli blok zincirleri ve katman-2 çözümleri arasında düşük maliyetli token transferlerini kolaylaştıran çok zincirli bir ağdır. Bu nedenle birçok yatırımcı tarafından oldukça güvenilir olduğu düşünürlerken, bir grup yatırımcı tarafından da güvenlik sorunlarına neden olabileceği düşünülen ihtimaller arasındaydı. Celr Coin’in dezavantajlarından kısaca şu şekilde bahsedilebilir:

 • Zincir dışı hizmet sağlayıcıların kitle kredilendirme yoluyla likidite talep etmesi,
 • Skor; faiz oranı, sağlanan likidite miktarı,
 • Sanal bir madencilik sürecidir,
 • Zincir dışı çözümler pazarına entegre olarak çalışır,