• ALTIN (TL/GR)
  1.889,43
  % -0,61
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8836
  % -0,26
 • € EURO
  31,4915
  % -0,92
 • £ POUND
  36,4323
  % -0,84
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Binance Hesabı Nasıl Açılır?

binance hesabi ne ise yarar

Binance hesabı açmak için siteye giriş yapmak gerekir. Kısa sürede ve kolayca Binance hesabı oluşturmak mümkündür. Ardından istenen kripto para işlemleri yapılabilir. Binance sitesine girdikten sonra hesap açmak için takip edilecek adımları şunlardır:

 • Binance giriş sayfasındaki kayıt olma seçeneğine girilmelidir.
 • Açılan ekrandaki Binance kayıt formu doğru şekilde doldurulmalıdır. Kullanıcı e mail adresini ve şifresini yazmalıdır. Oluşturulacak olan şifre en az 8 karakterli olmalı ve içinde büyük harf, sayı bulunmalıdır. Sayfadaki kullanım sözleşmesi onaylandıktan sonra hesap oluştur butonuna basılmalıdır.
 • Bu adımdan sonra verdiğiniz e mail adresine bir onay kodu gelir. Onay kodunu kayıt formuna girmeniz istenir. E mail adresinize gelen güvenlik kodunu girip onaylama yaptığınızda artık hesabınız hazırdır.
 • Hesabınızı açtığınızda ilk olarak karşınıza iki aşmalı doğrulamayı etkinleştirme bildirimi gelir. Burada size iki doğrulama seçeneği sunulur. Google Authentication uygulamasını indirerek ya da SMS aracılıyla doğrulama yapabilirsiniz. Bu iki yöntem şifrenize ek olarak bir güvenlik sağlar.

Binance Nedir?

binance tanimi

Binance farklı kripto paraların alım satımına dayanan bir dijital borsadır. Çin’ de kurulmuş olan şirketin CEO’su Changpeng Zhao’dur. 2018 yılı itibariyle dünyada üzerindeki en büyük kripto para borsası halini almıştır. Çin’deki katı kripto para politikaları nedeniyle Malta merkezli olarak gelişmiştir. Binance açık bir platform ve merkeziyetsiz bir şekilde tasarlanmıştır. Binance Coin bu dijital borsanın çıkarttığı bir kripto paradır. BNB diye anılan bu kripto paranın birçok kullanım alanı mevcuttur. 7/24 destek ekibi hazır olan bir platformdur. Kullanıcılarına Binance Smart Chain, Binance Labs, Binance Launchpad, Binance Loans, Binance DEX ve Binance Margin gibi birçok ürün sunmuştur. 2019 yılının ocak ayında Simplex ile ortaklık kurarak Visa ve Mastercard dahil banka ve kredi kartlarıyla kripto para alımını mümkün kılmıştır. Avrupa ve Amerika’da birçok ofisi bulunur. Dünya’nın en yüksek işlem hacimlerine ve likiditeye sahip olan borsası konumundadır. Kullanıcılar güvenle bu sistem üzerinden alım satım yapmayı tercih edebilir.

Gümüş hesabı nasıl açılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Binance Nasıl Kullanılır?

Binance kullanımı basit ve pratik olan bir kripto para borsasıdır. Kullanıcılar hesaplarına coin ya da TL yatırdıktan sonra alım satım işlemleri yapabilir. Bu işlemleri alım satım sayfasındaki temel, klasik ya da gelişmiş sayfalar üzerinden yürütebilirsiniz. Gelişmiş kısımdaki grafiklerden ve diğer ayrıntılı bilgilerden yararlanabilirsiniz. BTC/USDT, ETH/USDT, BTC/TRY ve BNB/BTC gibi yüzlerce farklı işlem çiftinden biri seçilerek alım satım yapılabilir. Binance ekranınız sağ üst köşesinde işlem yapmak istenen kripto para tercihi yapılabilir. Ekranın sağ altında ise alım satım yapma kutusu bulunur. Alım satım emirlerinizi buradan verebilirsiniz. Binance’ de bulunan vadeli işlemler sayfasından ise kaldıraçlı işlemler yapılabilir. Bu işlemler içinde Bitcoin ve diğer kripto paralar kullanılabilir. Bitcoin ile 125x büyüklükte kaldıraçlı işlem yapma imkanı vardır. Hesabınıza para yatırmak ve çekmek mümkündür. Aynı zamanda kripto paranızı isterseniz başka bir borsa ya da cüzdana da çekebilirsiniz. Her borsada olduğu gibi coin fiyatları takas ekranında sıralanır. Alıcı ve satıcının denge bulduğu fiyat spor fiyat şeklinde adlandırılır ve bu fiyattan işlem yapılır. Kullanıcı verdiği alım ve satım emirleriyle alışveriş yapmış olur. İşlem arayüzünün alt kısmında yaptığınız açık teklifleri, emir geçmişinizi, işlem geçmişinizi ve fonlarınızı bulabilirsiniz. İşlem geçmişinizin 1 gün, 1 hafta, 1 ay ya da 3 ay zaman aralıklarında gösterilmesini tercih edebilirsiniz.

Binance’e Nasıl Para Yatırılır?

Binance para yatırmak pratik bir şekilde gerçekleştirilir. Binance hesabı açtıktan sonra alım satım işlemi yapmak için para yatırmanız gerekir. Bunun için papara ile TL yüklemesi yapabilirsiniz. Kullanıcı hesabına giriş yaptıktan sonra Kripto Al TRY menüsünün altında bulunan TRY yatırın papara yazılı yere tıklamalıdır. Açılan sayfada ödeme bilgileri doldurulur. Papara sayesinden 7/24 para yatırma işlemi yapılabilir. Sayfadaki ödeme bilgileri doldurulup devem et butonuna basılmalıdır. Bu kısım sizi papara sayfasına yönlendirir. Papara hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Hesaba girdiğinizde yaptığınız işlem için onay ekranı karşınıza gelir. Girdiğiniz ödeme miktarını tekrar kontrol ederek işlemi onaylayabilirsiniz. Para transferinde işlem ücreti %1 ve maksimum işlem ücreti 200 TL şeklindedir. Bu adımları takip ederek kolay bir şekilde hesabınıza para yatırıp alım satım işlemlerine geçebilirsiniz.

Binance’ten Kripto Para Çekme Nasıl Yapılır?

kripto para alim satim binance

Binance’ten kripto para çekme işlemi yapıldıktan sonra kripto paranız kendi cüzdanınıza aktarılır. Aynı şekilde çekme işlemini başka bir borsaya da yapabilirsiniz. Hesabınızda bulunan Türk lirasını çekmek için ise papara uygulamasını kullanmanız gerekir. Binance içinde bulunan kripto paraları o kripto paraları destekleyen başka dijital borsalara aktarabilirsiniz. Bu işlem yapılırken öncelikle kripto paranızı aktarmak istediğiniz borsada hesabınız olmalıdır. Bu hesaptaki adresinize parayı çekebilirsiniz. Kripto para çekerken Binance’ nin çekim kısmına girmeniz gerekir. Ardından diğer borsadaki kopyaladığınız adresi buraya yapıştırmalısınız. Kripto para çekerken dikkat edilmesi gereken şeylerin başında doğru ağı seçmek bulunur. Paranızın hangi ağ üzerinde desteklendiği incelemelisiniz.

Binance Coin (BNB) Nasıl Çalışır?

Binance Coin çalışması yıllık karının bir kısmıyla satın aldığı BNB’ lere ve daha sonra bunların yakılmasına dayanır. Bu işlem piyasada olan toplam 155,536,713 BNB sayısı 100.000.000 kalana kadar sürdürülür. Bu işlemin yapılma nedeni piyasa enflasyonunu engellenmektir. Binance Coin ile Binance dijital kripto para borsası üzerinden alışveriş yapılabilir. Kripto para birimleri arasında değişim yapmak mümkündür. Binanca Coin ile yapılan ödemelerde belli bir komisyon indirimi yapılır. Binance üzerinden yapılan komisyon indirimi dört yıla kadar devam eder. Birinci yıl %50, ikinci yıl %25, üçüncü yıl %12,5 ve dördüncü yıl %6,75 oranında komisyon indirimi sağlanmış olur. Bu kripto paranın üretimi ilk gün Binance tarafından yapılmıştır. Yarısı halka satılan BNB hacmini ve reel para karşısındaki değeri her gün arttırmaya devam etmiştir. Piyasa değeri olarak baktığımızda en yüksek değere sahip olan 9. Kripto para konumundadır. Ayrıca BNB madenciliği yapılmayan bir kripto paradır.

Faizsiz kredi veren bankalar. Yazısına da göz atabilirsiniz.

Binance Güvenilir Mi?

Binance’nin güvenilirliği kripto para piyasasına ilgi duyanların merak ettiği konulardan biridir. Binance dünyadaki en büyük kripto para borsasıdır. Bu konuma ulaşmasında işlem hacmi ve kullanıcı sayısı etkili olmuştur. Kullanıcıların birçok güvenlik önlemiyle alım satım yapılması sağlanır. Binance hesabı oluşturulduktan sonra güvenlik için mutlaka iki aşamalı olan doğrulama etkin hale getirilmelidir. Bu şekilde kullanıcılar Google Authenticator veya SMS aracılıyla doğrulama yaparak hesaplarına giriş yapabilir. Aynı zamanda kullanıcıların platform içinde bulunan kripto paraları da koru altındadır. SAFU isimli bir kripto para fonu tarafından bu paralar korunur. Herhangi bir saldırı ya da korsan durumuna karşılık alınan bir önemdir. Bir saldırı yaşanması halinde kullanıcının sahip olduğu kripto para ayrı bir cüzdanda saklanır. Hem ülkemizde ne dünyada büyüklüğü ile kendini kanıtlamış bir şirkettir. Türkiye’ de kripto para borsası denilince akla ilk gelen örnek olduğu söylenebilir. Kullanıcılara sağladığı doğrulama yöntemleri ve destek ekibiyle güvenilir bir platformdur. Bu kadar büyümesinde de güvenilirliği ve kullanışlılığı etkili olmuştur.