• ALTIN (TL/GR)
  1.889,39
  % -0,62
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8585
  % -0,26
 • € EURO
  31,5098
  % -0,87
 • £ POUND
  36,4769
  % -0,74
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

BAR Coin (FC BARCELONA FAN TOKEN) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

bar coin gelecegi

BAR coin kısa bir süre içerisinde piyasaya sürülen ve Chiliz altyapısına sahip olan bir kripto para birimi olarak yatırımcıların karşısına çıktı ve kısa süre içerisinde kripto borsa dünyasına girişi yapıldı. BAR coin; Chiliz ile İspanyol futbol kulübü Barcelona’nın ortaklığı ile ortaya çıkan bir kripto para birimi olarak yatırımcıların karşısına çıkmaktadır. BAR coin kısa süre önce yayınlanmasına rağmen kısa süre içerisinde ilgi odağı olmayı başardı. Bu sayede BAR coinin yatırımcı seviyesi oldukça fazla ve hızlı yükseliş göstererek meme coinler arasına girmeyi başardı. Blockchain sistemi sayesinde BAR coin kripto sisteminin merkezi bir otoriteye ihtiyaç duyulmaksızın çalışmasına olanak sağlıyor.

BAR Coin’in Tarihçesi

barcoin nedir

Fan tokenleri arasında Juventus, Galatasaray, Paris Saint Germain ve Esports kulübü yer almaktadır. Genellikle bu takımın taraftarları tarafından BAR coine yatırım yapılmaktadır. BAR coin Haziran 2020 tarihinde piyasaya sürülerek yatırımcıların kullanımına sunulmuştur. BAR token, Barcelona futbol takımı ve kulübü ile taraftarların etkileşimini sağlayan bir aracıdır. Burada farklı spor oyunları oynanarak BAR Coin kazanılabilir. BAR Token ile takımın formalarından, diğer ürünlere kadar geniş seçenek satın alınabilir. Projenin diğer bir amacı ise Chiliz ağına katkı sağlayarak yola devam etmektir. Analistler, Barcelona kulübünün geniş taraftar kitlesinin Bar Coin alım hacminin genişleyebilmesi açısından olumlu faktör olduğunu düşünüyorlar. Analistlerin bir diğer öngörüsü ise yoğun talep sebebi ile kısa süre içerisinde BAR coinin fiyat artışı yaşayacağı yönünde.

BAR Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Kripto dünyasına hızlı giriş yapan BAR coin 2020 yılının Haziran ayında üretilmeye başlanarak, bir süre sonra yatırımcılara kripto borsa siteleri sayesinde sunuldu. BAR coinin kuruluş amaçlarından birisi olan Chiliz kısa süre içerisinde yüksek seviyelere ulaşmayı başarırken, chiliz destekçisi olan BAR coinin geleceğinin ne olacağı yatırımcılar tarafından oldukça fazla merak edilen bir konuydu. Bu nedenle web sitelerinde en çok aranılanlar arasına BAR coinin geleceğini eklemek mümkün görülüyor. BAR coin üretiminden önce Chiliz üzerinden yatırımcılara duyurularak bir kısım grup yatırımcı elde etmeyi başarmışlardı. Böylece daha piyasaya sunulmadan kitleye sahip olan BAR coinin kitlesine yatırımcı ekleyerek yükselmesi de çok zaman almadı.

 BAR Coin Nereden Alınır?

BAR token alabilmek için yatırımcıların izlemesi gereken bazı adımlar bulunur. Bu adımlar yatırımcılar ile birçok web sitesinde paylaşılır ve böylece BAR token almak isteyen yatırımcılar doğru adımları takip ederek hızla işlem gerçekleştirebilirler. BAR token sahibi olmak isteyen yatırımcıların takip etmesi gereken adımlar kısa bir özet olarak şu şekilde sıralanabilir:

 • BAR Coin satın alımı için onun işlem listesinde yer aldığı borsalara erişmek gerekir. Bu yüzden Binance, Paribu, Chiliz borsalarından birine web’den giriş yapılmalıdır.
 • Hemen ardından hesap açılışı gerçekleştirilmeli ve bu sırada karşılaşılan kimlik tanımlama adımları tamamlanmalıdır.
 •  Oluşturulan hesaba ise alım amaçlı para yatırılır. İşlem borsanın para yatırma menüsünden yardım alınarak tamamlanmalıdır.
 • Artık hesap bakiyesi oluştuğundan boradan BAR Coin paritesinin yer aldığı satın alma işlem sayfasına gidilir.
 • Bu sayfadaki güncel fiyat değerlinden ya da tercih edilecek daha avantajlı fiyat tanımlamasından BAR Coin alım emri girilir.
 • Satın alımı tamamlanan coinler hesap cüzdanında veya başka bir donanım cüzdanda saklanabilir. Donanım cüzdanlar çevrimdışı mod da daha fazla güvenlik sunarlar.

Bu adımlar takip edildiğinde doğru ve güvenli bir şekilde BAR token alabilmek mümkündür. Ancak BAR token her borsa sitesinde yayınlanmıyor. Bu nedenle her borsa sitesinde bu adımlar takip edilerek de alınamaz. BAR tokenin yayınlandığı ve alınabileceği siteler şöyledir:

 • Binance
 • Paribu
 • Chiliz

BAR Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

BAR coin tamamen Chiliz altyapısını kullanan bir alt coindir. Chiliz kripto para biriminin altyapısını kullanırken neredeyse tüm özelliklerine de sahiptir ve Chiliz’e destek amaçlı kurulan bir tokendir.  BAR token, Chiliz altyapısını kullandığı gibi tüm güvenlik ağı da Chilize bağlı olarak ilerler. Yatırımcılar, Chiliz altyapısına güvendikleri için genellikle BAR token edinmekten de çekinmezler. Böylece Chiliz BAR tokeni desteklerken, BAR token de Chilizi desteklemiş oluyor.

Ayrıca Apentf Coin (APENTF NFT) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları adlı yazımıza göz atın!

BAR Coin’in Avantajları Nelerdir?

bar coin gelecegi

Kripto borsa dünyasında birçok tokenin avantajları araştırılır ve yatırımcılar bunları göz önünde bulundurarak yatırım yapmayı tercih ederler. Böylece BAR tokeninde avantajları son dönemin en çok araştırılanları arasına girmeyi başarabilmiştir. BAR tokenin avantajlarının anlatılması gerekir ise bu avantajlar yatırımcılar ile kısa birkaç madde halinde paylaşılabilir. Bu maddeler ise şöyledir:

 • Oylar, BAR Token ödemesi ile yapılabilir.
 • BAR Token sahipleri Barcelona kulübünün aldığı kararlarda verdikleri oylar ile etkili olma hakkına otomatik olarak sahip olurlar.
 • BAR Token sahipleri Socias.com üzerinden belirli oyunlarda görevleri gerçekleştirebilirler ve bu görevlerin sonucunda BAR token alım/satımı yapılabilir.

BAR Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Kripto dünyası bir belirsizlikten ibaret olduğu için tüm tokenlerin de dezavantajı bulunur. Hiçbir token için kesinlikle dezavantajı yoktur denemez ve deniyor ise bu tamamen yanlıştır. Bu nedenle BAR coininde bazı dezavantajları vardır ve bunlar yatırımcılar için oldukça önemlidir. BAR tokenin en önemli 2 dezavantajı tüm yatırımcıları ilgilendirir durumdadır ve bu dezavantajlar şu şekildedir:

 • Taraftara hitap etme,
 • Ağ ve bakiye de saldırı riski,