• ALTIN (TL/GR)
  1.473,63
  % 0,88
 • AMERIKAN DOLARI
  23,3860
  % 1,18
 • € EURO
  25,2104
  % 0,35
 • £ POUND
  29,6306
  % 0,76
 • ¥ YUAN
  3,2803
  % 0,94
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

BTCTurk Hesabı Nasıl Açılır?

btc turk uyelik

BTCTurk hesabı açarken takip edilmesi gereken adımlar vardır. Bitcoin alım satımı yapabileceğiz bu platformda hızlı ve kolay bir şekilde hesap açabilirsiniz. BTCTurk hesabı açmak isteyenler şu adımları takip edebilir:

 • https://www.btcturk.com internet adresine giriş yapılmalıdır.
 • Ekranın sağ üst kısmında bulunan yeni üyelik butonuna basılması gerekir. Açılan üyelik formunda her alan doldurulmalıdır. Verilen ad, soyad, doğum tarihi ve kimlik numarası NVİ sisteminde onaylanır. İletişim bilgilerinde bulunana telefon numaranız ise kod gönderilerek doğrulanır.
 • Formda yazdığınız e posta adresinize bir etkinleştirme e postası gönderilir. Size gönderilmiş olan e postadaki onaylama butonuna basarak üyeliğinizi etkinleştirmiş olursunuz.
 • Etkinleştirme işlemi yapıldıktan sonra şifre ve a posta adresinizi kullanarak üye girişi yapabilirsiniz.
 • İlk kez yaptığınız girişte telefon numarası doğrulaması talep edilecektir. Bu nedenle telefonunuza gelen sms içindeki güvenlik kodunu kullanarak telefon numaranızın onaylanması gerekir.
 • Güvenli kodu girişinin dışında hesabınız için bir güvenlik görsel tanımlamanızda istenir. Üyeliğinize özel olarak tanımlanan bu görsel her giriş yaptığınızda ekrana gelir. Eğer girişte yanlış bir e posta ya da şifre kullanırsanız görsel ekrana gelmez.
 • Telefon güvenlik kodu ve güvenlik görseli onaylama işlemleri tamamlandığında giriş yapılan cihazı da doğrulamanız istenir. Bu işlem için de bir e posta gönderilir. Bu şekilde giriş yaptığınız cihazın bilgileri sisteme kaydedilmiş olur. Bu hesabınıza giriş yapan cihaz ve IP adreslerini kontrol etmenizi sağlar.
 • Tüm doğrulama işlemleri tamamlandığında kayıt işleminiz bitmiş olur. BtcTurk paneline yönlendirmeniz yapılır. Artık hesabınızı istediğiniz gibi kullanabilirsiniz.

BtcTurk Nedir?

btc turk tanimi

BtcTurk kripto para ve bitcoin alım satımı yapılmasına imkan veren bir platformdur. Türkiye sınırları içinde kurulan ilk kripto para platformudur. Kerem Tibuk tarafından kurulan sistem dünyanın da 4. Bitcoin ve kripto para platformudur. İleri düzeyde bir güvenlik korumasına sahiptir.Uluslararası bağımsız denetim şirketleri denetimleri sürekli olarak yapılır. Yapılan anlaşma sonucunda kullanıcıların 7/24 kripto pata alım satımı yapma imkanı oluşmuştur. Kullanıcılar istedikleri zaman Türkiye’de bulunan bir banka hesabı ya da anlaşmalı olunana ödeme kurumlarından kendi cüzdanlarına Türk Lirası çekebilir. Bu Türk Lirası ile bitcoin ve kripto para alım satımı yapar. Türkiye’ nin ilk ve en güvenilir olan platformu olarak görülür. Türkiye Cumhuriyeti Sanal Pazaryeri Hukuki standartları kapsamında uygulamalar yapılır. Platform 19.000.000 Türk Lirası sermayesiyle hizmet sağlar. 7/24 canlı destek veren uzman bir ekibi vardır.

Faizsiz kredi veren bankalar. Yazısına göz atabilirsiniz.

BtcTurk Ne Zaman Kuruldu?

BtcTurk kurulma zamanı tam olarak 1 Temmuz 2013’ tür. Türkiye’ de kurulan ilk kripto para platformudur. Aynı zamanda dünyada kurulan 4. Platform olmasıyla yenilikçi bir oluşumdur. Kerem Tibuk tarafından kurulmuştur. Alım satım işleminin başladığı 1 Temmuz 2013 gününde gerçekleşen ilk işlem 1 Bitcoinin 178₺ (yaklaşık 93$) karşılığında satılması olmuştur. Türkiye’yi bitcoin ile tanıştıran bu platform 2017 sonlarında fiyat artışıyla gelişim gösterdi. 2018 yılında Özgür Güneri’nin devraldığı sistem gittikçe büyüme gösterdi. 2019 yılında Yeni Malatyaspor için isim ve forma sponsorluğu yapacak hale gelmiştir. Aynı şekilde 2020 yılında da ise Kadın ve Erkek Futbol Milli takımlarına ana sponsor olmayı başarmıştır.

BTCTurk ile Bitcoin Nasıl Alınır?

Bitcoin almak için BtcTurk platformu kullanılabilir. Bitcoin alım satımı yaparken bu kripto para platformuna üye olunmalıdır. Kolay bir şekilde üyelik işlemleri tamamlanabilir. Bunun ardından anlaşmalı bankalarla ya da ödeme kuruluşlarıyla para transferi sağlanır. BTCTurk hesabı ile almak istediğiniz bitcoin miktarına bağlı olarak kendi banka hesabınızdan Türk Lirası transfer etmeniz gereklidir. Akbank, Denizbank, Fibabanka, Vakıfbank veya Ziraat Bankası hesabınız bulunuyorsa bu banka hesabınızdan havale işlemi yapabilirsiniz. Havale ile 7/24 Türk Lirası yatırma talebiniz gerçekleşir. Farkı bankalardan transfer yapmak isterseniz 09.00 – 16.45 saatleri arasında işleminiz yapılır. Para üyelik hesabınıza ulaştığında isterseniz tüm parayı kullanabilirsiniz. BtcTurk ekranında gördüğünüz fiyattan başlayarak 10 TL ve üzeri tutarda Bitcoin alımını gerçekleştirebilirsiniz. 10 TL ile 25.000 TL arasında bir tutar girdikten sonra Bitcoin Alın butonuna basmalısınız. Bu şekilde alım işleminin ayrıntılarını inceleyebilirsiniz. Onay veriyorsanız son olarak Bitcoin al butonuna basmanız gerekir. İşlemlerinizin sonucunu takip etmek için hesap hareketleri bölümünü kullanabilirsiniz.

KOBİ kredisi nedir? Nasıl alınır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

BtcTurk’te Bitcoin Yatırma Çekme İşlemleri Nasıl Yapılır?

btc turk islem yapma asamalari

BtcTurk’te Bitcoin yatırmak ve çekmek kolayca yapılabilir. Bu işlemler için öncelikle üyelik oluşturmuş olmanız gerekir. Ardından adımları takip ederek hesaba Bitcoin yatırma ve çekme işlemlerini yapabilirsiniz. BtcTurk üzerinden oluşturduğunuz hesaba Bitcoin yatırmak için şu adımlar izlenmelidir:

 • BtcTurk üye girişi yapıldıktan sonra menüde yer alan cüzdan bağlantısına tıklanmalıdır. Burada kişi Bitcoin Yatır sayfasına ulaşır ve bir yatırma adresiyle karşılaşır. Bu yazılı adrese Bitcoin göndermek için kopyalanır. Bunun için kopyalama butonu kullanılabilir. Ardından cüzdanınızda bulunan Bitcoin adresi alanına yapıştırmalısınız. Mobil cüzdan aracılıyla gönderim yapacaksanız QR kod kullanabilirsiniz. İşleminizi transfer dökümü ile takip edebilirsiniz. İşlem blokzincir üzerinde 1 onay alınca BtcTurk’ e ekleme yapılır.

BtcTurk üzerinden başka bir cüzdana Bitcoin çekmek için şu adımlar izlenmelidir:

 • BtcTurk üye girişi yapılmalı ve menüdeki cüzdan bağlantısına girilmelidir. Ardından Bitcoin çek sayfasına girişi yapılır ve Çekmek İstediğiniz Adres kutusundaki Yeni Adres Tanımla butonuna tıklanır. Yeni adres tanımlanırken bir kayıt adı ve Bitcoin adresiniz istenir. Tanımla butonuna tıklandığında iki aşamalı bir doğrulama yöntemiyle çekme adresi tanımlanmış olur. Adres bilgisi tamamlandıktan sonra çekmek istenen tutar girilir. Çekme isteği gönder butonuna bastığınızda cüzdan şifreniz istenir. Bu şifreyi girip çekme isteğinizi onaylayabilirsiniz. Bitcoin çekme istediğiniz talep kuyruğuna alınır. Bitcoin çek sayfası üzerinden işlem durumunuzu takip edebilirsiniz.

BtcTurk Mobil Uygulaması Nasıl Kullanılır?

BtcTurk mobil uygulaması kullanılırken öncelikle uygulananın indirilmesi gerekir.Uygulama Android işletim sistemli cihazlarda Google Play mağazasında BTCTurk tarafından, iOS işletim sistemli cihazlarda ise AppStore mağazasında Eliptik Yazılım ve Ticaret Anonim Şirketi tarafından yayınlanmıştır. Farklı yayıncıların uygulamaları indirilmemelidir. Gerekli üyelik bilgileriyle uygulamaya giriş yapılır. Giriş yaparken e postanıza cihaz doğrulama doku gelir ve bir mobil PIN kodu oluşturmanız istenir. Giriş işlemi başarıldıktan sonra mobil uygulama üzerinden Bitcoin alım satım işlemi yapılabilir. BtcTurk cüzdanınızı aktifleştirdikten sonra uygulama içinde kullanmaya başlayabilirsiniz. Aktif etmek için mobil uygulama ya da web adresi kullanılabilir. Hesap menüsündeki varlık ve kullanıcı bilgilerinizi inceleyebilirsiniz. BtcTurk hesabına Türk Lirası yatırmak ya da çekmek için menüdeki TL Cüzdanı seçeneğine tıklanır. Buradaki yönlendirmelerle para yatırıp çekebilirsiniz. Bitcoin cüzdanını da Bitcoin yatırma ve çekme işlemleri için kullanabilirsiniz. Canlı destek menüsüne girerek destek ekibine ulaşabilir ve herhangi bir sorununuzu paylaşabilirsiniz. Güvenlik menüsünü girdiğiniz uygulamadaki bakiye görüntülenmenizi açıp kapatmanıza izin verilir. Bu kısımdan şifre ve doğrulama yöntemleri arasında değişiklikler yapılabilir. Uygulamanın ana ekranını sola kaydırarak varlıklarım ekranına ulaşırsınız. Bu sayda üzerinden hesabınızda bulunan TL ve Bitcoin varlıklarını takip edebilirsiniz. BtcTurk PRO’ da yapılan kripto para işlemlerinin kontrolünü de varlıklarım sayfasından yapabilirisiniz. Bitcoin fiyat değişimlerinin 1 yıllık sürecini Bitcoin Fiyat Grafiği üzerinden takip edebilirsiniz.