• ALTIN (TL/GR)
  1.889,26
  % -0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8860
  % -0,26
 • € EURO
  31,4884
  % -0,93
 • £ POUND
  36,4630
  % -0,77
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Alien Worlds (TLM) Coin Nedir, Nasıl Alınır?

alien worlds coin nasil alinir

TLM Coin, kullanıcıların sahip olduğu NFT’ler ile yarıştığı bir ekonomi simülasyonu oyunu olarak bilinir. TLM Coin yeni gündeme gelmiş olup şu anda da geliştirme aşamasındadır. Binance kripto para borsasında Launcpool adlı geliştirme havuzunda farming edilir ve fon toplar. Binance borsasında yatırımcının sahip olduğu BNB Coin’ler stake edildiğinde bir ay boyunca ücretsiz olarak TLM Coin dağıtılır.

Ücretsiz TLM Coin alabilmek için Binance kripto para borsasına kayıt olduktan sonra Launchpool sekmesine girmek ve ardından TLM’yi seçmek gerekir. Daha sonra elde var olan BNB ya da BUSD coinlerin stake edilmesi gerekir. BNB’ler 1 ay boyunca kilitlenir ve karşılığında yatırımcıya her gün düzenli olarak TLM Coin bedava dağıtılır. TLM Coin’leri gün sonunda yatırımcının spot hesabına aktarılır ya da yatırımcı Launchpool sayfasına girerek “Hasat Et” butonundan coinlerin spot cüzdana aktarılmasını sağlayabilir.

Alien Worlds (TLM) Coin Nasıl Alınır?

TLM Coin alımı için sanal borsaların kullanımı söz konusudur. Borsa oynayan yatırımcıların sayısı gittikçe artmış ve sanal borsalara üye olan kişiler oldukça fazladır. Ülkemizde sıklıkla tercih edilen sanal borsa uygulamalardan biri Binance kripto para borsasıdır. İsteyen kişiler internet üzerinden üye olup giriş yapılır. Mobil uygulaması da pratiklik açısından kullanılması önerilen bir uygulamadır. Binance internet sitesine erişim sağlandıktan sonra izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir:

 • Binance internet sitesine giriş yapılır.
 • Açılan hesap oluşturma ekranında gerekli bilgiler eksiksiz ve doğru bir şekilde doldurulur.
 • “Hesap oluştur” butonuna tıkladıktan sonra kimlik doğrulaması için e-posta tercihi yapıldıysa belirtilen e-postaya onay içerikli bir mail gelir. Telefon numarasını tercih edenlere ise SMS yolu ile onay mesajı gelir. Onay mesajında yer alan kod sisteme girildikten sonra kimlik doğrulaması tamamlanmış olur.
 • Kayıt işlemi başarılı bir şekilde yapıldıktan sonra “Cüzdan” sekmesinden “Spot Cüzdan” kısmına tıklanır. Yatırılmak istenen para birimi ve tutarı girilir. Yatırımcıların gönderim yaptığı cüzdana göre BTC, ERC2 gibi ağlardan doğru seçimi yapması önemlidir.
 • Sanal cüzdanda para varken TLM Coin para seçimi yapılır.
 • TLM Coin için istenilen miktar yazılır ve alım emri verilir.
 • Emir işlemi gerçekleştikten sonra TLM Coin hesapta gözükür.
 • Yatırımcı istediği zaman TLM Coin alım ve satım işlemini yapabilir.

Superfarm (SUPER) Coin nedir, nasıl alınır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Binance Launchpool Nedir?

binance launchpool tanimi

Binance Launchpool bir geliştirme havuzu olarak tanımlanabilir. Kullanıcıların Binance Coin (BNB), Binance USD (BUSD) ve diğer tokenları stake ettiği durumda piyasada yeni çıkacak olan tokenların ödül olarak kazanılabildiği bir platformdur. Yatırımcılar BNB, BUSD ve diğer tokenları stake ederek pasif gelir kazanılmasını sağlar.

TLM Coin Hangi Borsalarda Listelenir?

TLM Coin’in yer aldığı borsa ilk olarak sadece MXC.COM borsasıydı. TLM Coin çok yeni olan bir coin olduğu için 9 Nisan 2021 tarihinde MXC.COM borsasındayken 13 Nisan 2021 tarihinde Binance borsasında yerini almıştır. Binance borsasında TLM/BTC, TLM/BUSD ve TLM/USDT işlem çiftlerinde yatırımcılara alım satım için açılmıştır. TLM Coin için toplam piyasa arzı 10 milyar adet olarak belirlenmiştir. Binance borsasında alım ve satım işlemleri için listeleneceği tarihte bu belirlenen adetin yaklaşık 5 milyarı piyasaya sürülecektir. 150 milyon adedi ise Launchpool’da BNB ya da BUSD üzerinden stake edenlere ücretsiz olarak dağıtılacaktır.

TLM Coin’lere bedava sahip olmak isteyen yatırımcıların Binance kripto para borsasına kayıt olması ve elindeki BNB’leri 1 aylığına stake etmesi yeterli olacaktır. Bu işlem için alt ya da üst limit yoktur. MXC.COM borsası üzerinden alım yapacak kişiler ise öncelikle bu borsaya kayıt olmalıdır. Ardından borsa hesabına Papara veya Advcash gibi hesaplardan para gönderimi yapılması gerekir. Para hesaba yansıdıktan sonra alım ve satım işlemleri TLM/USDT paritesi üzerinden kolay bir şekilde gerçekleşebilir.

TLM Coin Avantajları Nelerdir?

tlm coin olumlu yanlari

TLM Coin’in katılımcılara sağladığı yarar bu coin sayesinde Gezegen DAO’ları yönetiminde daha çok söz hakkına sahip olmaktır. Kullanıcıların ellerinde bulunan token ile Alien Worlds savaşlarında daha kolay ve daha çok yön verme hakkı elde edilir. Coin stake ederek daha fazla kazanç sağlanabilir. Kullanıcılar platformda bulunan gezegenlerde NFT Token ya da Token mining işlemi ile kendilerine ait TLM hissesi kazanabilir.

Bu platformda ne kadar çok aktif oyuncu olarak savaş ve oyunlara katılım sağlanırsa ve görevler tamamlanırsa sistemin ekosistemi olumlu yönde etkilenir. Ekosistemin olumlu yönde etkilenmesinden kaynaklı olarak ekstradan katılım ödülü almaya hak kazanılmış olur. Alien Worlds platformunda yer alan oyunlardaki öğelerin geneli NFT olarak bulunur. Bu NFT’ler aracılığıyla da oyuncular daha çok Coin mining işlemlerine katılabilir.

Binance hesabı nasıl açılır? Yazısını inceleyebilirsiniz.

Alien Worlds Coin Stake Etme Nasıl Yapılır?

Kullanıcıların stake etme işlemi yapabilmesi için öncelikle Binance borsasına giriş yapması gerekir. Üyeliği bulunmayan kişilerin hesap oluşturup kimlik doğrulaması yapması gerekir. Hesap oluşturma başarılı bir şekilde gerçekleştikten sonra yatırımcı istediği işlemi gerçekleştirebilir. Eğer bilgiler eksik veya yanlış ise borsa hesabı açılırken hata verir. Binance borsasına giriş yaptıktan sonra izlenmesi gereken adımlar şu şekildedir

 • Ana sayfadan menüler sekmesine tıklanır ve ardından Launcpad seçilir.
 • TLM Coin için farming işlemi BUSD veya BNB üzerinden yapılabilir.
 • TLM Coin işleminin BNB üzerinden yapılması için Launcpool alanındaki TLM Coin BNB havuz işlemlerinden “Hemen Stake Et” butonuna tıklanır.
 • TLM Coin stake etmek için Binance borsasında sadece 30 gün belirlenmiştir. Bu süre içerisinde farming işlemlerinin yapılması gerekir.
 • Sitede Farming ve Ödüller alanı bulunur.
 • Farming alanında “BNB İçin Stake Et” butonuna tıklanır.
 • Tüm bu işlemlerden sonra kullanıcı saat başı TLM Token kazabilir.