• ALTIN (TL/GR)
  1.312,07
  % -0,73
 • AMERIKAN DOLARI
  20,9783
  % 0,73
 • € EURO
  22,5975
  % -0,26
 • £ POUND
  26,4130
  % -0,37
 • ¥ YUAN
  2,9628
  % 0,85
 • /TL
  %
 • /TL
  %
 • BIST 100
  %

Akbank Direkt Limit Artırımı Nasıl Yapılır?

akbank limit islemleri

Akbank direkt limit sistemi ile artırım yapılabilmesinden tüm Akbank müşterilerinin faydalanabilmesi mümkündür. Akbank müşterileri istenilen zaman diliminde Axess mobil’den veya Akbank internet bankacılığı, Akbank şubeleri, müşteri iletişim hizmetleri aranarak bu işlemler kolayca yapılabilir. Akbank limit artırım işlemlerini gerçekleştirebilmek için bankaya aylık gelir bilgisi verilerek istenilen limit tutarları girilir ve bu sayede istenilen gelir banka tarafından kişiye sağlanır. Bankanın kriterlerine uygun olduğu taktirde genellikle her müşterinin limit artırım talepleri kabul edilerek müşterilere olumlu dönüş sağlanır. Akbank limit artırımı yapabilmek için öncelikle mevcut Akbank kredi kartına sahip olunması gerekir. Müşteri Akbank kredi kartına sahip ise internetten, şubelerden veya SMS yöntemi ile kolayca limit artırım talebinde bulunulabilir.

Akbank Limit Artırım İşlemi Ne Kadar Sürede Gerçekleşir?

akbank limit islemleri

Akbank limit artırım işlemlerinde gereken belirli süreler vardır. Limit artırım işlemlerinden sonra başvuru süreçleri mobil bankacılık üzerinden aşamalar ile takip edilebilir. Limit yükseltme işlemleri 24 saat süren ve bu kısa süre içerisinde gerçekleştirilebilen bir işlemdir. Kredi kartı limiti düşürme için bankanın ait olduğu şube veya telefon aracılığıyla müşteri hizmetlerinden limit düşürme talebi de gerçekleştirilebilir. Akbank limit artırım ve düşürme talepleri genellikle birkaç saat içerisinde gerçekleştirilir ve başvuruda bulunan müşterilere olumlu veya olumsuz dönüş sağlanır. Limit artırım işlemlerinde en geç 24 saat içerisinde müşterilere SMS bilgilendirilmesi ile dönüş sağlanır.

Ayrıca Devlet Destekli Traktör Kredisi 2022 adlı yazımıza göz atın!

Akbank Kredi Kartı Limiti

Akbank’ın kredi kartı limitleri kart alım aşamasında müşterinin ve bankanın onayladığı tutar ile belirlenerek işleme konur. Bu sayede kredi kartının limiti belirlenmiş olur. Kredi kartı limitleri yurtiçi ve yurtdışı harcamalarında ve nakit çekimlerinde kullanılabilir. Belirlenen kredi kartlarındaki limitler kişiye özel olarak belirlenir ve sahip olunan tüm Akbank kredi kartlarının limitleri ortak olacaktır. Kredi kartı limitleri çağrı merkezlerinden, çağrı merkezlerinin sesli yanıt sistemlerinden, ATM’lerden, internet bankacılığından, mobil bankacılık üzerinden aylık kredi kartı hesap özeti görüntülenebilir. Yasal düzenlemeler gereği, tüm bankalardaki toplam kredi kartı limitleri kart sahibinin ilk yıl ortalama aylık gelirin 2 katını, sonraki yıllarda ise aylık gelirin 4 katını geçemez. Yasal zorunluluk eşliğinde belirlenen kredi kartı limitleri banka tarafından değiştirilme hakkına sahiptir.

Akbank Düzenli Limit Artırım Talebi Nasıl Gerçekleştirilir?

Akbank’ın düzenli limit artırım taleplerinde periyodik limit artırım talimatları ile kredi kartı limitleri düzenli olarak değerlendirilir ve limitler artırılır. Bu sayede düzenli limit artırımı mümkün olurken 15 gün önceden artırılabilecek limite ilişkin olarak gerekli bilgiler verilir ve talebin değiştirilmemesi durumunda limit artırımları düzenli olarak devam eder. Periyodik limit artırımı ile talimat sahibi olan müşteriler limit artırımından önce ilgili tarafa bilgi verilir ve itiraz bulunmaması doğrultusunda banka tarafından yapılacak olan son değerlendirmeler ile limit artışı gerçekleştirilir. Limit artırımı yapılması istenmiyor ise bu talep SMS yolu ile reddedilebilir. Limit artırım taleplerini iptal etmek ve limit artırılmasına devam etmemek için SMS bölümüne hayır yazıp 2273’e SMS göndererek bu işlem gerçekleştirilir. Bu seçenek dışında Akbank müşteri hizmetleri aranarak da bu işlemin gerçekleştirilmesi mümkündür. İstenilen düzenli limit artırım talimatı müşteri hizmetleri aracılığı ile iptal edilebilir veya yeni bir talepte bulunulabilir.

Akbank Acil Limit Özelliği Nedir?

akbank musteri islemleri

Akbank acil limit özelliklerinden her Akbank müşterisi faydalanma hakkına sahiptir. Acil limit sisteminin yalnızca bazı kurumlarda kullanılabilme hakkı vardır. Akbank acil limit özelliği; hastanelerde, fatura ödemelerinde, sigorta prim ödemelerinde kullanılabilir. Acil ek limit, standart toplam limitten oluşturulan bir limit sistemidir. Ek limit sistemi ile banka tarafından yapılacak olan değerlendirmeler ile uygun bulunan müşterilere verilen bilgiler doğrultusunda tanımlanır. Bu sayede acil limit özelliği kullanılabilir. Acil limit özellikleri, toplam limitten oluştuğu için ayrı bir şekilde limit artırımına açık değildir. Acil limit özelliği toplam limitten kullanılabileceği gibi bu özelliğe ayırılan limitin aşımı durumunda harcamalar durdurulur ve acil limit özelliği için ayrılan tutar dolmuş olur. Bu tutar ay içerisinde ödendikten sonra yeni ay için yeniden aynı limit ile kullanıma açılır.

Ayrıca Engellilere Kredi Veren Bankalar 2022 adlı yazımıza göz atın!

Akbank Günlük Kullanım Limitleri Ne Kadar?

Akbank günlük kullanım limitlerinde belirlenen tutarlar mevcuttur. Bu tutarlar yalnızca banka tarafından belirlenir ve müşterilerin değiştirme hakkı bulunmaz. Bu sayede bankanın belirlediği günlük işlem limitlerinden her Akbank müşterisi faydalanabilir ve limit artırımı banka tarafından kişiye özel olarak hazırlanır. Akbank limitlerinde bulunan ve belirlenen tutarlar şu şekildedir:

 • Hesaba havale de alt limit bulunmazken, üst limit olarak belirlenen tutar 10.000’dir.
 • ATM’den cebe havale işlemi gerçekleştirmek için alt limit 20 TL iken üst limit ise 300 TL’dir.
 • Kartsız para yatırma işlemlerinde alt limit 10 TL iken üst limit 19.990 TL olarak belirlenmiştir.
 • GSM TL yükleme işlemleri için banka tarafından belirlenen alt limit 5 TL iken üst limit ise 600 TL’dir.
 • Akbank karttan günlük para çekim limiti minimum 1.500 TL olarak belirlenirken üs limiti ise 12.000 TL olarak belirlenmiştir.
 • Akbank, günlük para yatırma limitlerinde günlük belirlenen tutar 12.000 TL olarak belirlenmiştir. Haftalık para yatırma limiti ise 20.000 TL olurken aylık olarak 50.000 TL olarak banka tarafından belirlenmiştir.
 • Başka bankaya para gönderimi yapabilmek için minimum tutar 5 TL iken maksimum tutar 5.000 TL olarak ayarlanmıştır.