• ALTIN (TL/GR)
  1.889,18
  % -0,63
 • AMERIKAN DOLARI
  28,8615
  % -0,26
 • € EURO
  31,5021
  % -0,89
 • £ POUND
  36,4954
  % -0,69
 • ¥ YUAN
  4,0462
  % -0,24
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Akbank Kredi Kartı Başvuru Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

kredi karti sorgulama islemleri musteri hizmetleri

Akbank kredi kartı başvurularının sonuçları genellikle 1-2 iş günü içerisinde belli olurken bazı durumlarda banka tarafından kişiye anında dönüş de sağlanabilir. Kredi kartı başvurularının sonuçlanması en fazla 1 hafta ile sınırlıdır. Kredi kartı başvurusunun sonuçlanması, başvuru yapılan il veya ilçeye göre değişiklik göstermez ve başvurular anında bankaya iletilir. Bankanın çalışma yoğunluğuna ve müşteri portföyüne bağlı olarak işlemler hızlıca sonuca kavuşturularak başvuru sahiplerine gerekli bilgilendirmeler yapılır. Bu sayede Akbank kredi kartı başvuruları banka yanıt sürecinde çok beklemeden yanıtlanır ve müşteriye olumlu veya olumsuz bir dönüş sağlanır. Akbank kredi kartı başvurusu olumsuz sonuçlandığı taktirde bu bilgi müşteriye SMS yolu ile verilirken, olumlu sonuçlandığı taktirde ise kartın basım süreci başlatılıyor.

Akbank Kart Nedir?

kredi karti sorgulama

Akbank kart ile müşteriler farklı kampanyalardan ve avantalardan faydalanma fırsatı yakalıyor. Şubeye gitmeden Akbank mobil uygulaması cihaza indirilerek anında hesap oluşturulabilir ve bu hesaptan internet alışverişi yapmak mümkündür. Akbank mobil uygulamasından Akbank kartlarına başvuru sağlanabilir ve tüm kart başvuru süreçleri uygulama üzerinden takip edilebilir. Akbank kartına başvuru sağlayan ve başvuruları olumlu sonuçlanan müşterilerin Akbank kartlarının ulaşmasını beklemeden internet üzerinden alışveriş işlem yapmasına izin verilir. Akbank kartının müşterilerine sunduğu farklı birçok avantaj bulunur. Bu avantajlar ise şu şekildedir:

 • Güvenlik açısından mobil bankacılık ile banka veya kredi kartı bilgilerine kolayca ulaşım sağlanabilir.
 • İnternet alışverişlerinde anında kart kullanımı yapılabilir.
 • Akbank kartların mobil ödeme özelliği açılarak QR kod ile kolayca ödeme yapabilmek mümkündür.
 • Banka veya kredi kartını Masterpass’e kaydederek hızlıca işlem yapabilmek mümkündür.

Akbank müşterisi olan her vatandaşın kart kontrolleri tamamen bireysel güvencededir. Akbank kartlarıyla alışveriş ayrıcalıklarından faydalanabilmek için yalnızca Akbank müşterisi olmak yeterlidir.

Ayrıca Kadın Çiftçi Destek Projeleri 2021 adlı yazımıza göz atın!

Akbank Müşterilerinin Alışverişlerde Faydalandığı Avantajlar Nelerdir?

Akbank müşterilerinin faydalanabildiği birçok alışveriş özelliği bulunur. Bu sayede Akbank müşterisi olan bireyler alışveriş yaparken de kazanç sağlayabiliyor. Alışverişte Akbank kartı ile faydalanılabilecek avantajlar ise şu şekildedir:

 • Chip-Para; Akbank kartı ile yapılan alışverişlerde chip para kazanmak mümkündür. Kazanılan ve biriktirilen Chip paralar ile istenilen zamanda Akbank’ın anlaşması bulunan yerlerde harcama yaparak bedava alışveriş yapmak mümkündür. Biriken chip paraların değerleri TL ile aynı eş değerdedir. Yani chip para= 1 TL değerindedir.
 • İndirimler; Akbank kartı ile yapılan alışverişlerde birçok indirim fırsatı yakalamak mümkündür. İndirimlerden faydalanmak için yalnızca Akbank kart’ın indirimlerinin takip edilmesi gerekir. Kazanılan indirim tutarları 2 iş günü içerisinde kayıtlı olan Akbank mevduat hesabına aktarılır.
 • Temassız özellik; Akbank kartlarında kullanılabilen temassız ödeme özelliği ile 350 TL ve altındaki alışverişlerde şifre girmeden temassız ödeme gerçekleştirmek mümkündür. Kartın temassız özelliğinin kapatılması da mümkündür. Bunun için yalnızca Akbank müşteri hizmetlerini arayarak talep iletildiği taktirde anında kartın temassız özelliği kapatılacaktır.
 • Alışveriş limitleri; Akbank kartlarından yapılacak olan alışveriş limitleri internet harcamaları ve mağaza harcamaları olarak ikiye ayrılmıştır. Akbank kredi kartı limitleri Akbank mobil Akbank internet bankacılığı Akbank şubeleri Akbank ATM’leri, Akbank müşteri hizmetleri aracılığı ile kolayca güncellenebilir.
 • İnternet alışverişleri; Akbank kartlar ile e ticaret sitelerinden günlük işlem limiti tutarından alışveriş yapmak mümkündür. İnternet alışverişlerinde güvenlik açısından yalnızca 3D secure alt yapısı kullanılır ve bankada kayıtlı olan telefon numarasına kod iletilerek alışveriş yapılmasına izin verilir.

Akbank Kartı İle Güvenli İnternet Alışverişi

kredi karti sorgulama

Akbank kartı ile güvenle alışveriş yapabilmek için yalnızca banka tarafından izinler verilmesi gerekir. Gerekli izinler müşteri tarafından sağlandığı taktirde kolayca alışveriş yapmak mümkündür. Akbank kartları ile internet alışverişi yapabilmek içim müşterinin onayı gerekir. Müşterinin isteği doğrultusunda kişinin kartları internet kullanımına kapatıldı ise ek kartlarda otomatik olarak internet kullanımına kapatılacaktır. Kartların internet alışverişlerinde kullanılmasına izin vermek için yapılması gerekenler ise şu şekildedir:

 • INTERNET yazıp 8885’e SMS göndererek kartlar kolayca internet alışverişine açılabilir.
 • INTERNET yazıp 8885’e boşluk bırakarak yazılan kart numarası ile kartın internet alışverişine açılması mümkündür.
 • 444 25 25 numarasını arayarak müşteri temsilcisine bağlanmak ve müşteri temsilcisinden belirtilen kartın internet alışverişlerine açılmasını istemek yeterlidir.
 • Akbank direkt uygulaması ile kartlar menüsünden istenilen kartların internet alışverişlerinde kullanılmasına izin verilebilir.

Ayrıca KOSGEB Kadın Girişimci Desteği Nasıl Alınır? adlı yazımıza göz atın!

Akbank Kart Özellikleri Nelerdir?

Akbank kartları ile müşterilerin faydalanabileceği kampanyalar bulunduğu gibi birçok kart özelliği de bulunur. Bu kart özelliklerinden faydalanmak isteyen kullanıcılar özellikleri kullanırken istemeyen müşteriler ise özellikleri kapattırarak kartlarının kullanımlarını sağlayabilir. Akbank kartlarında bulunan özellikler kart başvurusu esnasında müşterilere aktarılır ve bu sayede müşteriler kendisine en uygun olan kartı seçebilme hakkına sahiptirler. Akbank kredi kartı bulunan genel özelliklerden bahsedilmesi gerekir ise bu özellikler birkaç adımda anlatılabilir. Akbank kartlarının genel özellikleri ise şu şekildedir:

 • 3D secure özelliği ile internet üzerinden banka veya kredi kartı ile yapılacak olan alışverişlerde güvenliğin arttırılması sebebi ile kişinin bankaya kaydı bulunan telefon numarasına SMS gönderilerek alışveriş yapılmasına izin verilir.
 • POS para ile ATM’ye gitmeden nakit çekimi yapabilmek mümkündür. Akbank POS para sayesinde, Akbank kartı kullanmadan günlük olarak 100 TL’ye kadar nakit ihtiyaçları karşılanır.
 • Yurtdışı kullanım özellikleri sayesinde Akbank kartını kabul eden ülkelerde şifre kullanarak alışveriş yapmak mümkündür.
 • Hesap ve harcama bilgilerine yalnızca bir SMS ile ulaşmak mümkündür.