• ALTIN (TL/GR)
  1.889,30
  % -0,62
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8589
  % -0,26
 • € EURO
  31,5030
  % -0,89
 • £ POUND
  36,5145
  % -0,65
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Aly Coin (ALLY COİN) Nedir, Nasıl ve Nereden Alınır? Geleceği, Yorumları

AlyCoin nedir

Ally coin merkeziyetsiz bir kriptodur.Özel olarak ağlaştırılan P2P teknolojisini kullanan Ally coin, merkeziyetsiz ve dolaşıma açık bir kripto para birimidir. Hızlı bir yükseliş yaşamasıyla bir anda dikkatleri çeken Ally, kullanıcılarına pek çok farklı alanda işlem yapabilmeyi vaadediyor. Ally coinin vadettiği işlemler ise kullanıcılar ile şöyle paylaşılmıştır:

 • Sosyal medya sohbet kanalları
 • Grup sohbet özellikleri
 • Yayın kanalları
 • Anlık iletiler
 • Geçici mesajlaşma
 • Kripto para işlemleri

Ally daha pek çok alanda, kullanıcılarına konforlu ve güvenli işlem yapabilmeyi vaat ediyor. Pek çok insanın güvenli işlem yapma kaygısını giderebilmek adına PoA sistemini kullanan bu coin, hızlı iletişim kurarak kolay finansal işlemler yapabilme konusunda da ayrıcalıklar sunuyor. Kullanıcılarının tüm finansal ihtiyaçlarını karşılamayı hedefleyen bu coin sayesinde kullanıcılar güvenle 7/24 işlem yapabilme şansını elde ediyor.Piyasaya yeni çıkması ile fiyat seyri ilişkilendirilen Ally uzmanlara göre, uzun vadeli yatırım odaklı sabırlı yatırımcıları, sevindirebilir. Ally, kısa vadeli yatırımlarda yatırımcıları kaybetmeye sürüklerken, uzun vadede yatırım yapan yatırımcı bölüm ise yüzünü güldüreceği söylenenler arasında. İstikrarlı bir yükseliş seyri göstermesi beklenen Ally coin, 1 hafta içerisinde bu tahminleri %21,9’luk değişimle karşılayabilecek gibi görünüyor. Kripto para piyasasındaki ani çıkışlar ve yükselişler göz önünde bulundurulduğunda, hangi piyasa parametresinin, hangi yönde bir değişime sebep olacağı bilinmiyor. Bu nedenle kesin bir yorum yapılamasa dahi ally coin, kısa sürede yatırımcıların tercihi olmayı başardı. Alt coinler arasında yer alan bu coin, hızla yükseliş göstererek bir çok yatırımcının karşısına çıktı ve yatırımcıların uzun vadede büyük kazançlar kazandırabileceği konuşulanlar arasında yer alırken, tercih edilmesine de yüksek oranda katkı sağladı.

Ally Coin’in Tarihçesi

AlyCoin nedir

Ally Coin’in tarihçesi çok da uzun zamanlara dayanmıyor. Ally coin neredeyse yeni denebilecek kadar yakın zamanda çıkmış bir alt coindir. Yapılan araştırmalara göre ally coin hakkında uzun ve net bir tarihçe bulunamamıştır. Ally coin piyasaya yeni çıktığı için yatırımcılar tarafından tercih edilip edilmeyeciyi konusunda büyük bir şüphe uyandırıyor. ALLY coin yeni çıktığı için tam anlamıyla yatırımcıların güvenini kazanamamış olsa dahi bir çok alanda yatırımcıların da fırsat sunan ve yatırım yapabilmesine olanak sağlayan bir alt coindir.  Piyasaya yeni çıkması ile fiyat seyri ilişkilendirilen Ally uzmanlara göre, uzun vadeli yatırım odaklı sabırlı yatırımcıları, sevindirebilir. Uzun vadeden kasıt ise 2 ila 3 yıllık bir süreci kapsıyor. Birkaç yıl sürecek yatırımlar yapıldığı halde coin yatırımcılarını sevindirerek, yüksek kazançlar elde edilebileceği analistlerin ön gördüğü bir olay.

Ayrıca Borsa Nedir, Nasıl Oynanır? adlı yazımıza göz atın!

Ally Coin Ne Zaman Üretilmeye Başladı?

Ally Coin’in çıkış zamanı uzun bir süreci kapsamasa da üreticilerinden alt coin hakkında net bir üretim tarihi verilmemiştir. Ally coin kısa bir süre önce üretilmeye başlanan ve yalnızca birkaç ay önce yatırımcıların kullanımına sunulan bir coindir. Alt coin olmasına rağmen kısa sürede bir grup yatırımcının ilgisini çekmeyi başarmış ve değerli alt coinler arasında yer alabilmiştir. Alt coin olan meme coinler listesine girip, giremeyeceği henüz konuşulanlar arasında olsa da ilerisi için net ve kesin bir şey söylemek mümkün değildir.

Ally Coin Nereden Alınır?

Ally coin diğer alt coinler gibi direkt olarak herhangi bir uygulama üzerinden satın alınamaz. ALLY gibi bazı kripto para birimleri yalnızca merkezsiz takas platformları üzerinden başka bir kripto para birimiyle satın alınabilir. ALLY satın almadan önce Ethereum satın alınması gerekir. Ardından ALLY satın almak için bu ETH kullanılır.  Bunun için de emanet edilemeyen (self-custody) cüzdan adı verilen bir uygulamaya ihtiyaç vardır. Yalnızca bu uygulamalar üzerinden alım, satım işlemleri yapılırken, ETH alıp, ALY çevirme işlemi de yalnızca bu uygulamalar aracılığı ile gerçekleştirilir.

ALLY Coin Hangi Altyapıyı Kullanıyor?

ALY coin, altyapı olarak P2P teknolojisini kullanan bir alt coin türüdür. Piyasaya girdiği günden itibaren ve yatırımcıların kullanımına sunulduğunda yalnızca P2P alt yapısı ile çalışarak kullanıcılarına bu sayede sunmuştu. ALY coin yeni çıkan bir alt coin olduğu için altyapısı ne kadar güvenli olursa olsun bir süre hiçbir yatırımcıya sahip olamamıştı.

ALLY Coin’in Avantajları Nelerdir?

AlyCoin coin gelecegi

Tüm kripto para birimlerinde de olduğu gibi enflasyon riski bulunmadan ALY coine yatırım yapılabilme avantajı bulunuyor. ALLY coinin diğer avantajlar ise ALY kurucuları tarafından yatırımcılara şu şekilde anlaşılmıştır:

 • Basit bir sistem ile çalışması,
 • Güvenilir altyapıya sahip olması,
 • Güvenli para transferi yapılabilmesi,
 • Ucuz bir coin olması,

ALLY Coin’in çalışma sistemi kullanıcıları zorlamadan düz ve basit bir kullanıma sahiptir. Bu alt yapı sayesinde birçok yatırımcı hızlı ve kolay bir şekilde yatırım işlemlerini gerçekleştirebiliyor.

Ayrıca Forex Nedir, Nasıl Oynanır? adlı yazımıza göz atın!

ALLY Coin’in Dezavantajları Nelerdir?

Tüm kripto para dünyasında olduğu gibi ALLY Coinde de birçok dezavantaj bulunuyor. Kripto dünyası ne kadar kazançlı görünse de yatırımcıların çoğu zamanda büyük kayıplar yaşadığı görülebiliyor. ALLY Coin’in dezavantajlarından ise şu şekilde bahsedilebilir:

 • ALLY coin ucuz bir alt coin olduğu için ilerleyen zamanda kazanma şansı ne kadar fazlaysa kaybetme şansı da bir o kadar aynı,
 • Bu kripto biriminin çok bilinmeyen bir alt coin olduğu için kaybetme olasılığı çok yüksekti,
 • Yeni çıkan ve çok fazla bilinmeyen, büyük bir yatırımcı kitlesine sahip olmayan bu Coin’in güvenilirliği yatırımcılar tarafından sorgulanan dezavantajları arasındadır.