• ALTIN (TL/GR)
  1.312,07
  % -0,73
 • AMERIKAN DOLARI
  20,9783
  % 0,73
 • € EURO
  22,5975
  % -0,26
 • £ POUND
  26,4130
  % -0,37
 • ¥ YUAN
  2,9628
  % 0,85
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Atlas Coin (STAR ATLAS) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

atlas coin nedir

Star Atlas, sanal bir oyun metaverse’inde yer alan devasa bir çok oyunculu çevrimiçi oyundur. Unreal Engine 5 üzerine inşa ediliyor ve oyunun sinema kalitesinde, gerçek zamanlı ortamlara sahip olmasını sağlıyor. Star Atlas, 2620’de üç büyük grubun ortaya çıktığı ve kaynaklar ve kontrol için yarıştığı fütüristik bir bilim kurgu ortamında geçiyor: insanoğlu, uzaylı ırklardan ve duyarlı androidlerden oluşan bir konsorsiyum. Bir ulus seçtikten sonra, oyuncular başlangıçta temel oynanışı keşfetmek için ulus güvenlik bölgelerinde savaşmadan başlar. Daha sonra, savaşın mümkün olduğu yerlerde orta seviye güvenlik ve açık oyun deneyimine geçebilirler. Oyun farklı türleri bir araya getiriyor. Diğer oyuncular ve gruplarla nasıl etkileşim kuracağınıza dair taktiksel eylem planları geliştirmeniz gerektiğinden, kısmen stratejidir. Oyun, keşif ve sömürü için bol miktarda yıldız içerdiğinden, bunun bir kısmı keşif. Oyuncular birinci şahıs uçuş yoluyla bağımsız olarak bu yıldızlara seyahat edip keşfedebildiklerinden, bu kısmen bir uçuş simülasyonudur. Son olarak, oyuncular kaynakları mayınlayabilir ve bunu yaparak gelir akışları elde edebilir, bu da onu bir rol yapma oyunu haline getirir. Derin uzay keşfi;  Savaş; Uzay istasyonları ve gemiler inşa etmek; Kaynakları çıkarmak için oyun içi meslek seçimi; Kaynakların kontrolünü ölçeklendirmek için ittifaklar oluşturmak. Oyunda edinilen varlıklar daha sonra gerçek dünya para birimiyle değiştirilebilir.

Atlas Coin’in Tarihçesi

atlas coin nedir

Star Atlas, Ocak 2021’de duyuruldu ve Solana blok zinciri üzerine inşa ediliyor . Merkezi olmayan bir borsa olan Serum ve merkezi bir borsa olan FTX gibi birkaç Solana tabanlı proje tarafından desteklenmektedir . Star Atlas‘ın ayrıntılı bir yayın planı olmamasına rağmen, metaverse belirteçlerinin Ağustos 2021’de işlem görmeye başlayan yeni bir kripto para birimidir.

Ayrıca TFB Coin Hangi Borsada İşlem Görüyor? adlı yazımıza göz atın!

Atlas Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Star Atlas, 2021 yılında üretimine başlanarak yıl sonunda yatırımcıların kullanıma sunulmasının hedeflendiği bir kripto para birimi idi. CEO Michael Wagner, COO Pablo Quiroga ve operasyon başkanı Deb Lucas tarafından kuruldu. Michael Wagner, Star Atlas’ı kurmadan önce bir VC fonunda ve blockchain odaklı ürünler üretmeye odaklanan Multichain Ventures şirketinde çalıştı. Pablo Quiroga, ek bir girişimin kurucusudur ve Star Atlas’ı kurmadan önce biyoteknolojide çalışmıştır. Deb Lucas, Charles Schwab ve Barclays’de görev yapan finans temelli bir geçmişe sahiptir.

Atlas Coin Nereden Alınır?

Atlas Coin, diğer coinler gibi herhangi bir kripto para borsa uygulaması üzerinden satın alınabilen bir kripto para birimi değildir. Atlas coin yalnızca oyunlar sayesinde edinilebilen bir kripto türüdür. Yatırımcılar oyuna yatırım yaparak, daha sonrasında bu yatırımları Atlas coine çevirebilirler ve böylece Atlas Coin alım, satım işlemleri gerçekleştirilir.

Atlas Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

Star Atlas, Solana blok zincirinde kurulan bir altyapıya sahiptir. Ekip, hızlı işlem süreleri ve küçük işlem ücretleri nedeniyle Solana’yı seçti ve bugün itibariyle böyle iddialı bir oyuna ev sahipliği yapabilen tek blok zinciri haline getirdi. Solana, kısmi Bizans Hata Toleransına sahip bir hisse kanıtı konsensüs mekanizmasına sahip birinci katman bir blok zinciridir . Dünya çapında faaliyet gösteren ve zirve noktasında saniyede 50.000 işleme kadar işleyebilen 200 düğümü vardır. Solana, bu kadar etkileyici bir performans elde etmek için bir dizi koordineli optimizasyon gerçekleştirir ve işlemleri çok iş parçacıklı bir şekilde işler, bu da onu daha yavaş blok zincirlerinden ayırır.

Atlas Coin’in Avantajları Nelerdir?

atlas coin gelecegi

Star Atlas Coin’in avantajlarından şu şekilde bahsedilir:

 • Çeşitli türleri kapsayan ve sinema kalitesinde bir oyun deneyimini gerçek hayattaki para birimiyle değiştirilebilen sanal varlıklar kazanma becerisiyle birleştiren sürükleyici bir metaverse oyun deneyimi sunuyor.
 • Rakiplerini birçok alanda geride bırakarak onların yerini almayı planlıyor.
 • Şimdiye kadar hiçbir blockchain oyunu, Star Atlas kadar farklı oynanış olasılığını bir araya getirmedi.
 • Bazı oyunlar, bahis yaparak kazanma veya sanal varlıklar için diğer oyuncularla savaşma veya sanal dünyasını keşfetme ve ittifaklar kurma seçeneği sunarken, hiçbir oyun yukarıdakilerin hepsini aynı anda yapmaz.
 • Oyuncular varlık satın almak için oyun içi para birimi olarak ATLAS jetonunu kullanabilirler, ancak aynı zamanda NFT pazarında gemi ve diğer oyun içi ekipman olarak işlev görecek NFT’ler satın alabilecekler 
 • Oyuncular, uzay gemilerinde rolleri yerine getirmek için CEO, komisyoncu, ödül avcısı, korsan ve çok sayıda başka meslek seçebilecekler.
 • Uzay gemileri ayrıca kaynakları birleştirme ve sadece bireysel olarak değil, aynı zamanda toplu olarak rekabet etme seçeneğine de sahip olacak. 
 • Sözde merkezi olmayan özerk şirketler, eşlik eden mikro ekonomilerle birlikte tüm uzay şehirlerini inşa edebilecekler. 
 • Star Atlas evreninin ikinci simgesi olan POLIS simgesi, bu uzay şehirlerinde ve oyunla ilgili yönetim kararları için bir yönetim simgesi olarak hizmet edecek
 • Star Atlas ayrıca oyun içi varlıkları dağıtmak ve takas etmek için bir NFT pazar yeri ve bir NFT yayın programı sunuyor.

Ayrıca Smart Trade Coin Hangi Borsada İşlem Görüyor? adlı yazımıza göz atın!

Atlas Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Atlas Coin’in dezavantajlarından bahsedilmesi gerekir ise bu dezavantajlar yatırımcılar ile şu şekilde paylaşılabilir:

 • Direkt olarak işlem yapılamıyor olması,
 • Oyun içerisinde alım, satım işlemleri gerçekleştirilmesi,
 • Meme coinler arasında yer almaması,
 • Güvenlik altyapısının oyuna dayalı olması,
 • Oyun oynamayan yatırımcıların işlem yapamaması,